Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita florin22's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2011
    Postari in forum
    266

Nefericire fontanela mare la 11 luni

am un bebe de 11 luni si o saptamana .l-am nascut cu fontanela mare dar nici acum dupa 11 luni nu mi se pare sa se fii inchis deloc.ii dau vigantol din primele zile de viata.acum ii dau 3 picaturi pe zi.i-am dat si calciu gluconic timp de 2 luni 10 zile pe luna.si de la calciu acela i sa depus pe frunte.mai are cineva astfel de problema.va multumesc
    Lilypie Second Birthday tickers

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu sincer nu stiu nimik despre fontanela pt ca doctora nu mia zis niciodata nimik.ai fost la doctor sau doar ti se pare tie?
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    12.01.2011
    Postari in forum
    266
    am fost la dr. de familie care mi-a zis asa flegmatic ,are timp sa se inchida pana la 2 ani.

Floricica Nou Venita michela's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    279
    eu te sfatuiesc sa mai ceri o parere la un alt medic.din cate stiu eu fontanela ar trebui sa se inchida in jurul varstei de 18 luni.faptul ca nu se inchide poate indica un inceput de rahitism.la noi a fost invers,s-a inchis prea devreme dar asta e alta poveste...totusi cat de mare ti se pare ca este fontanela.eu cunosc un baietel de un an si 2 luni care o are cat o moneda de 1 euro.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
    Lista :avem 8 dintisori si 4 maselute

Membru inregistrat la
    12.01.2011
    Postari in forum
    266
    buna michela, multumesc de sfat,si la al meu e tot cam cat o moneda de 1 euro dar asta ma ingrijoreaza si o sa merg cu el la alt pediatru sa vedem si alta parere.multumesc.

Floricica Nou Venita mihaerich's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2010
    Postari in forum
    2
    buna. si eu am un baietel de 1 an si 5 luni care la fel are o fontanela inca foarte mare. ii dau calciu si vigantolette 500