Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    cum va impartiti intre sot si bebelus? dormiti cu bebelusul si sotul in aceeasi camera??sau separat?? ...

Pana acum am dormit cu bb in cealalta camera dar de aseara ne am mutat in camera cu sotul ,,, sunt foarte stresata ...nu stiu daca va merge..

Floricica Senior nicodavid's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.02.2008
    Postari in forum
    4.890
    Ana,noi am dormit de la inceput toti 3 in camera,sotul meu a zis ca asa va fi mai usor sa ma ajute si el noaptea,am pus patutul lui David in dormitorul nostru pana va mai creste si il vom muta in camera lui.PUPICI

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Julia a dormit cu noi in camera in patutul ei pana acum 2 saptamani. Atunci am mutat-o la ea in camera si nu am avut nici un fel de probleme. In plus mai sforaie si tati uneori si imi era fric aca o trtezeste, dar nu acesta a fost motivul mutarii. Avem baby phone (parca asa se numeste) si o aud daca plange. Nici pentru ea nu a fost greu acum si nici pentru noi. Mi-a fost frica ca ne va fi mai dificil mai incolo. EU sunt foarte fericita ca am reusit acest lucru. Cred ca e mai greu pentru noi mamicile, ca ptr. copii nu e.

Floricica Debutanta ana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    Pe filip l-am invatat sa doarma oriunde. Adica cat se poate doarme in patul lui. Insa daca ii este somn si nu suntem acasa se culca unde este. Am tot timpul un cercefior sa pune unde ne ducem si doarme. L-am invatat cu lumina, cu galagie cu lume.
    Cu toate acestea incerc sa il culc cat se poate la el in patut (care momentan se afla in dormitorul nostru). Nu am nici un fel de probleme cu el.
    Din cand in cand (mai ales in timpul zilei) mai doarme si la mami si tati in pat. ne jucam pana adoarme si nu il mai mut sa nu il trezesc.

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    ce bine de voi. Juli doarme greu daca e altundeva, de fapt doarme putin daca nu e in mediul ei obisnuit.

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    si eu as vrea sa -l invat cu televizorul si alte zgomote ,,nu as vrea sa se trezeasca din orice miscare ...sotul meu se uita foarte mult la Tv ,,nu poate adormi fara el iar pe mine ma deranjeaza la culme Tv .plus ca il trezeste si pe bb ...nu stiu ce sa fac ,,sunt intre ciocan si nicovala ...pe de o parte as vrea sa dorm cu sotul ca pe " vremuri",,si sa ne apropiem din nou ,,iar pe de alta parte nu stiu cum vom suporta Tv -ul ,,sotul nu renunta sub nici o forma la el..

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    si noi dormim toti in camera ca numai una avem ,dar dragos doarme in patutul lui si acolo se simte cel mai bine. cand e obosit il pun acolo cu maimutica preferata si adoarme singur. in patul nostru nu doarme bine , ca il mai las ziua cateodata. pana la urma tre sa il pun in patut daca vreau sa se odihneasca bine.

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    si noi dormim cu tv aprins dar dat f f incet ca abia se aude

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    si noi tot asa dormim toti 3 in pat,am incercat sa-l mai pun in patut dar nici o sansa!tot mai bine e cu mami si tati!

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Si noi mai dormim cu tv aprins mai ales ziua si daca doarme profund nu il deranjeaza!

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Eu am dormit in camera lui Alex de cand am venit din maternitate....m-am mutat cu sotul in camera cand avea Alex spre 9 luni....am Baby phone...bebe a dormit dar eu nu..de sforaiturile sotului si catelului plus ca daca nu auzeam nici un sunet tot ma duceam sa vad ce face...cu el in pat nu am dormit.Si Alex e obisnuit sa cante non-stop muzica ,il opresc eu cand ma culc ca nu pot sa dorm cu zgomot.

+ Raspunde
Pagina 1 din 16
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari