Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.330
    oricum va multumesc din suflet pt sfaturile date.[imbratisarea]
    Maria Alexandra & Ioana Teodora
    04/08/2008

Floricica Nou Venita masunea's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    48

Floricica Nou Venita masunea's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    48
    si fetita mea are cojite pe cap, dar ma tem pina la un an sa fac ceva, capusorul e tare moale

Floricica Nou Venita nix07's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    8
    Tot de la Mustela puteti folosi crema Stelaker. Este f buna, ca dealtfel toate produsele lor. Sunt mai scumpe, dar noi dupa 3 utilizari am scapat de cojite. Eu am dat-o pe Ruxi cu crema, cu 3-4 ore inainte de baita si am spalat-o la 2 zile pe cap, nu la 3 zile cum obisnuiam. I-au trecut foarte repede.
    Poti sa ii dai linistita cu crema pe cap, nu ai de ce sa o apesi. Ruxi avea 5 luni cand a facut cojitele.

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.349
    fetelor, sa va zic cum am facut eu sa indepartez cojitele: pur si simplu, dupa baita, am luat cu unghia mea cojita cu cojita... s-au dus foarte usor, astfel incat dupa doua reprize scapasem de problema... am folosit unghia mea (spalata si dezinfectata cu spirt in prealabil) pentru ca in felul acesta simteam cand isi misca Matei capul si am fost mai sigura asa ca nu il ranesc... asa a fost la noi... simplu, ieftin si eficient

- Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.581
    aici se da tot cu ceva solutie uleioasa si cica se piaptana si apoi dai cu sampon ca sa nu ramana parul uleios si gata trece dupa cateva spalari!
    CafeMom TickersCafeMom Tickers

Floricica Nou Venita verapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2008
    Postari in forum
    12
    Ceea ce am folosit eu la Bubulina mea a functionat excelent si dupa patru spalari fetita nu mai avea nici o coaja. e vorba despre un sampon de la Mustela special pentru asa ceva. Se lasa pe cap cam doua minute in timpul imbaierii apoi se clateste si in timpul stergerii capului se insista putin cu prosopelul pe crestet.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.895
    buna. eu am folosit SAMPON SPUMA DE LA MUSTELLA. se gaseste la farmaciile SENSIBLU.
    INTR-O SAPTAMANA AM SCAPAT DE COJITE.ATUNCI David a avut 6 luni. acum are 1 an si 2 luni, dar nu avem cojite! nici nu mai folosesc spuma, ci tot de la mustella, folosesc samponul stellatopia.

Floricica Nou Venita danutzaaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2011
    Postari in forum
    1
    Am incercat si eu varianta ulei inainte de baita + pieptanat. O folosesc de vreo saptamana. Au cazut cojitele. Dar... cu tot cu par. Cum vi se pare?
    Piticul meu are 2 luni.

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.330
    Am observat cu stupoare ca si la una din mandrele mele ii cade parul la piptanare,nu foarte mult.
    Mi s-a zis ca nu e nimic de speriat caci parul se regenereaza,e normal.

Acum insa am vazut ca au pe brate,sus inspre umeri niste brobonele,mici mici si uneori se inrosesc,zici ca au "pielea de gaina",asa arata,sa fie vreo alergie la ceva?
    ma gandesc ca de curand am schimbat detergentul...
    Maria Alexandra & Ioana Teodora
    04/08/2008