Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexbb's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2013
    Postari in forum
    3

Scaun cu mucus

buna seara.copilul meu de 1 an si 4 lunia avut in urma cu 3 saptamani scaune diareice mai mult de 10 pe zi,voma si febra si a fost diagnosticat cu infectie cu adenovirus cu 4 zile de spitalizare,tratament cu oxitron la 12 ore si 2.5 ml de nirvom si lopemidol dupa fiecare scaun,saptamana trecuta s-a repetat problema dar acum cu o forma mai usoara,cateva scaune diareice,voma putina, tratament cu lopemidol semcat si enterol.in urma cu 4 zile a fost primul scaun normal,mentionez ca este pe lapte praf fara lactoza.si la regim(pilaf,frucre coapte,cereale,ceai de menta) si ca tratament 1 plic enterol pe zi,si 5ml de vitamina Bcomplex,dar de ieri a inceput sa imi faca scaunul cu mucus in el,si azi a avut 4 scaune,de consistenta normala,in conditiile in care i-am dat un plic de smecta azi,va rog sa imi spuneti daca acest scaun cu mucus e ca urmare a infectiei cu adenovirus,sau exista posibilitatea sa fie altceva,copilul mananca este vesel,dar ma ingrijoreaza mucusul din scaun.va multumesc

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Din cate stiu eu, mucusul nu este normal si arata o infectie digestiva.....daca problema se repeta, ar trebui sa mergi la medic!

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!