Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    stiti cat e greu? pana va mobilizati 5 zile la rand sa va alocati cateva minute pentru voi... stiu pentru ca si eu am trecut prin asta... de lene, de oboseala spuneam "lasa ca ma pensez maine, lasa ca fac maine, lasa ca merge si fara machiaj..." apoi mi-am tras singura doua picioare in c*r pana la baie si am bagat: epilat, pensat, etc... a doua zi masca de fata, scos puncte negre, etc... in fiecare dimineata, desi ma gandesc ca mai bine as dormi alea 5 minute, curatat fatza si gatul, aplicat crema de fata... seara la fel... trageti de voi 5-6 zile apoi intra in reflex. Si o sa va simtit mult mai frumoase si mai proaspete! Va promite Astrid!
    Don't tell me the sky is the limit when there are footsteps on the Moon ...

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Si ca sa fiu sincera nu am mai ramas cu multe produse de machiaj decat un rimel,niste farduri care au incaput pe mana baietelului meu mai mare,un fond de ten,o pudra expirata 2 rujuri si o penseta dar mi-am promis mie ca de maine de fiecare data cand voi iesi in oras o sa iimi cumpar cate un produs.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    E, pai nici asa nu e bine... macar seara dupa ce bebe mananca, sau gasiti 5 minute sa il puneti in brate la tata... eu l-am avertizat pe al meu sot ca atunci cand vine bebe programul lui se va schimba in felul urmator: venit de la munca, mancat, odihnit 1 ora apoi stat cu copilul...

Sper sa functioneze si practica, teoria suna bine :))))))))))
    Don't tell me the sky is the limit when there are footsteps on the Moon ...

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Si Astrid sa vezi rezultatul ial ca nu mai pot,dar nu are buton de oprire,da mai plange mult?sta cu el dar bebe nu se linisteste dacat cand il iau eu,adevarul este ca tati munceste foarte mult si este acasa maxim cateva ore pe zi,asa ca amandoi sunt agatati de mami.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita catalina_buga's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2013
    Postari in forum
    212
    Citat Postat de cojocari ruxandra Vezi mesajul
    inainte sa devin mama prima data ma machiam in fiecare zi chiar daca nu ieseam din casa,cand a venit primul baietel pe lume ma machiam doar daca ieseam undeva,iar acum uit sa ma uit in oglinda,ma pensez doar daca trec prin fata oglinzii si ma sperii,ma pieptan doar cand imi aduc aminte si din simplu fapt ca sunt obosita,sau imi e lene sau am uitat ca exist,In privinta dietii azi am mancat 1 castravete si 2 cafele neindulcite,plus scoartisoara cu miere si sper din suflet sa functioneze si sa scap de kilogramele in plus pentru ca cuvantul cel mai potrivit ar fi sa descrie cum ma simt este urata,imi este rusine sa imbrac ceva e corp sau sa ies undeva.

of ruxi, cel de langa tine ar trebuii sa fie mai intelegator..si mie mi-e dor sa ma aranjez sa petrec timp in fata oglinzii ,dar pentru asta copilul meu zambeste cand deschide ochii dimineata si ma vede cu cearcane si ciufulita...si restul ce mai conteaza..sti ce sarcina am avut.. si sincer iti spun ca de cand am nascut am apucat sa fac baie in cada cred ca de vreo 4-5 ori...(in rest dus 5 min) si atunci era seara inainte de a ma baga in pat .. si ma grabeam sa prind ceva ore de somn...ma simt ciudat ca nu mai am timp ptr mine dar pentru momentele cu copilul meu las deoparte tot...nu mi-am pierdut din obiceiul de a-mi cumpara fel si fel de prostii..creme.. machiaje si le tin sa ma uit la ele.. de corpul meu.. nu mai zic...avand sarcina cu risc... si am stat 5 luni la pat... am ajuns de la 52kg la 73... si imagineaza-ti.... cu putin timp in urma am fost la piscina cu elias..vedeam numai pustoaice faine ..ma simteam aiurea..dar cand priveam la ce copil minunat tin in brate nu mai contau cei din jur
    si inca ceva.. kg in plus nu sunt o boala iar cel ce te iubeste.. o face ptr ca est i mama copiilor lui si acum spun asta ptr ca stiu ca nu esti o grasa si o urata.sa ii multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatoase si noi si copii.. restul...
    Modificata de catalina_buga; 03.06.2014 la 16:22:53.

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Cata asa este,dar sincer m-as simti extrem de prost sa vad ca sotul meu intoarce capul dupa o femeie care arata bine si poate are si ea copii,imi doresc enorm de mult sa slabesc pentru ca pe data de 27 iunie puiul meu face 5 ani si i-am promis ca ii vom serba ziua la piscina,as incerca pastile de slabit sincer tare ma bate gandul.Sunt disperata,pentru ca dupa ce am nascut aratam bine si slabisem si intr-o luna am luat 7-8 kg.
    Modificata de cojocari ruxandra; 03.06.2014 la 17:38:25.
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita livia29's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    13
    Ruxandra, sa te infometezi nu este o solutie mai ales ca esti mama si sanatatea ta este foarte importanta. Sora mea a incercat dieta Ducan si chiar a dat rezultate mari. Si eu am ramas cu burta dupa nastere si imi este rusine sa port bluze strimte. Am inceput sa port doar lucruri largi :( Inca alaptez si nu pot tine dieta si partea proasta este ca cel mic imi mananca toata energia si nu mai am putere sa fac si exercitii fizice.

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Livia spre rusinea mea nu am tinut niciodata o dieta echilibrata si nici nu stiu ce prevede dieta Dunkan,am auzit ca da rezultate dar nu stiu cum o tii.Despre sport am facut sport zilnic pina in momentul in care am aflat de bebe2 atunci am renuntat definitiv,iar acum e oboseala si lejeritatea de a ma complace asa,sunt sincera cu mine si recunosc asta,de cand ma stiu am slabit infomeetandu-ma si am avut multe probleme dar doar asa am stiut si am reusit eu sa slabesc.
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita dyana.M's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2011
    Postari in forum
    155
    Dimineata m-am machiat si am iesit cu copilul la cumparaturi. Dupa masa am avut treaba la tara. Asa ca azi am cosit o bucata buna de pamant machiata si aranjata. Faza comica e ca sotul statea cu baiatul si eu faceam treaba. Treceau oamenii si se uitau ca la usa cortului. Dar eu m-am simtit bine, m-am relaxat.

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Buna dimineata femei frumoase!!!Va invit la cafeaua de dimineata sper ca ati avut o noapte odihnitoare si linistita!!Dyana ma bucur nespus de mult ca ai reusit in sfarsit sa ai grija de tine,si sa te bucuri de tine si de ziua minunata alaturi de sotul si minunea ta.Eu inca nu am facut nimic in acest sens,cu toate ca avem foarte multa treaba cu constructia si totul pica pe umerii mei,am hotarat sa-mi acord timp si doar mie incepand din aceasta dimineata savurez cafeaua linistita doar eu cu mine cum nu faceam inainte,iar dupa masa sa imi fac sprancele si sa ma epilez,sper sa si reusesc aceasta performanta si vineri cand merg la ciumparaturi sa ma si machiez,azi m-am trezit cu doza mare de buna dispozitie si plina de energie,ceea ce va doresc si voua!
    Imagini atasate
    Mamica de ingeras

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Si pentru ca este miercuri am sa atasez rugaciunea pentru cei ce vor sa se roage alaturi de mine

Doamne Atotputernice si Atotindurate! Imi aduc aminte ca Te-ai nascut Om din Sfanta Fecioara in pestera si ai fost vandut cu treizeci de arginti de ucenicul cel viclean, ca sa ne rascumperi pe noi, pacatosii, de sub puterea diavolului. Pentru aceasta, Te rog, indura-Te de mine, pacatosul!

Primeste, Doamne, aceasta mica a mea rugaciune, si umilita a mea vointa, ca ma intristez pentru ca Te-am intristat, si ma amarasc pentru ca Te-am suparat fara de numar. La Tine, Prea Bunule Mantuitor, am toata speranta, si cred ca Tu, care din iubire de oameni ai primit sa fii vandut pentru noi, Te vei indura si de mine acum, ca sa ma mantuiesti de chinurile cele de veci, si sa ma invrednicesti Imparatiei Tale.

Nu Te departa de la mine Doamne, si ajuta-mi, ca in toate sa fac voia Ta, si sa nu Te mai rastignesc in toate zilele cu faptele mele cele pacatoase, nici sa Te batjocoresc cu cugetele mele cele rele, precum faceau iudeii cei necredinciosi in timpul Sfintelor Tale Patimi, ci ca femeia cea pacatoasa sa-Ti spal picioarele, cu lacrimile ochilor mei, pentru ca sa ma invrednicesc a auzi si eu din Gura Ta cea dulce: Iertate sa-ti fie pacatele... Amin.
    Mamica de ingeras

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!