Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita turbatu mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2008
    Postari in forum
    3
    am o fetita de 4 luni si jumatate,de la cate luni se administreaza fierul?

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    Fierul il prescrie numai medicul,dupa ce in prealabil s-au facut analize.Fetita mea l-a luat inca din primele zile dupa nastere pentru ca a fost prematur nascuta,cu 9 saptamani mai devreme.

alinush
    Guest
    noua ne-a prescris medicul la 6 luni si o sapt, cate 6 pic pe zi timp de 2 luni. husmann ferrum

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    si noua ne-a prescris medicul la 4 luni dar nu i l-=am dat copilului. tot ferrum hausmann. nu i l-am dat pt ca nu il tolereaza si oricum nu i-a facut in prealabil analizeca sa vada dak e necesar. fierul in exces nu face bine deloc

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    fierul asta il prescrie doctorul fara a face niste analize ?? noua nu ne a dat nici fier ,,calciu etc . aici medicii nu prea prescriu vitamine,, doar in caz ca trebuie..in timpul sarcinii nu am luat nici o vitamina nimic ,nici macar acid folic ..

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    fierul se administreaza si profilactic...scrie in prospect..anemia este ff periculoasa..

Floricica Nou Venita ioana-cj's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    54
    Si baietelului meu i-a prescris medicul pediatru. A spus ca are pielea prea alba, ii dau cate 7 picaturi pe zi in laptic ca altfel nu reusesc.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Am intrebat si eu medicul , sa-i dau ceva vitamine si fier si mi-a spus ca nu am motive doar daca nu mananca sanatos sau are ceva simptome de carente, cand vin acasa in mai o sa merg la u pediatru sa vedem ce zice.

Floricica Debutanta lavylory's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    708
    si eu am observat ca multi doc prescriu fe si ca fara sa faca analize....?? eu nici la baiat nu iam dat si are 3 ani nu are lipsa de nik..ii sanatos...nici in timpul sarcini nu mi-a fost prescris nik(fe sau ca) si fetita e bine nu are nevoie de vitamine...asa ca nu inteleg de ce dati ata fe si ca daca nu au lipsa de ele......

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    din pacate medicii de la noi s-au invatat sa indese copii cu toate prostiile si cu rost si fara rost

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Noua ne-a prescris d-na doctor fierul pe la 6 luni.
    Am facut tratament profilactic cu Ferrum Hausmann, pana am terminat o sticluta ( aprox. pana la 1 an si 3 luni).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari