Bună fetelor,
Apelez la voi aici pentru a vă cere un sfat în primul rând și pentru a ajuta cu povestirea unei experiențe neplăcute în al doilea rând. Sunt la al doilea copil, o fetiță minunată de trei luni. Mai am un băiat, iar eu și cu soțul meu ne-am dorit o surioară pentru el. A fost un copil foarte dorit care a ajuns cu unele greutăți. Din acest motiv mi-am dorit să procedez ca la carte în ceea ce privește hrănirea și imunizarea. Alăptarea a mers perfect o vreme, Ioana era bine până cănd au apărut problemele la mine: a început cu o durere în sânul drept, apoi s-a inflamat și în final am ajuns și la febră și temperatură de 38-39 de grade. Banuiam ce ar putea fi, pentru că știam povestea pățită de mama mea. Concluzia: e o mastită. 
Problema a apărut abia dupa ce eu de capul meu am făcut mai multe zile de antibiotic, evident fără rezultate. Cel mai tare am suferit pentru că fetița s-a dat peste cap complet. Mi se rupea inima să nu o pot ajuta la cele abia câteva săptămâni de viață. Până la urmă s-a rezolvat – după 5 zile de chin. DAR, acum am iar acele simptome care mă țineau trează noaptea. Mă simt depășită și ma duc la medic zilele urmatoare. Sfatul meu ar fi să luați în calcul diagnosticul acesta dacă aveți și voi probleme ca mine și rugămintea mea ar fi să primesc niște vorbe bune, productive despre alte experiențe similare și mai ales leacuri. Nu aș vrea antibiotic iar.