Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita denisdoina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    1

Varsaturile la sugar

Topicul este raspuns la articolul Varsaturile la sugar

Bebelusa mea de 3 luni mananca in ultimile saptamani (2 sapt.)cam 60 ml. lapte si pe acesta il vomita...ce sa ma fac?
    Refuza laptele ...numai cand simte gustul de lapte in gura se agita ...si plange.
    Am incercat tot felul de formule ....dar am plecat cu nan si tot la el ne-am oprit...am incercat si lapte anti alergic si fara lactoza si nimi.
    Nici nu ia in grutate si m-am saturat sa tot mergem la medici ...nimeni nu stie nimic.
    A mai patit cineva asa...stie cineva cam ce poate fi ....de maine plec iar la medici si daca nu direct la Bucuresti.
    Pate ma sfatuiti unde sa ma duc...? la ce spital ?
    La ce medic?

Floricica Nou Venita mishu79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    62
    Debridat si Romergan.
    Treaba cu schimbatul laptelui e oarecum subtire ca si explicatie darmerita incercat daca starea nu e grava.
    La copiii cu varsta asa mica evolutia bolii este rapida starea lor putandu-se schimba de la o ora la alta si necesita o atentie deosebita.

Daca nu raspude trebuia sa fiti deja pe drum ....

Mare atentie la medici. In cazul celor mici medicul de familie, daca nu este de specialitate si nu v-a indrumat direct catre un centru specializat pentru copii ar fi bine sa il schimbati (in cazul copilului).
    Medicii pediatri au pregatire mai deosebita si e indicat sa mergeti la unul care mai lucreaza si cu copii.
    Un medic pediatru presteaza servicii de calitate si pentru adulti, invers e mai greu si de cele mai multe ori tratamentuleste empiric.

Evolutia in greutate este un indicator important in privinta starii de sanatate a sugarului.

Ca si clinica de specialitate in Bucuresti este spitalul de copii Marie Curie (Budimex) daca nu ma insel.

Sa a insanatositi grabnic!

Floricica Cu Vechime kamyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    9.867
    si fetita mea in varsta de 3 luni vomita f mult.i-am schimbat laptele si tot asa.

Floricica Nou Venita adina_morun's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2010
    Postari in forum
    5
    buna fetelor! Baietelul meu are 3luni jumatate si vomita tot timpul> Mananca mixt si san si lapte praf si le vomita pe amandoua. Este f. agitat si mananca lacom. Am observat si ca vomita si cand este supraalimentat. de luat in greutate ia f. bine are 6.900 kg.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari