Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nectarya's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2009
    Postari in forum
    186

Adoarme plangand, se trezeste plangand

Dragi mamici, baietelul meu face peste putin timp patru luni. Daca pana acum aproape doua saptamani atunci cand ii era somnic adormea pur si simplu, acest lucru nu se mai intampla. De cate ori ii e somn incepe sa faca scandal (plange de parca l-ar bate cineva). Drept pentru care trebuie sa-l tin in brate, sa ma plimb cu el prin casa, sa il legan, si cu chiu si vai adoarme. Deasemeni, aproape de fiecare data cand se trezeste este mofturos si incepe sa planga. Astfel trebuie din nou sa-l linistesc.
    V-ati confruntat cu o astfel de situatie? Oare e alintat sau viseaza urat? Nici nu stiu cum sa fac. Imi e mila de el cand vad ca plange si pare asa de necajit dar nu stiu cum sa procedez...

Floricica Nou Venita manumus2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2010
    Postari in forum
    2
    Buna...Si eu am aceeasi problema,numai k bebelusul meu are aproape 2 luni. Adoarme numai leganat, iar peste zi nu suporta patutul..de multe ori stau ore in sir cu el pe picioare. La inceput nu imi era complicat si preferam sa stau toata ziua cu el in brate decat sa-l aud plangand.Dar deja acum imi e cam greu mai ales k trebuie sa fac si multe alte treburi. Am auzit k bebelusi mai trebuie lasati si sa planga..si m-am hotarat k de astazi sa-l las cate 5 minute sa planga inaite de al lua in brate, poate cu timpul se dezvata... eu pe al meu nu-l lasam deloc sa planga k il luam repede in brate:D

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    ce bine stiu situatiia ca si al meu de mic l-am tinut in brate odoru lu mami nu cumva sa planga vre un pic si acum ma chinui cu el de mi-a rupt spatele fetelor cat e mic mai lasatil cum zicea si mamica de mai sus cateva minutele sa planga ca daca a crescut gata plange apoi de se invineteste k a invatat ca vi sa-l iei,al meu are 6 luni si de la 4 luni la fel plans si noaptea si ziua de nu mai stiam ce sa-i facem l-am dus la doctor care credeti k era problema????offf k nu m-am gandit ca asa devreme...dintisoriii cik le cresc inauntru in gingiuta apoi le dau deaia plangea bietu asa de tare i-am facut controale amanuntite nu asa s asta cik era problema deci...avem 6 luni si deabea acum i se vede alb sub gingiuta,de 2 luni nu mai putem daca aveti noroc si are gingia mai subtire scapati repede noi inca nu,si zicea dr ca e posibil ca 2 sus 2 jos acum sa-i dea deodata va dati seama zbierete.ieri am aflat de un siropel ptr linistirea lor cand sunt agitati si plang fara motiv ii zice CALMA BABY tre sa luam si noi va zic cum este cik e 50 de lei sticluta cam mult da ,,,,,somnu nostru,,,,,,,zice ca siropul e din plante tei musetel fenicul.....radare multa mamicilor va pup

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Si noi am patit la fel. Plangea intr-una. Deja cedam nervos. Nu stiam ce sa mai fac. Cand il vedeam agitat...il mai mangaiam pe capsor. Si ii trecea. Alteori nu. Il luam in brate pana se linistea si il puneam incetisor la loc ca sa nu se trezeasca.

Floricica Nou Venita ancutzaaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2015
    Postari in forum
    2
    Buna Nectarya,

ai putea te rog sa imi dai un sfat, pana cand a durat faza cu sculatul si adormitul plangand la bebe al tau? caci si al meu face cam asa... Merci mult!
    Cele mai bune ganduri, Anca

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari