Urmareste-ne:

Program spectacole, Teatru Excelsior, 23 octombrie – 2 noiembrie 2013

Program spectacole, Teatru Excelsior, 23 octombrie - 2 noiembrie 2013

Spectacole la Sala Teatrului Excelsior, str. Academiei nr. 28


Contrabasul

Miercuri 23 octombrie, ora 10:00, Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils


Nemaipomenitele Aventuri  Ale Lui Nils
Adaptare De Ion Lucian Dupa Selma Lagerlof

Distributia:
Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils Mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 70 Min.

Joi 24 octombrie, ora 10:00, Frumoasa si Bestia


Frumoasa si Bestia
Dupa Charles Perrault

Distributia:
Tatal - stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica
Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 70 Min.

Vineri 25 octombrie, ora 10:00, Mica Sirena


Mica Sirena
Dupa H.C. Andersen

Distributia:
Mica Sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara – Silvana Ionescu; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 90 Min.

Duminica 27 octombrie, ora 11:00, Frumoasa Si Bestia


Frumoasa si Bestia
Dupa Charles Perrault

Distributia:
Tatal - stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica
Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 70 Min.

Luni 28 octombrie, ora 19:30, Concert folk - Marius Matache

Marti 29 octombrie, ora 10:00, Zana Zorilor


Zana Zorilor
Dupa Ioan Slavici

Distributia:
Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Împaratul - stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian / Jeanine Stavarache; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia Artistica si Dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si Costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light Design: Gheorghe Jipa; Sound Design: Mihnea Chelariu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Miercuri 30 octombrie, ora 10:00, Hainele Cele Noi Ale Printului


Hainele Cele Noi Ale Printului
Dupa Doua Povesti De H.C. Andersen
Adaptare De Ilinca Stihi

Distributia:
Deea – Alexandra Velniciuc; Panseluta – Raluca Botez;  Zana Toamnei – Silvana Ionescu; Mugurel – Dan Clucinschi; Printul Crin – Robert Radoveneanu; Ariciul – Ciprian Cojenel; Cioara – Daniela Ionita-Marcu; Albinuta – Cosmina Dobrota; Libelula – Iulia-Diana Samson; Bondarul – Marian Radulescu
Regia Artistica: Ilinca Stihi
Scenografie si Costume: Luana Dragoescu
Muzica si Versurile Originale: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Sound Design: Mihnea Chelariu; Light Design: Cristian Niculescu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Joi 31 octombrie, ora 10:00, Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils


Nemaipomenitele Aventuri  Ale Lui Nils
Adaptare De Ion Lucian Dupa Selma Lagerlof

Distributia:
Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils Mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 70 Min.

Vineri 1 noiembrie, ora 10:00, Maria-Sa Magarul!


Maria-Sa... Magarul!
Comedie Cu... "cantece"
Pentru copii de toate varstele
De Ion Lucian

Distributia:
Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul – Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... Asin Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu / Ovidiu Usvat; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; si Bufnita - Paula Sorescu-Lucian / Veronica Popescu

Regia Artistica: Ion Lucian
Asistent Regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica Originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Sambata 2 noiembrie, ora 19:00, Contrabasul

Spectacol recomandat de  Festivalul National de Teatru

Contrabasul
Dupa Patrick Süskind
Traducerea: Radu Beligan

Distributia:
Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Invitati Speciali:
Soprana Madiana Vlad si Pianista Andreea Dobia

Un Spectacol De Radu Gheorghe
Coordonarea Muzicala:
Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Daniel stefanescu
Spectacol Pentru Tineri De La 14 Ani si Adulti; Durata Spectacolului: 105 Min.

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii Piese de teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul