Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Miccaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2016
    Postari in forum
    1

Sunt cu adevarat insarcinata?

Buna ziua ! Apelez la voi pentru a ma linisti putin. Cred ca sunt insarcinata, nu am mai fost pana acum si inainte sa ajung la medic vreau sa stiu parerea voastra.
    In iulie-august am avut o menstruatie cam ciudata, mi-a venit foarte putin si maroniu ...fara dureri ( de obicei am dureri de burtica si mijloc in aceasta perioada).
    Menstruatia mi-a venit pe 30 iulie si a durat 3 zile. Ar fi trebuit sa imi vina menstruatia din nou cam pe 28 august, insa nu mi-a venit nici pana in ziua de astazi. Ma dor sanii destul de tare, am ameteli si dureri de burtica...Ieri am facut si un test de sarcina "minut", tip banda si au aparut din primele cateva secunde cele doua liniute, doar ca a doua putin mai stearsa...
    Vreau sa va intreb daca are rost sa repet testul, sau sunt insarcinata cu siguranta?

Floricica Nou Venita Emma83's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2016
    Postari in forum
    1
    Buna. Si eu sunt in aceeasi situatie, acum in septembrie nu mi-a venit menstruatia. Trebuia sa vina in jur de 10 sept, banuiesc ca am ramas insarcinata in ultima sapt din august, am facut deja 2 teste in zile diferite si sunt pozitive. Din cate stiu 90% testele sunt corecte. Eu sunt putin ingrijorata pentru ca nu am simptome de oboseala, greata sau altceva, doar sani mariti atat. Sa auzim de bine.

Floricica Nou Venita ClaudiaBoc's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2016
    Postari in forum
    3
    Cred ca esti...asa am patit si eu cu liniuta stearsa si am repetat testul si au iesit doua linii rosii intens...si curand voi nasteee������

Floricica Nou Venita carmensiatat's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2017
    Postari in forum
    1
    salut eu sunt carmen am 29 de ani si incerc sa fac bebe in urma cu 4 ani am ramas gravida fara sa stiu...adica aveam ciclu regulat doar ca arata diferit in ultima luna , gen raceala ,spotting maro...si matusa iubitului meu mi-a zis de ce nu iti faci un test
    bang 2 linii!!!! eram terminata in lacrimi.... iar genecologul mi-a zis ca am 1 luna jumatate
    ... am facut chiuretaj la o sapt dupa ce am aflat testul
    dc? pentru ca de 1 luna ramasesem fara servici la fel si iubitul meu.... am fost foarte depresiva dupa ... mereu imi voi aduce aminte de acel moment
    insa iata dupa 4 ani de atunci , suntem in al 6 lea an de relatie eu merg pe 30 de ani el a facut 27 si vrem bebe
    bun! din noiembrie ....decembrie anul trecut tot incercam... si da am ciclu regulat
    dar hopa...
    din decem brie pana in martie nu mi-a intarziat deloc!! nu umblu desculta mereu sosete si papuci...
    deci din noiembrie decembrie imi venea ciclul pe data fixa pe 3 cateva picaturi si pe data de 5 ale lunii beleauaa cu dureri asa cum am mereu 3-4 zile ciclu
    insa! in martie mi-a curs picaturi 2 zile pe data de 10 iar pe data de 12 scurgere abudentaaaaa neagra rosuu inchis durere mare!!! atat o zi!!! dupa inca 2 zile spotting.... si am zis ciclu anormal...
    dar de atunci am avut sanii grei! m-am ingrasat si mi-a aparut cosuri mici pe spate si unu in barbie.... am facut teste!!! negative toate
    data de 07.04 am fost la ginecolog si la ecografie nu a vazut nimic!!!! cica e posibil sa fi facut avort menstual!
    am facut test sange HCG in aceeasi zi negativ si asta!
    cosurile pe spate persista eu nu am avut niciodata pe spate sau fata la ciclu!!!
    mananc orice am innebunit???
    pe data de 7.04 seara m-a luat un jungi oribil in partea dreapta a soldului si m-am dat cu fastumgel repede
    bun...
    hopa pe 08.04 spotting doar pe hartia igienica wiua si seara am folosit ob sa vad cat se umple si cand l-am scos seara fff putin murdar patat de sange galbui rozaliu
    09.04. iata astazi la fel spotting pe absorbant de azi noapte pana acuma 3 pete... am schimbat absorbantul cu unul fresh sa vad cate pete vor mai curge pana diseara
    ma doare un pic capul cei drept
    dar nu am crampe
    nu mie rau de ciclu!!!
    urinez cat o vacaaaaaa din 2 ore in 2 ore
    ma dor sanii si spatele de mot
    casc mult obosesc si ma plictisesc des!!! stiu ca e varsta.... dar eu fac de toate in casa
    seara pot sa dorm doar pe partea stanga
    si respir mai greut decat obicei
    nu mai pot fuma!! de la 3-5 tigari pe zi daca fumez 1 e veselie
    in rest nu pot!!!
    deci mai astept cateva zile sa vad cum se prezinta "acest spotting/ciclu"
    ma gandesc sa fie sangerare de nidatie???
    in toti anii astia am facut sex neprotejat dar pana in decembrie nu a ejaculat inautru
    daca pe 23-pana pe 29 martie a fost ovulatie si a ejaculat inseamna ca la sf lunii asteia aflu daca is gravida
    sau sunt deja din februarie?
    ma gandesc la acum 4 ani knd testele de urina m-au fentat 1 luna jumate ,ieseau negative, chiar nu stiam ca eram gravida.... acuma acest "feeling" din nou
    e posibil sa fenteze bebe testul HCG si cele de urina din nou!!!!???
    mai astept 1-2 saptamani
    chiar sunt curioasa daca imi vine ciclul
    pt ca nu ma doare nimiccccccc fac doar pipi multtt
    cand ma sterg e o pata rozalie
    voi ce credeti??? am tot citit si auzit cum unele mamici la fel au patit pt multtttt timp pana cand bebe s-a aratat!!!
    ecografia a fost normala si a zis ca nu se vede nimic nicaieri ori ar fi prea mica ori sa fi avut in martie avort menstual si din cauza asta inca ma simt balonata " gravida" din cauza hormonilor ramasi
    cica e normal..dar mie ca s-a inselat...
    ast rasp. sincer
    va pup

sper sa fie bebe
    Modificata de carmensiatat; 09.04.2017 la 15:02:43.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!