Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita binoti's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2007
    Postari in forum
    44
    dragi mamici vreau sa va rog sa fiti un pic atente la sol nazomer daca o folositi !

i-am pus fetitei mele NAZOMER de "ionut moraru" din lotul 3033 si fetita mea tipa de rupea .... si dupa 4 zile mi-am pus si mie in nas si era cu CLOR!!!!!!!

am vbit cu cei de la firma respectiva si mi-au confirmat ca sunt (cica) reziduuri de CLORAMINA !

verificati un pic daca aveti NAZOMER DIN LOTUL 3033 !!!!!! PICURATI UN PIC IN PALMA SI STERGETI SI MIROASE A CLOR !!!!!!!

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Salutare.

O poveste asemanatoase am auzit aseara tot in Sibiu..poate era chiar a voastra! Stiu ca mamica respectiva a mers la protectia consumatorului, si i-au spus ca nu este de competenta lor!

Este strigator la cer ce s-a putut intampla! Cum este fetita ta acum? Nu are mucoasa nazala vatamata?
    Daca da, nu-i lasa! Da-i in judecata!

Multa bafta si mai tinem legatura!

Incearca sa primesti de la firma producatoare un raspuns in scris (mail, sau chiar o scrisoare)si apoi pe ei!!1

Floricica Avansata madyflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.090
    Binoti m-ai speriat ca eu tot NAZOMER ii pun in nasuc baietelului meu dar nu am observat sa il deranjeze.Eu am NAZOMER din lot 3030.Am picurat in palma dar nu miroase a clor.Dar chiar si asa nu ii voi mai pune in nasuc Nazomer.
    Cum este fetita ta acum?
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    18.01.2007
    Postari in forum
    44
    buna ! are mucoasa iritata , i-am scos acum un muculet cu sange din nasuc si inca nu stiu daca mai are miros sau nu...
    are 2 ani si nu stiu cum sa testez sa vad daca simte miros !
    am fost la directia sanitara si am facut plangere si atat ! de recoltat sa faca analiza din solutia respectiva nu a recoltat nimeni !
    cei de la pro natura - cei cu nazomerul mi-au trimis pe mail un rezultat de analiza la lalorator a sol. din lotul respectiv iar concluzia lor e ca se poate comercializa !
    o sa atasez luni ce au trimis ei si rezultatul consultului o.r.l la palgerea pe care am facut-o ieri !
    am vrut sa atrag atentia la cat mai multe mamici pentru ca la farmacie joi inca nu se stia ca este cu probleme lotul respectiv si cei de la firma mi-au spus ca este in retragere lotul resp. ! am mers la 3 famracii si nici una nu primise vreun avertisment de retragere de la ei!
    si analiza pe care mi-au trimis o ieri e facuta din 3 sept si acum suntem la sf. lui oct si inca mai este pe piata!!!!
    daca apa cu sare nu suntem in stare sa facem in Romania atunci la altele ce sa mai avem pretentii?????????!!!!!!!!!!!!!!

Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    binoti, cred ca de tine am auzit aseara...

Azi mi-am sunat fina ca si ea foloseste Nazomer ..avea lotul 3039 si miroase a clor...

Incearca sa vazi daca mai are miros folosind un parfum sa vezi daca are vreo reactie!

Binoti,, esti de acord sa apari in ziar sau la tv sa tragi un semnal de alarma?Iti dai seama ca avand presa in cap o sa se miste lucrurile intr-un fel!

Trebuie sa dau cateva tel si se rez tot...

Ce zici? Adresa mea de mail este identica cu id de pe forum si este pe yahoo.com

Membru inregistrat la
    18.01.2007
    Postari in forum
    44
    am sunat ieri la televiziunile locale sa faca un anunt sa afle cat mai multe mamici ca poate bebelusii plang cand le pune picaturi in nasuc si li se pare normal !
    au spus ca o sa se ocupe luni de subiectul asta!
    nu vrem sa fim "vedete" ma gandesc ca poate si mie imi prindea bine sa fiu anuntata ....
    asta e !

Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Of, la Tribuna ai sunat?

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    90