Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Daca aveti copii nascuti in perioada posturilor le faceti petreceri de ziua lor de nastere sau respectati regulile bisericesti?

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    poi,eu una mi-am facut ziua mea...si cred ca si pe a ei o fac...(22 martie intre noi,dar cred ca motu il luam de Florii(tot de Florii am si botezat-o) sau de Pasti,mai vedem!)
    ieri de Sfantul Nicolae am avut peste,icre...dar si de dulce...

Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Nico, ma gandeam si la dantuieli si alte cele care sunt interzise in timpul postului.

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Si eu cred ca poti sa il sarbatoresti pe copil, si sa te inscrii si in regulile postului...Nu tocmai cu un chef pe cinste, ci cu niste limite pe care e bine sa le respectam...Totusi, in zilele astea Fecioara Maria bate pe la porti...si nu-i deschide nimeni...Sa faci petrecerea gindindu-te ca poate bate si la usa ta...

Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Frumos spus gargarusca!

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Initial citisem...copii facuti in timpul postului, si m-am cam speriat...dar mi-am revenit. Multumesc!

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    noi nu petrecem la zilele copiilor, ci doar niste prajiturele, 2-3 copilasi si gata. Mie imi displac petrecerile, ma obosesc si n-am dansat niciodata

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    poi nu cu dans,nici noi nu dansam la petreceri,pt ca le facem acasa...si ii respectam pe vecini!
    si nu prea avem prieteni...cateva rude,sora si cumnatu care e preot,socrii,si ceilalti sunt tot asa mai in varsta...
    vorbim,glumim...povestim:D

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    daca vreau dans..dansez si de una singura:)
    daq nu...via discoteca,dar nu am ai fost de cand eram studenta...
    de fapt cand predam la liceu,am fost de vreo trei ori la banchetul celor de-a 12-a si pe la balul bobocilor...

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    in studentie imi faceam in fiecare an ziua. aveam o gasca de prieteni si era super. nu neaparat cu dans. faceam o pizza, multe prajituri si stateam toata noaptea la taifas, jucam carti. noua ne place mult sa dansam dar la nunti, botezuri. si uneori cand o invitam pe Sanzi la dans amandoi - ea e in culmea fericirii si citim pe chipul ei ca ar vrea sa nu se mai termine momentele alea. de cand m-am casatorit mi-a facut Dragos si petreceri surpriza. intr-un an a sunat-o pe sefa mea si a rugat-o sa ma mai tina putin peste program ca sa aiba timp sa se adune invitatii; el stia ca nu am cheie siastepta sa sun la usa. numai ca eu am intrat si s-au trezit cu mine in casa. le facusem eu surpriza.

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    iar de dansat...de multe ori dansam la nunti mai mult decat mirii. avem un prieten care ne spune ca pe caseta suntem mai mult noi decat ei.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari