Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    va astept cu pareri,la ce varsta sa-l invatam pe bb la olitza?cum sa-l facem sa stea pe olitza?

Floricica Novice paula toma's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2006
    Postari in forum
    549
    buna seara
    Davidutzu exact la 1 an si o luna l-am pus pe olita si de atunci e prietena lui

Floricica Nou Venita yoanici's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2008
    Postari in forum
    62
    andrei nu vrea sub nici o forma pe olita decat imbracat. nici nu il fortez sa stea,cand o fi pregatit o sa faca si la olita deocamdate o folosim pe post de scaunel si ascultam muzica la ea.

Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    Bebele meu are aproape 10 luni si ma gandesc sa cumpar olita.Vom vedea daca reusim sa o folosim.

Floricica Nou Venita andreimarina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2008
    Postari in forum
    2
    Sophiei i-am luat olita la 6 luni, cand a inceput sa stea in fundulet ca lumea. La inceput am pus-o in joaca pe olita apoi la 1 an am inceput sa o asez in mod regulat dar am intrerupt "antrenamentele". Mai facea dar doar din cand in cand. Antrenamentele serioase le-am inceput la 1 an si 10 luni cand i-am scos scutecul definitiv. Dupa o luna munca a dat roade. Acum are 2 ani si trei luni si ii punem scutec doar la drum lung in scaunul de masina si noaptea.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    eu pe Marius l-am pus la 9 luni,la inceput i-am lasat olita printre jucarii ,mai apoi l-am pus imbracat si la 9 luni fara cred 2 zile l-am pus sa faca la ea si a si facut pisu

Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    eu am puso cind a stat singura in fundulet si o pun dimineata dar face nu de fiecare data pisulica (la 7 luni jumate)invatam la olita ii pun desene si sta

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    prima oara la 8 luni,dar ne-am chinuit,nu a vrut sa stea.
    cred ca dupa 1 an e cel mai bine sa exersam,dar sa nu fortam copilul.

Floricica Senior nicodavid's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.02.2008
    Postari in forum
    4.890
    prima oara l-am pus pe David la olita pe la 8 luni,i s-a parut tare curios totul,(are una cu jucarie in fata )si culmea...a stat si a si facut pisulica de cateva ori,...dar de pe la 1 an nu mai vrea deloc sa stea pe ea,decat imbracat...o sa mai exersam ,asa incet...si cu rabdare...

Floricica Nou Venita camibebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    83
    eu pe denisa am puso la 7 luni si culmea a facut pisu. Apoi o puneam pe fiecare dimineata si dupa 5 min pe olita a facut si caca. si asa zi de zi. acum are un an si cum o pun pe olita face si pisu si caca. din cand in cand mai face si in scutec. Dar nu ma costat nici un pic sa acomodat foarte repede cu olita.

Floricica Debutanta ana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    Eu pe filip l-am pus la olita la 9 luni, intai imbracat, apoi, dupa ce s-a obisnuit dezbracat. Il puneam de obicei cand se scula. Acum are 11 luni si deja cere la olita cand trebuie sa faca kk. Pisu e mai greu, pt ca muschii nu ii are inca formati. Faci si pisu la olita insa din pura intamplare.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari