Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maya81's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2009
    Postari in forum
    4
    cate dintre voi au mai avut scurgeri maronii in timpul sarcinii..? astazi am si eu ecograf sa aflu cauza..insa vreau sa aud si parerile voastre..

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    depinde de la caz la caz
    si eu am avut si era iminenta avort
    RAMONA mami de DELIA(13.01.1997)si ANDRADA(08.07.2006)

Floricica Nou Venita nectarya's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2009
    Postari in forum
    186
    La fel si eu. Din acest motiv am si fugit repede la medic. Inainte de scurgeri ma gandeam sa fac primul control medical pe la opt saptamani. Dar m-am panicat cand am vazut scurgerile si bine am facut ca am fost la medic. Mi-a dat tratament pentru iminenta de avort si sper sa fie totul bine....

Floricica Nou Venita zandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2009
    Postari in forum
    18
    Din cate stiu eu, in primele 3 luni e normal sa apara scurgeri maronii.
    Eu nu am avut, dar cumnata mea da. La fel si maica-mea.

Floricica Nou Venita paulapurcar's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    1
    buna. am si eu o intrebare. sper sa fie cineva care stie despre ce vb.
    am pierdut o sarcina la 5 saptamani- avort spontan. nu a fost nevoie de chiuretaj. asta s-a intamplat luna trecuta. am asteptat sa imi vina c.m dar nu a aparut. am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv. problema e ca am dureri "surde" pe sub burata, nu crampe, mai mult o senzatie neplacuta, si am si scurgeri maronii; maronii e mult spus, sunt mai mult spre un crem nuantat. maine am programare la doctor. sper din tot sufletul sa spuna ca sunt si sanse sa pastrez bebele.daca a trecut cineva "pe aici", astept sa vad cum s-a terminat.
    o zi buna. pp

Floricica Senior andreea01's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    3.285
    Scumpa mea ar fi bine sa stai la pat pana maine cand mergi la medic si sa nu mai faci efort si totul o sa fie bine o sa vezi.te pup si te astept cu vesti

Floricica Nou Venita floreanr's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    141
    am un copil de un an jumatate si l-am programat si pe al doilea(ca sa am continuitate la concediul maternal)la 6 saptamani au inceput sa apara scurgeri maronii si m am prezentat la doctor care mi a spus sa ma spal cu infuzie de musetel
    la 2 luni jumatate am pierdut sarcina
    copilul era oprit din evolutie...imi plange sufletul .....
    la primul copil am luat in 3-4 randuri a cate 2 sapatamani duphaston si no spa
    eu cred ca am pierdut copilul din cauza ca medicul meu nu a avut rabdare sa ma asculte si nu mi a dat tratament de mentinere a sarcinii
    de ce s a oprit din evolutie????
    bebe stefan

Floricica Nou Venita floreanr's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    141
    un alt doctor mi a spus ca nu exista scurgeri maronii ..ci sangerari
    bebe stefan

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.488
    si eu am avut scurgeri maronii in timpul sarcini, credeam ca-mi vine ciclul si cand-colo am aflat vestea ca sunt gravida, medicii mi-au zis ca este normal. au tinut de la 4 pana pe la 10 saptamani.
    http://lilypie.com/Third_Birthday_code.php#

Kevin , iti multumesc ca existi !!!

Floricica Nou Venita elaq31's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    130
    am un copil de un an jumatate si l-am programat si pe al doilea(ca sa am continuitate la concediul maternal)la 6 saptamani au inceput sa apara scurgeri maronii si m am prezentat la doctor care mi a spus sa ma spal cu infuzie de musetel
    la 2 luni jumatate am pierdut sarcina
    copilul era oprit din evolutie...imi plange sufletul .....
    la primul copil am luat in 3-4 randuri a cate 2 sapatamani duphaston si no spa
    eu cred ca am pierdut copilul din cauza ca medicul meu nu a avut rabdare sa ma asculte si nu mi a dat tratament de mentinere a sarcinii
    de ce s a oprit din evolutie????

.............................................................................................

Intradevar, medicii spun ca este normal sa se mai intample si scurgeri dar cand se intampla asa ceva este bine sa mergem la docror repede ca sa ne dea pastile pentru intarire.Daca acel dr. nu iti da nimic este bine sa mai mergem si la altul care poate este mai destupat la minte si nu merge numai pe leacuri babesti.Leacurile babesti sa le foloseasca ei cu copiii lor ca nu ne deranjeaza; fiecare fiind liber sa faca ce il taie capul.
    Nu sunt impotriva la unele leacuri dar trebuie sa ti cont decat de grava este sau poate fi o asemenea situatie. Da domnule medicamentatie si invata sa foloseasca si leacuri babesti.

Eu la primul copil am luat inca inainte de a ramane insarcinata Duphaston, precum si in timpul sarcinii pana in saptamana 20. La cel de al 2-lea copil...mama a decedat si am uitat sa mai iau ceva, doctorita mea era plecata in concediu si am avut surpriza ca la 6 si 9 saptamani sa sangerez de mama focului.
    Imediat am zbughit-o la farmacie si am cerut no spa pentru contractii si Duphaston pentru intarire si a fost bine.
    Cand a venit doctorita din concediu, m-a felicitat ca m-am descurcat si mi-am adus aminte, ce trebuia sa fac. Acum, astept luna aprilie, ca sa nasc inca un baiat frumos si sanatos.
    ela & stefy

Floricica Avansata vioi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2009
    Postari in forum
    1.919
    si eu m-am confruntat cu astfel de scurgeri, doctorul mi-a zis ca nu ar trebui sa am astfel de scurgeri,iau pastile pt iminenta de avort pt ca am colul deschis.Sfatul meu la cea mai mica scurgere ducetiva la medic,altfel se poate trata din pripa
    Lilypie Second Birthday tickers