Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Rusinos CONCURS: Bebelusi la somnic, intamplari hazlii

Toti bebelusii sunt haiosi! Cand rad, cand se mazgalesc in incercarea de a colora ceva, cand se murdaresc de mancare din cap pana-n picioare, cand relationeaza cu alti copii si asa mai departe. Si cand vine ora de somn, te gandesti poate ca il vei privi linistita cum doarme ca un ingeras. Dar se intampla adesea ca si episodul de somn sa se transforme intr-o experienta amuzanta.

Bebelusul tau a adormit in scaunul de masa?
    L-ai surprins dormind intr-o pozitie mai putin obisnuita?

Povesteste-ne o istorioara hazlie legata de somnul bebelusului tau si intra in concurs!

Premii:

Pufies, sponsorul concursului, ofera 2 premii constand fiecare in: un pachet de scutece Pufies Jumbo Pack, un pachet de servetele umede pentru bebelusi Pufies si o paturica Pufies.

Desemnarea castigatorilor:

- castigator 1 – 26 septembrie 2011 - marilena84;
    - castigator 2 – 3 octombrie 2011 - simonasal.

Concurs: Bebelusi la somnic, intamplari hazlii

Regulamentul concursului

Va invitam la urmatorul concurs sponsorizat de Pufies:
    Primii pasi in scutecel

Floricica Avansata alemi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.251
    Ooooooo,da, au adormit si in scaunul de masa si in premergator.Intamplarea din scaunul de masa a fost hazlie pentru ca ii dadeam sa manance si il vedeam cum lasa capsorul din ce in ce mai in fata si apoi a pus capul in tavita de masa ,iar cand il strigam isi ridica incet capsorul si avea mutrita aceea de obosit-somnoros,asta a fost patania cu piticul.Cea cu premergatorul am patit-o cu fetita,se juca si deodata a pus capsorul pe manuta si pur si simplu a adormit.
    Modificata de alemi; 19.09.2011 la 11:24:27.

Floricica Nou Venita Apache2605's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2011
    Postari in forum
    179
    La noi a fost funny, caci am facut buf de vreo 3 ori pana acum....Prima data l-am pus la san sa-i dau sa pape, a adormit, am adormit si eu, dar cata s-a trezit si a plecat in expeditie....buf....a doua oara la fel, dar l-am gasit in picioare, iar a treia oara mai era si tati acasa... :)

Floricica Nou Venita comanescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2009
    Postari in forum
    7
    asemenea intamplarii sunt frecvente si la noi un exemplu va dau si eu micutul meu david avea un anisor si ceva cand l am dus in parcul din orasul nostru sa meargA CU TRENULETUL ,ne am imbarcat amndoi bineinteles ca el s a cuibarit in bratele mele,eu ma gandeam cum va reactiona,se va speria\/va plange?sau nu am sa l mai pot da jos din trenulet dar............in momentul in care am intrat in tunel toti copii au inceput sa strige care mai de care deoarece era intuneric...David al meu.nici un sunet.....cand iese trenuletul din tunel ma uit la el si.dragii mei dormea dus in bratele mele

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Avem si noi cateva episoade asemanatoare celor povestite mai sus, cu somnicul in scaunelul de masa sau chiar cand se juca si i se inchideau ochii si scapa jucariile din mana.Cea mai haioasa intamplare a fost insa la un an si 2 luni cand incepuse sa planga si sa-mi spuna "mami nani". I-am spus sa se urce in pat ca vine imediat si mami cu lapticul. Draga de ea nu a mai ajuns in pat, am gasit-o dormind la usa. Pana acolo au tinut-o puterile.
    Modificata de meprincipessa; 20.09.2011 la 13:36:14.

Floricica Nou Venita dennys2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2011
    Postari in forum
    13
    bebelusul meu cand e foarte obosit se pune pe jos pe covor si tine ochii inchisi strans, dar nu l-am lasat niciodata sa adoarma.am avut o experienta pe la vreo 9 luni(acum are 1 an si 3 luni), cand l-am luat in pat sa-i dau sa suga si am adormit amandoi si ne-am trezit cand am auzit"buf!"...noroc ca era patul jos si a adormit inapoi repede! iar alta intamplare in timpul somnului a avut loc acum o saptamana, cand eram la mami, si el a adormit cu gandul la catelusul mamei, si la un moment dat il vedem ca da din manuta si face: tai! tai!, in traducere stai!, dar cu ochii inchisi, apoi se aseaza pe o parte si doarme de parca nimic nu s-a intamplat! in plus, de cele mai multe ori il apuca rasul (dar in hohote, nu oricum) atunci cand doarme dupa-amiaza!e simpatic foc!!!!

Floricica Nou Venita viorelaursu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.09.2011
    Postari in forum
    2
    IMG_1406..jpgdormea cu tati. eu il pusesem in patut, a inceput sa planga si tati l-a luat lanaga el. apoi cand eu m-am dus in camera lui. soc nu am mai vazut copilul. eram sigura ca nu avea cine sa-l ia decat tati.

Floricica Nou Venita marilena84's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    85
    Buna ziua! intamplari asemanatoare ca cele enumarate mai sus avem si noi, a adormit in carut,la pieptu meu,in tricicleta ,dar cea mai tare intamplare a fost la botez a adormit in timp ce il dezbraca nasa
    baietelul este copilul meu acum are 1 an jumate

veneam de la magazin si a adormit in tricicleta nu a mai rezistat pana acasa si cand am ajuns bineinteles ca am pus mana pe aparat sai fac poza ca sa o am ca amintire
    Modificata de marilena84; 19.09.2011 la 16:58:00.

Floricica Nou Venita marilena84's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    85
    Felicitari tuturor copilasilor sunt asa de draguti cum dorm ei
    imi cer scuze din cauza marimi pozei dar nu am stiut cum sa o micsorez
    va multumesc
    Modificata de marilena84; 19.09.2011 la 15:42:46.

Floricica Nou Venita basco's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2009
    Postari in forum
    8
    baietelul nostru a fost foarte sensibil cu somnul inca de la inceput si in primele luni adormea doar leganat in carucior...acum este mai bine, a crescut si ne intelegem altfel, dar am imortalizat un episod de somnic in carucior de pe vremurile acelea :)rsz_03_aprilie_(10)..jpg

Floricica Nou Venita madu12's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    9
    Fetita mea nu prea adoarme din senin... dar intr-o seara, cand ii dadeam cerealele, mi-a adormit in scaunul de masa in timp ce manca!!!!! Mai lua o lingurita... ii mai cadea capul... si a facut asa de vreo 3 ori dupa care am abandonat masa si am dus-o in patut...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari