Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2009
    Postari in forum
    239
    Stiam ca testul de sange iti arata oricand.... intereseaza-te si daca e asa poti face unul

Floricica Nou Venita Ioana_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    O sa-mi cumpar un test sure check si o sa-l fac sa vedem ce rezultat da k am inteles k este foarte bun

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.886
    Citat Postat de Ioana_23 Vezi mesajul
    Buna,am fost la control azi si nu mi-a gasit nimic :( ,nu sunt nici bolnava nici gravida.
    A zis k 3 luni este normal sa nu apara menstruatia,dar dk dupa 3 luni tot intarzie sa ma intorc la el, si peste cateva zile sa-mi mai fac un test de srcina k nu arata "adevarul" la 7 zile de la intarziere si el la ecograf nu a vazut nimic k se vede abia dupa 5-6 saptamani.
    Eu am avut ultimul cm pe 25 iulie si am mers la ecografie pe 29 august si cu ecograf 2D nu se vedea nimic, apoi a pus 3 D si iar nimic si abia cu 4D a reusit sa vada sarcina. Testul de sange iti indica sigur daca esti gravi sau nu...ar fi trebuit sa-ti dea medicul sa faci testul la sange iar daca nu mai ai rabdare mergi la un laborator si spune ca vrei sa faci acest test si stiu ei cum se cheama doar ca trebuie sa platesti dar nu cred ca e mult. Sa ne tii la curent...chiar m-ai facut curioasa. Te imbratisez cu drag.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Senior arysha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    3.913
    Buna,am fost la control azi si nu mi-a gasit nimic :( ,nu sunt nici bolnava nici gravida.
    A zis k 3 luni este normal sa nu apara menstruatia,dar dk dupa 3 luni tot intarzie sa ma intorc la el, si peste cateva zile sa-mi mai fac un test de srcina k nu arata "adevarul" la 7 zile de la intarziere si el la ecograf nu a vazut nimic k se vede abia dupa 5-6 saptamani.
    Poftim?Cum sa fie normal sa nu apara menstra 3 luni?In ce lume e normal?hai ca ii chiar un banc bun.
    La eco transvaginal se poate vedea inca de pe la 4 saptamani si cateva zile.La 5 saptamani e obligatoriu sa se vada iar la 6 incepe activitatea cardiaca.
    Ori povestea ta e doar poveste ori ai dat peste un asa zis medic care nu stie ce ii aia medicina sau sarcina.

Daca e pe bune faza scuze dar serios cauta un medic competent .
    iar daca e inventata No Comment ca am zis destul.

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Dar ce crezi k nu aveam ce face si m-am hotarat sa mint si eu lumea pe acest forum ????
    Am scris k aveam nevoie de un sfat si am tot kutat pe net un forum unde sa imi raspunde si mie cineva la problema mea.
    Am fost ieri la doctor si exact ce am scris mai sus mi-a zis, a zis k poate fi si din kuza stresului,a antibioticelor si a mai zis k dupa ce trec 14 zile de la intarziere menstruatiei sa mai fac un test k nu se vede nimic.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    cred ca doctorul e dus rau cu capul....el descopera sarcina dupa 3 luni de la lipsa cm???cum adica vino peste 3 luni si atunci mai facem un test de sarcina????? e nebun nu gluma ...oricum daca erai insarcinata sigur iti iesea la testele pe care le-ai facut pana acum....si eu am avut o dereglare si o luna de zile nu am avut cm dar am stat linistita atunci ca inca nu avusesem contact sexual si sigur nu eram gravida....

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    A zis sa ma duc la el peste 3 luni dk nu apare cm ,dar peste cateva zile sa fac eu un test aksa,dar eu n uam nici un simptom de sarcina

Floricica Novice goea's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2010
    Postari in forum
    429
    buna fetele!Ioana,sigur este o dereglare hormonala,din moment ce toate testele ti-au iesit negative.Mergi la alt medic sa-ti faca un eco transvaginal si in functie de ce vede acolo sa-ti dea un tratamnent adecvat.pupici si asteptam vesti!

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Am facut doar un singur test,si alt medic aici in oras nu mai este,o sa ma duc in alt oras,dar dupa revelion.

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    A zis sa ma duc la el peste 3 luni dk nu apare cm ,dar peste cateva zile sa fac eu un test aksa,dar eu n uam nici un simptom de sarcina
    Buna Ioana!
    Din tot ceea ce am citit nu inteleg un lucru....ce sens mai are un test de sarcina daca ti.a zis clar ca nu este sarcina?Deci o ecografie vaginala nu minte si iti recomand ca in loc de un test de sarcina sa.ti faci analiza sangelui /human chorionic gonadotropin – HCG /Un test de sange poate determina de timpuriu existenta unei sarcini, fie ea planificata si asteptata, fie neplanificata, datorata esecului metodelor contraceptive, test prin care este examinata prezenta hormonului de sarcina si cu asta vei stii sigur ca nu esti insarcinata,dar cu parere de rau iti zic ca....nu o sa ai un bebe cel putin nu inca...nu acum...din pacate pt. tine.
    Sper ca te.am ajutat.Multa sanatate si spor la treaba.
    o seara placuta
    Modificata de kmyyc; 29.12.2010 la 12:33:33.

Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    49
    Multmuesc kmyyc pt.sfat
    O sa-mi mai fac un test de sarcina (nu am facut dekt 1), km pe vineri sa vedem ce mai iese si dk este tot negativ si nu apare cm, de luni ma duc la analiza de sange.
    A inceput sa am dureri de burta ca atunci kd imi vine cm,asa k sa vedem ce se intampla pana la urma
    Multmumesc mult pt.sfaturile date, si va mai astept in continuare.