Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166

Bebe a cazut. Cu ce ingrijesc rana?

buna fetelor!fetita mea in varsta de un an a cazut cu obrazorul direct in incheietura scheletul de la patul de mijloc si sa lovit si i-a dat sangele.practic e ca o taietura.cu ce as putea sa ii dau acolo la rana?eu am sters-o cu pansament steril si cu apa si apoi cu ceai d musetel.azi dupa ce sa cicatrizat cat de cat am spalat-o cu ceai d musetel si i-am dat cu crema d galbenele d la farmacie pt cicatrizare si antiinflamatorie.oare am facut bn?

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    buna, si eu folosesc crema de galbenele si e foarte buna , d.p.m.v. este ok si ai putea continua cu crema dar totusi ar fi bn sa o vada si medicul putin pentru siguranta

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Ceaiul de musetel nu e prea bun pe rana deschisa,mai bine o stergi cu un pic de rivanol dar ai grija sa nu dai la ochi.Crema de galbenele e buna dar pielea lor se regenereaza si singura si nu raman semne daca nu este rupta cojita.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    n-ai de ce sa o cureti cu ceai de musetel, iar crema de galbenele este f buna intradevar

Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    acum ne-a mai trecut bubita dar sa speram k nu ne ramane semn.sa de-a domnul k de acum inainte sa nu mai cada dar nu cred.deoarece este o fetitza ff nazdravana.

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    unguient care contine arnica este f bun si pentru copii cat si pentru adulti, la cucuie, rani, diferite lovituri, julituri sau chiar vanatai...fff bun! ARNIGEL.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari