Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    Buna fetele,nu puteam sa ma abtin sa nu fac un asemenea subiect,daca mai este...sorry,eu am fost ieri la eco 2 d si mi-au spus ca e baiat,oare e posibil sa greseasca?eu mi-as dorii fetita f mult,voua vi s-a intamplat ceva asemenator?schimbare de sex la eco?va pup dulce si va doresc sanatate voua si bebeilor
    Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    scuze..chiar la subiectul principal gresesc....era(ecograful greseste)pupici la mamici si bebici

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    Laura, greseli se pot intampla intotdeauna. Eu am fost la 22 de saptamani la 3D si mi-a zis ca am doi baieti. Apoi am fost la 34-35 de saptamani (cam asa ceva, nu mai tin minte) la eco 2D si mi-a zis ca am baiat si fata... Am nascut doi baieti. Am citit undeva ca cele mai multe greseli se fac asa. Adica ai baiat si iti spune ca ai fata, pt. ca nu vede ca are CEVA intre picioare. Mult mai rare sunt cazurile in care iti zice ca ai baiat si, de fapt, ai fata... Sper sa nu te fi dezamagit!
    Multa sanatate tie si puiutului tau, orice sex ar avea!

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    llaura si eu cunosc un caz care pana la 7luni i-a zis k are baietel si defapt a nascut fetita...si mie mi-a zis k am 60%baietel,acum speram k maine sa nu se fi schimbat in fetita:)
    Am pierdut cel mai dulce ingeras,Raisa Mihaela!!

Floricica Nou Venita lore_24's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    26
    si eu cunosc un caz asemanator,i s-a spus ca are baietel si pe la 6 luni ca e fetita.deci e posibil,pana la urma important e sa fie sanatos.

Floricica Debutanta cab03's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    1.052
    lauraa,eu am facut primul ecograf ,la 20 de saptamani ,mi-a spus ca este fata si asa a fost (nici nu a fost unul performant ) ,concluzia -la mine nu a gresit
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Floricica Debutanta lizuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2006
    Postari in forum
    811
    Da, dupa parerea mea, se poate gresi- depinde de cat de performant este ecograful si de cat de profesionist e ecografistul.Mie personal nu mi s-a intamplat, medicul care mi-a facut ecografiile pe perioada sarcinii mi-a spus de la 13 saptamani ca este baiat si nu s-a inselat, dar am o prietena careia i s-a spus pana in ultima zi ca este fetita si cand a nascut...surpriza ...era un baietel de toata frumusetea si destul de dotat.
    Ca si tine, marturisesc ca si eu am avut o preferinta in ceea ce priveste sexul bebelusului pe care il asteptam, in sensul ca mi-am dorit f tare sa fie baietel si este baietel, dar si daca ar fi fost fetita, as fi fost la fel de fericita, asa cum vei fi si tu, indiferent de sexul puiutului tau.Sarcina usoara si multa sanatate tie si bebelusului!
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    va multumesc fetelor pt raspunsuri.eu as vrea fetita,stiu ca e puiul meu dar ma simt parca dezamagita,mi-e frica sa nu fiu o mama rea daca e baiat,habar n-am cum se cresc baietii,ce nevoi au si toate cele,la fetita stiu.poate da Dumnezeu sa fie fetita,doctorita la 20 secunde dupa ce s-a uitat la eco 2d a zis baiat 100 % :(( peste 1 sapt ma duc la 4d (am pus bani la ciorap hihihihi) si atunci voi vedea sigur ce e.tineti-mi pumnii sa fie fetita va rog,va pup dulce si va doresc sanatate

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Lauraa, chiar nu conteaza sexul bebelusului, atata timp cat e sanatos. Chiar daca acum poate esti putin dezamagita, in momentul cand o sa-l ti in brate o sa-l iubesti instantaneu orice ar fi. Cat despre cum se cresc baietii, o sa inveti pe parcurs si ai sa vezi ca vei fi o mama buna.
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.953
    Mie la primul ecograf mi-a spus ca e baietzel,abia la urmatorul au spus ca e fata si fata a fost!
    Mami Micki si Alexandra fetitza

Lilypie 4th Birthday Ticker

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.341
    Eu am facut doar echo 2D si nu s-a inselat medicul in nici un caz, cum a zis (si cum mi-am dorit) asa a fost. La ecograf 3D si 4D nu stiu cum e dar probabil aici exista o mai mare siguranta in aflarea sexului.
    Parerea mea e ca nu ecograful "greseste" ci medicul.
    In unele cazuri bebicii nu stau chiar foarte bine pentru a se vedea sexul si atunci medicii isi dau cu presupusul-si de aici greseala.