Like Tree53Likes

Burtici si mamici de gemeni

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Bibik25's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2015
    Postari in forum
    52
    Multumesc Kyimsi, credeam ca se simt mai devreme si eu nu i-am simtit.La cate saptamani ti s-a spus ca este bine sa nasti?Iti doresc sa rezisti cat mai mult cu bine!

Floricica Novice Kyimsyi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    327
    Merciii Bibik25,sper sa mai rezist 4 saptamani, adica sa ajung la 37 saptamani, azi mi-a zis doctorul ca el crede ca mai reusesc 2 saptamani. Am iar contractii dar sunt din alea false. Colul e inchis si lung, dar asta nu conteaza ca daca se rupe apa, nasterea e inevitabila.
    Oricum sarcina gemelara e considerata la Termen la 37 de saptamani, daca esti mai norocoasa poti ajunge si la 40 :)

Floricica Avansata karla010's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Bibik25 Vezi mesajul
    La cate saptamani ati simtit miscarile bebelusilor?Sarcina usoara si cat mai aproape de termen va doresc!

Eu bebei i-am simțit la 11 sapt pt prima oară dar tine cont ca eu sunt la a doua sarcina!numi-a venit sa cred ca-i simt asa devreme si câteva zile nu am spus nimănui pana am ajuns la doct si ea mi-a confirmat ca sunt chiar iei si ca nu e o iluzie de-a mea .
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Kyimsyi Vezi mesajul
    Merciii Bibik25,sper sa mai rezist 4 saptamani, adica sa ajung la 37 saptamani, azi mi-a zis doctorul ca el crede ca mai reusesc 2 saptamani. Am iar contractii dar sunt din alea false. Colul e inchis si lung, dar asta nu conteaza ca daca se rupe apa, nasterea e inevitabila.
    Oricum sarcina gemelara e considerata la Termen la 37 de saptamani, daca esti mai norocoasa poti ajunge si la 40 :)
    Doamne ajuta sa rezisti cat mai mult!!
    Noi azi am fost la morfo si bebei sunt niște năzdrăvani care se tot împing unul pe celălalt dar se si iubesc din cand in cand!bebei au in jur de 25 cm si 450 g.bebe1 (cel din dreapta) pare cu 3 zile mai mare dar nici bebe 2 (cel din stanga nu e mai prejos)!in burtica e îngrămădeală mare..deabea a reusit doct sa-i măsoare bine mai ales ca nu stăteau deloc si se împingeau unul pe celălalt!

Floricica Nou Venita bebicii's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2015
    Postari in forum
    16
    bine v-am gasit si salutari tuturor! ne alaturam si noi, suntem 2 bebici de 10 saptamani. suntem chiar ok, cu exceptia oboselii extreme. pupici!

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de bebicii Vezi mesajul
    bine v-am gasit si salutari tuturor! ne alaturam si noi, suntem 2 bebici de 10 saptamani. suntem chiar ok, cu exceptia oboselii extreme. pupici!
    Bine ati venit in casuta noastră!
    Bun....ce ne poți spune despre bebici tai?la cate sapt ai nascut,cat aveau la naștere?ai nascut natural sau cezariana?ii alăptezi?wooow...eu am o mie de întrebări pt ca se apropie momentul si am niște emoții de nu le pot descrie in cuvinte !

Floricica Nou Venita bebicii's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2015
    Postari in forum
    16
    :))))
    draga karla, imi pare rau ca te am indus in eroare. nu sunt 10 sapt de viata, sunt 10 sapt "doar" de sarcina. noi suntem inca f mici, dar asteptam cu emotie sa ne facem mari asa cum sunteti voi. imi pare rau ca nu pot sa-ti raspund la intrebari, dar pot sa-ti spun ca voi naste prin cezariana. este optiunea mea, dar si recomandarea oftalmologului. astept cu nerabdare inceputul lui iunie cand avem programare la eco. daca iti aduci aminte, te rog sa-mi spui care au fost sapt in care ai fost la eco.

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de bebicii Vezi mesajul
    :))))
    draga karla, imi pare rau ca te am indus in eroare. nu sunt 10 sapt de viata, sunt 10 sapt "doar" de sarcina. noi suntem inca f mici, dar asteptam cu emotie sa ne facem mari asa cum sunteti voi. imi pare rau ca nu pot sa-ti raspund la intrebari, dar pot sa-ti spun ca voi naste prin cezariana. este optiunea mea, dar si recomandarea oftalmologului. astept cu nerabdare inceputul lui iunie cand avem programare la eco. daca iti aduci aminte, te rog sa-mi spui care au fost sapt in care ai fost la eco.
    Stai linistita !pai la inceput chiar nu mai stiu la cat timp mergeam la ECO pt ca am avut problema cu unul din bebei si o placenta nu era lipita bine si am avut o perioada cand mergeam in fiecare sapt pt ca aveam niște scurgeri maroni,a fost o perioada grea ...plină de emoții,panica,stres si ff mult repaus la pat!acum totul e bine si burtica creste pe zi ce trece...la noi a inceput numărătoare inversa si imi doresc din răsputeri ca bebei sa stea la căldurica pana l termen!!!esti la prima sarcina?bebei sunt in aceasi placenta ?sunt gemeni fraternali sau identici?

Membru inregistrat la
    28.03.2015
    Postari in forum
    52
    Kyimsyi, Karla ce faceti? Cum sunteti? Pupici

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Bibik25 Vezi mesajul
    Kyimsyi, Karla ce faceti? Cum sunteti? Pupici

Noi suntem bineeee,creste burtica văzând cu ochii si năzdrăvani mei la boxează non stop.tu cum te simți?cate sapt ai ?cum merge sarcina?

Membru inregistrat la
    28.03.2015
    Postari in forum
    52
    Si ai mei ma boxeaza dar nu chiar non stop, nu ma plang, avem 24 de saptamani si deocamdata suntem bine,sper sa fie bine si mai departe.Tu simti burtica balonata asa de parca mai are putin si explodeaza?Cate sapt aveti?

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!