Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta anca07's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    salut toate mamicile ! poate credeti ca sunt esagerata nu stiu asa o fi fetita mea are de la ultimul control la 7 luni 7kg 500 si 66 de cm......... acuma face 8 luni . Multi cei care o vad zic ca este falcoasa ,grasuta si nu maninca decit piept si o data pe zi de mincare ea inca se satura cu latele meu.Ma derangeza mult ca imi spun ca este grasa ,voi ce ziceti ati patit si voi asa

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    un copil trebuie sa isi tripleze greutatea de la nastere pana la 1 an.

sincer , din poze pare un pic grasuta. dragos al meu avea multe kg la 3 luni, vreo 6 parca, nu mai tin minte exact, si am luat masuri. stiam ca e mai plinut si nu ma suparam ca imi zicea lumea pe strada treaba asta. acum insa e bine, de cand a inceput sa se deplaseze singur si-a revenit, nu mai e gras. la un moment dat avea barbita dubla, era prea mult pt 3 luni cat avea atunci.si asta in conditiile in care manca lapte praf.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    stai linistita o sa slabeasca dupa ce incepe sa mearga

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    sper si eu asta inca nu merge abia a descoperit ca ii place sa stea in picioare

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    buna ancuta
    si bebele meu a fost un grasun inca de la inceput si acum la aproape 10 luni are vreo 13 kg
    l-am alaptat si eu si inca il alaptez si cu papa nu prea se omoara
    pe mn nu ma deranjeaza ca spun oamenii ca e grasut, insa la inceput m-a cam deranjat, acum e ok, m-am obisnuit si nimeni nu zice din rautate sau ca sa jucneasca, zic de drag ca bebelusi dolofani plac la toata lumea
    eu cand ies cu el la plimbarica, sunt chiar oprita de doamne sau babute ca sa ma intrebe de el sau sa-l admire cat e de dulce, si timo al meu rade la toata lumea...:), si ele sa moara de drag....hihihih
    e chiar haios sa vad pe toata lumea ca il indrageste desi nici nu-l cunosc

Floricica Nou Venita karmenroman's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2008
    Postari in forum
    1
    feita mea are 7, 300 kg la 5 luni. si eu alaptez exlusiv la san si e dolofana. dar nu ma sperii. cand va incepe sa mearga, va slabi cu siguranta. nu treb sa-ti faci griji, copiii alaptati la san sunt sanatosi si vor avea o greutate normala! pupici pt pitic!

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    sper ca asa o sa fie eu sunt mai sensibila poate de cind am nascut sunt asa dar daca ma bate cineva mult la cap pina la urma ajung sa cread ca asa este .Azi am fost in oras si toata lumea sa uitat la papusa mea cum nu sa uitat nimeni pina acum am cam fost socata si incintata ca am asa un copil frumos pentru fiecare mama copilul ei este cel mai frumos nu vreau sa jignesc pe nimeni.din partea familiei mele suntem toti slabi dar din partea sotului sunt mai gratuti si nu imi doresc sa fie si ginuta grasa .UF

Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    1.081
    multam de incurajari ca imi prinde bine sa vorbesc cu voi

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    ancuta stai linistita,baietelul meu are 7luni si 11kg si 75 cm dar daca nu si-a facut dc.probleme de ce sa-mi fac eu?atat timp cat este vioi si sanatos eu multumesc lui DD(l-am nascut si mare 4,360kg)

nicole13
    Guest
    offff, cat imi plac copii grasunei!ai mei amandoi au fost in grafic cu greutatea si inaltimea, mi-ar fi placut sa fie ami grasunI.David are la 11 luni 10 Kg si Adreea avea la un an 10 si 1/2 acum are 50Kg si 1,65cm.important sa fie sanatosi fie grasuti sau slabuti!

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    ALEXANDRA la 1 an avea 15 kg,acum la 6 ani are 122cm ınaltime si 28 kg,ia fratiorul ei acum la 9 luni are 12kg si 80 cm dar nu-mi fac probleme sunt sanatosi vioi si activi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari