Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita matey's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.09.2008
    Postari in forum
    65

Aparitia dintilor de lapte

Topicul este raspuns la articolul Aparitia dintilor de lapte

sunt aproape sigura de dintisori are aproape 4 lunu nu stiu cu sintomele care le are ...cine mai imi scrie sintomele pt. dintisori?

Floricica Nou Venita richard's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2008
    Postari in forum
    46
    Saliveaza abundent, isi baga manutele in gurita si le roade, plange, are diaree, febra. Noi prin asta am trecut pana acum si ne-a iesit primul dintisor la 7 luni acum avem 2 dintisori si avem 9 luni.

Floricica Cu Vechime elena83's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2008
    Postari in forum
    5.672
    hi hi ..carla saliveaza de la 3 luni si isi roade manutele si jucariile credeam ca o sa ii iasa un dinte, dar are aproape 7 luni si nimic.. de fapt a incetat si sa mai saliveze ..)

Floricica Nou Venita gabrielav08's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    41
    buna.
    fetitei mele i-au aparut dintii la 4 luni
    acum are8luni si deja 6 dintii.de fiecare data au aparut cate 2.
    ce a fost schimbat la ea si m-a facut sa ma gandesc ca ii apar dintii,ea era foarte linistita insa durerile de dintii o faceau foarte agitata,nu-i convenea nimic,se trezea noaptea plangand,saliva dar foarte putin si bineinteles ca rodea tot ca si acum dealtfel,pt ca cred ca ii mai dau inca 2.
    insa de fiecare data cand o vedeam agitata ii dadeam cu un gel pt dureri de dinti pt bebei,nu stiu in romania ce se gaseste dar in state gasesti de toate.
    bafta

Floricica Nou Venita mada nicula's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    68
    fetita mea are 7 luni si jum.si cred ca din cauza dintisorilor a facut febra 39,5,am mers la doctor si am aflat ca are si rosu in gat.s-a mai confruntat cineva cu problemele astea.

Floricica Nou Venita teodia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2010
    Postari in forum
    1
    Salut fetelor fetita mea are 11 luni si are 4 dintisori 2 jos si 2 sus , dar cand ia-u iesit cei de sus a facut 7-8 zile febra . Dar cu Calgel si Nurofen a fost un pic mai usor . Mai greu era noaptea ca plangea si in somn de durere , de fapt noaptea ia-u si iesit dinti de sus . Sa scapam cu bine si voi la fel si sa fie sanatosi bebei. Pa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari