Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 13
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Am mai spus undeva pe site: "Frumusetea paleste, iubirea se stinge, frunzele prieteniei cad. Secretul mamei este sa le supravietuiasca tuturor." - mi-a placut foarte mult.
    Stim cu totii, ca de cele mai multe ori, primul cuvant pe care copilul il invata este "mama". Cuvantul "mama" este rostit de catre noi toti, cu mic, cu mare.

Am sa cant alaturi de toti bebeii ganguritori si copilasii mai maricei care stiu deja poezioara/cantecelul:

"Am vrut sa-ti culeg o floare,
    Un mic ghiocel frumos,
    Dar pana la urma moare
    Si cui e de folos?

E ziua ta, mamico,
    In dar ti-am adus inima
    Si crede-ma, mamico,
    Un dar mai frumos nu se putea.

Am vrut sa-ti culeg stelute,
    Sa-ti fac un frumos colier,
    Dar cine nu stie oare
    Ca in zori stelutele pier?

Am vrut sa-ti culeg o raza
    De soare, sa-ti prind in par,
    Dar tu stralucesti mai tare
    De dragoste si dor."

Va invitam sa realizam albumul mamicilor, special de 8 martie, de ziua mamei. Puteti pune orice poza cu voi in ipostaza de mamica si copilasii vostri.

Sa vedem cine sparge gheata. Va spun de pe acum: La multi ani de ziua femeii si de ziua mamei si sa aveti parte numai de bucurii din partea micutilor.

Va imbratisez cu drag

Floricica Cu Vechime catanicegirl's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2008
    Postari in forum
    6.985
    indraznesc eu sa sparg gheata.eu sunt cata si ea este minunea mea,amira

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Ce frumos suna cantecelul si ce frumos suna cantat de glasul unui copil. Visez si acum la copilarie si la fiecare an de la gradinita si mai tarziu la scoala cand in jurul zilei de 8 Martie faceam diverse desene sau chiar felicitari pentru mamicile noastre sub atenta indrumare a doamnei educatoare sau a domnului invatator.

Cel mai frumos lucru pe care l-am putut spune eu mamei mele in felicitarea facuta in clasa intai a fost: "Te iubesc ca pe ochii din cap!"

Atatea melodii despre mama, atatea poezii si picturi... dar parca niciuna nu poate exprima vreodata ce simte o femeie atunci cand este mama si, de ce nu, ce simte un copil atunci cand incepe sa constientizeze rolul mamei (si al parintilor, in general) in viata lui.

Foarte frumos subiectul deschis, Bebelaa!
    Abia astept sa vad albumul mamicilor de pe Copilul.ro si sunt sigura ca aici sunt cele mai frumoase si mai dedicate mamici!

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Bunnaa catanice! sunteti doua frumuseti! bombonica roz cu mamica ei! Multumim pentru spargerea ghetii! Stii ce ma gandesc acum, ca kiddo a avut idee buna cu titlurile.

Ce parere aveti daca adaugam un adjectiv la titlul de mamica sau daca va doriti voi altul in special si mai bine, de ziua mamei!

Catanice, astept sa-mi spui ce titlu iti doresti tu de ziua mamicii, a femeii si pupici multi, apreciez ca mi-ai raspuns prima si atat de repede. Imbratisari

Floricica Cu Vechime catanicegirl's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2008
    Postari in forum
    6.985
    hmmm....nu imi trece prin cap decat cea mai fericita mamica,pt ca asta simt. felicitari pt deschiderea topicului

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    ......si noi

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    eu am simtit: dragoste de mama

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Frumos topic...si eu am devenit mamica intr-o zi de primavara pe 1 martie 2007. Dumnezeu ne-a daruit un minunat baietel...si nu mi-as putea imagina viata mea fara el.
    Si aici suntem noi, vara trecuta...

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    Mamicilor sunteti minunate alaturi de copilasii vostri...la multi ani tuturor mamicilor!!

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Woa, cate mamici frumoase si copilasi dragalasi! Super! Va pupic!

@ ursulet, tu ce titlu iti alegi?

Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    ooo trebuie sa ma gandesc...dar am o nelamurire...daca imi aleg si aici alt titlu , nu mai raman cu cel de la topicul "Vine, vine primavara"??

+ Raspunde
Pagina 1 din 13
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari