Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    ce geluri ati folosit?

care sunt cele mai bune?

noi am folosit Calgel si Dentinox.

isi facea efectul ..macar pe moment nu o mai durea asa rau.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    buna1noua pediatra nu ne-a lasat sa folosim calgel ca cica ar fi toxic pt bebel si am sia recomandat dentinoxul si inc aun gel pe baza de plante nu imi mai maintesc acum care dar era mai slabut, in schimb noi pt agitatia si starile nervoase din timpul eruptiei dentare am folosit SEDATIF PC e un calmant pe baza de plante foarte bun ii uteam da pan ala 3 pastilute pe zi dar nu a fost nevoie de mai mult de 1 inainte de culcare! sanatate

nicole13
    Guest
    si noi mai folosim dentinox dar sincer eu nu prea cred ca le amelioreaza durerea!

sedatif-pc este recomandat pt bb?!

Floricica Nou Venita gabrielav08's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    41
    buna fetelor
    eu am avut multe nopti nedormite din cauza la dintii.lui emy i-au dat dintii de la 4 luni,acum are 6 dintii si 8luni.e nasol ca in romania nu se gasesc o gama mai larga de geliri pt calmarea durerilor.pe noi ne-au ajutat gelurile care le avemsanatate
    aici in farmacii.se numesc oraljel

Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    noi am luat acest medicament la recomandarea pediatrei noatre in care sincer am mare incredere! vi sa spus ca nu este recomandat pt bebe?

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    SEDATIF PC..
    eu nu sunt de acord cu el..la copii asa mici..sub 1 an
    o fi el medicament homeopat..dar stiu ca se da la copii mai mari..
    pt copii agitati..nervosi..
    aveti mare grije..nu tot ce spun medicii este si bun..in ziua de azi,,numai poti avea incredere in nimeni.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Sedatif PC si este un produs homeopat, recomandat pentru stari de anxietate, emotivitate accentuata sau iritabilitate. Este eficient si pentru combaterea tulburarilor de somn, in special la pacienti surmenati, copii agitati ori persoane varstnice. Se iau doua comprimate, de trei ori pe zi.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    eu nu am folosit nimic atunci cand i-au dat dintii pentru ca nu a acceptat sa-i dau...cu toate ca am cumparat si noi geluri pentru calmare,au ramas nefolosite....

Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    noi am luat acest medicament doar la recomandarea pediatrei si doar 1 pastiluta seara inainte de culcare, precizez ca avem o doctorita tanara care mereu este la curent cu noutatile si mereu participa la congrese si este f bine informata si ne mai este si ruda, deci chiar am motive sa am mare incredere in ea1

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Adriana foarte bine ati facut..
    nu se da nimik fara recomandarea medicului la copil...mai ales acest tip de medicamente.

Floricica Nou Venita hornyak's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2008
    Postari in forum
    66
    da afrodita ai dreptate si eu tot calgel foloseam si era foarte bun i mai alina durerea si mai un gel dar nush cum se numea .ala iar era bun si i mai alina durerea dentara.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari