Urmareste-ne:

Program spectacole, Teatrul Excelsior, septembrie 2015

Program spectacole, Teatrul Excelsior, septembrie 2015

Duminica, 13 septembrie, ora 11.00

Taramul Povestilor

un spectacol de Stelian Milu

Cu: Cosmina Dobrota, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu, Iulia Vasilescu, Emilian Marnea, Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Marian Radulescu, Tudor Pirvu

(3-12 ani)

Vineri, 18 septembrie, ora 18.00

Thomas Sawyer

dramatizare dupa “Aventurile lui Tom Sawyer” de Mark Twain; regia artistica: Horia Suru; scenografia: Cristina Milea; muzica originala: Petre Ancuta; coregrafia: Stefan Lupu

Cu: Andrei Bradean, Emilian Marnea, Lucian Ionescu, Ovidiu Usvat, Alexandru Stefanescu, Daniela Ionita-Marcu, Aida Avieritei, Alina Petrica, Ioana Repciuc, Andreea Tanase, Robert Radoveneanu, Oliver Toderita, Antonio Satiru

(12-18 ani)

Sambata, 19 septembrie, ora 11.00

Taramul Povestilor

un spectacol de Stelian Milu

Cu: Cosmina Dobrota, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu, Iulia Vasilescu, Emilian Marnea, Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Marian Radulescu, Tudor Pirvu

(3-12 ani)

Sambata, 19 septembrie, ora 18.00

Thomas Sawyer

dramatizare dupa “Aventurile lui Tom Sawyer” de Mark Twain; regia artistica: Horia Suru; scenografia: Cristina Milea; muzica originala: Petre Ancuta; coregrafia: Stefan Lupu

Cu: Andrei Bradean, Emilian Marnea, Lucian Ionescu, Ovidiu Usvat, Alexandru Stefanescu, Daniela Ionita-Marcu, Aida Avieritei, Alina Petrica, Ioana Repciuc, Andreea Tanase, Robert Radoveneanu, Oliver Toderita, Antonio Satiru

(12-18 ani)

Excelsior Teen-Fest - Editia I

teatrul_excelsior_festival_teatru

Vineri, 25 septembrie

ora 11.00 – 13.00, Asociatia Culturala Control N

Atelier de coregrafie

Orasul in miscare

Vineri, 25 septembrie

ora 15.00 – 17.00, Teatrul Excelsior, Sala Studio

Atelier de scriere dramatica

Orasul in miscare

Vineri, 25 septembrie

ora 18.00,  Teatrul Excelsior, Sala Mare

Deschidere TEEN-FEST


ora 18.30, Teatrul Excelsior, Sala Mare 

The History Boys. Povesti Cu Parfum De Liceu

de Alan Bennett; traducerea, regia si scenografia: Vlad Cristache;

Cu: Mihai Dinvale, Radu Iacoban, Daniela Ionita-Marcu, Cristian Nicolaie, George Albert Costea, Alexandru Ion, Cezar Grumazescu, Gabriel Costin, Conrad Mericoffer, Dan Clucinschi, Alexandru Voicu, Radu Mateuca

O productie Teatrul Excelsior Bucuresti.

Durata: 2 h 40 minute (cu pauza)

(Peste 16 ani)

Sambata, 26 septembrie

ora 10.00 – 12.00 si 12.30 – 14.30, Teatrul Excelsior, Sala Studio 

Atelier de fotografie 


Orasul in miscare

ora 11.00 – 13.00, Asociatia Culturala Control N

Atelier de coregrafie

Orasul in miscare

ora 15.00 – 17.00, Teatrul Excelsior, Sala Studio

Atelier de scriere dramatica


Orasul in miscare

ora 18.00 – Teatrul Excelsior, Sala Mare

CHIP DE FOC 


de Marius von Mayenburg; regia: Vlad Cristache; traducerea: Victor Scoradet;

decorul si costumele: Vladimir Turturica; muzica originala: Lucian Maxim;

video design: Corina Stavila, Mihai Bogos. O productie Teatrul “Toma Caragiu” Ploiesti.

Cu: Ionut Visan, Florentina Nastase, Delia Nartea, Ioan COMAN, Cristian POPA

O productie Teatrul “Toma Caragiu” Ploiesti.

Durata: 2 h

(Peste 14 ani.)

Duminica, 27 septembrie

ora 10.00 – 12.00 si 12.30 – 14.30, Teatrul Excelsior, Sala Studio 

Atelier de fotografie 


Orasul in miscare

ora 11.00 – 13.00, Asociatia Culturala Control N

Atelier de coregrafie


Orasul in miscare

ora 15.00 – 17.00, Teatrul Excelsior, Sala Studio

Atelier de scriere dramatica


Orasul in miscare

ora 18.00 – Teatrul Excelsior, Sala Mare

Amintiri Din Epoca De Scoala


de Mihaela Michailov; regizor: Radu Apostol; scenografie: Maria Mandea; coregrafie: Paul Dunca; muzica: Jak Neumann. 

Cu: Katia Pascariu, Alexandru Potocean

O productie Asociatia ADO – Arta pentru Drepturile Omului din Bucuresti.

Durata: 1 h si 5 minute 

(Peste 12 ani)

ora 20.00 – Teatrul Excelsior, Sala Mare 

Proiectie de film pentru adolescenti

Comoara


2015, Romania/Franta, 1 h 29 min

regia Corneliu Porumboiu, produs de 42 Km Film  

Q&A 

Luni, 28 septembrie

ora 10.00 – 12.00 si 12.30 – 14.30, Teatrul Excelsior, Sala Studio 

Atelier de fotografie 


Orasul in miscare

ora 11.00 – 13.00, Asociatia Culturala Control N

Atelier de coregrafie


Orasul in miscare

ora 15.00 – 17.00, Teatrul Excelsior, Sala Studio

Atelier de scriere dramatica


Orasul in miscare

ora 17.00 - Teatrul Excelsior, Sala Mare

Vicleniile Lui Scapino


de Moliere; regia: Alexandru Mazgareanu; scenografia: Romulus Boicu; muzica: Alexandru Suciu. O productie Teatrul Tineretului Piatra-Neamt.

Cu: Dan Grigoras, Daniel Besleaga, Florin Hritcu, Dragos Ionescu, Nora Covali / Corina Grigoras, Alexandra Suciu, Cezar Antal, Rares Pirlog, Nora Covali / Corina Grigoras, Ingrid Robu.

O productie Teatrul Tineretului Piatra-Neamt.

Durata:  1 h 20 minute  

(Peste 12 ani)

ora 19.00 - Teatrul Bulandra, Sala “Toma Caragiu”

O Poveste Ciudata Cu Un Caine La Miezul Noptii


de Simon Stephens dupa romanul lui Mark Haddon, traducerea Vlad Massaci; regia: Vlad Massaci; scenografia: Irina Chirila; video/light/sunet: Andu Dumitrescu; coregrafia: Catalina Gubandru. O productie Teatrul “Anton Pann” Ramnicu Valcea.

Cu: Vlad Birzanu, Amalia Hutan, Madalina Ciotea, Florin Calbajos, Szász Reka, Andrei Bradean, Emilian Marnea, Ioana Predescu, Ana Susca

O productie Teatrul “Anton Pann” Ramnicu Valcea.

Durata: 2 h si 20 minute cu pauza de 15 minute

(Peste 12 ani)

ora 20.00 – Teatrul Excelsior, Sala Mare

Proiectie de film pentru adolescenti 

Toto Si Surorile Lui 


2014, Romania, 1 h 33 min

regia Alexander Nanau, produs de HBO Europe, Strada Film 

Q&A 

Marti, 29 septembrie

ora 10.00 – 12.00 si 12.30 – 14.30, Teatrul Excelsior, Sala Studio 

Atelier de fotografie 


Orasul in miscare

ora 11.00 – 13.00, Asociatia Culturala Control N

Atelier de coregrafie


Orasul in miscare

ora 15.00 – 17.00, Teatrul Excelsior, Sala Studio

Atelier de scriere dramatica


Orasul in miscare

ora 16.00 - Teatrul Excelsior, Sala Mare

Coro Nero


de Stanislas Cotton; regia: Veronica si Catalin Patru. O productie Universitatea ”Lucian Blaga” (Sibiu), in parteneriat cu Teatrul National ”Radu Stanca” Sibiu.

Cu: Andra Chelcea, Rada Constantinov, Ioana Cosma, Valeriu Iarca, Oana Marin, Gabriela Parliteanu, Vladimir Petre, Fabiola Petri, Tudor Raileanu, Stefan Tunsoiu, Iustinian Turcu, Claudiu Urse si copilul Vladimir Nechit.

O productie Universitatea ”Lucian Blaga” (Sibiu), in parteneriat cu Teatrul National ”Radu Stanca” Sibiu.

Durata: 60 minute

(Peste 14 ani)

ora 18.00 – Un Teatru

La Tiganci


dupa Mircea Eliade, regia: Andrei si Andreea Grosu; scenografia: Vladimir Turturica. 

Cu: Richard Bovnoczki, Liviu Pintileasa, Mihaela Trofimov, Corina Moise

Florina Gleznea, Cristina Casian, Bogdan Cotlet

O productie UN TEATRU.

Durata: 1 h 20 minute 

(Peste 12 ani)

ora 20.00 – Teatrul Odeon

Tipografic Majuscul


un spectacol de Geanina Carbunariu; scenografia: Andrei Dinu; coregrafia: Florin Fieroiu; muzica: Bobo Burlacianu; light-design: Andu Dumitrescu. 

Cu: Catalina Mustata, Alexandru Potocean,Gabriel Rauta, Mihai Smarandache, Silvian Valcu

O productie Teatrul Odeon.

Durata: 1 h 30 minute

(Peste 14 ani)

ora 20.00 – Teatrul Excelsior, Sala Mare

Proiectie de film pentru adolescenti

Amintiri Din Epoca De Aur 

2009, Romania, 75 min

regia Constantin Popescu Jr., Razvan Marculescu, Ioana Uricaru, Hanno Höfer, Cristian Mungiu; producatori Cristian Mungiu si Oleg Mutu 

Q&A 

Miercuri, 30 septembrie

ora 10.00 – 12.00 si 12.30 – 14.30, Teatrul Excelsior, Sala Studio 

Atelier de fotografie 


Orasul in miscare

ora 11.00 – 13.00, Asociatia Control N

Atelier de coregrafie


Orasul in miscare

ora 15.00 – 17.00, Teatrul Excelsior, Sala Studio

Atelier de scriere dramatica


Orasul in miscare

ora 18.00 - Teatrul Excelsior, Sala Mare

Flori Pentru Algernon


de Daniel Keyes; regia: Iulia Colan. 

Cu: Iulia Colan

O productie Teatrul Act.

Durata: 55 minute 

(Peste 12 ani)

ora 20.00 - Teatrul National Bucuresti, Sala Mica

Actorchestra, creatie colectiva


regia: Horia Suru; costume: Alina Herescu. 

Cu: Petre Ancuta, Florin Calbajos, Emilian Marnea

O productie Teatrul National Bucuresti.

Durata: 1 h 

(Peste 12 ani)

ora 20.00 – Teatrul Excelsior, Sala Mare

Proiectie de film pentru adolescenti 

Amintiri Din Epoca De Aur II

2009, Romania, 70 min

regia Constantin Popescu Jr., Razvan Marculescu, Ioana Uricaru, Hanno Höfer, Cristian Mungiu; producatori Cristian Mungiu si Oleg Mutu 

 Q&A 

Joi, 1 octombrie

ora 11.00 - Teatrul Excelsior, Sala Mare

Orasul in miscare – Workshop Live Performance


Jocul de-a teatrul. Umbre – un studiu de Georgiana Barcan, regia Horia Suru

ora 18.00 - Teatrul Excelsior, Sala Mare 

Profu’ de Religie

de Mihaela Michailov; scenografia: Bobi Pricop; muzica: Bobi Pricop; versiunea scenica: Bobi Pricop; regia tehnica: George Dulamea. 

Cu: Marian Politic, Romanita Ionescu, Raluca Paun, Catalin Vieru, Dragos

Macesanu

O productie Teatrul “Marin Sorescu” Craiova.

Durata: 75 minute 

(Peste 12 ani)

ora 20.00 – Teatrul Foarte Mic 

Numele

de Jon Fosse; regia: Vlad Cristache; scenografia: Vlad Cristache; asistent regie si scenografie: Silvia Roman. 

Cu: Gheorghe Visu, Ana Ciontea, Ana Bianca Popescu, Cezar Grumazescu, Aida Avieritei, Bogdan Nechifor

O productie Teatrul Mic Bucuresti.

Durata: 1 h 30 minute

(Peste 14 ani)

ora 20.00 – Teatrul Excelsior, Sala Mare

Proiectie de film pentru adolescenti 

Lumea Vazuta De Ion B.

2009, Romania, 61 min

regia Alexander Nanau, produs de HBO Romania, Alexander Nanau Productions/ Q&A 

Vineri, 2 octombrie

ora 16.00 - Teatrul Excelsior, Sala Studio 

A little drop of HAMLET

dupa William Shakespeare; adaptare Ilinca Anamaria Prisacariu; regia: Lenus Teodora Moraru

Cu: Florin Aioane, Emma Mateciuc, Alexandru Afloarei, Alexandra Marinitu, Raluca Viziteu, Gabriel Tizu, Razvan Wolf, Andreea Lupu, Lorin Buzila, Aida Boca si Bianca Ionescu, Carina Cozminschi, Cezara Florescu, Iulia Ispas, Ana Rusu, Alexandru Andrian, Diana Balauca, Cristiana Boboc, Anamaria Codita, Victor Draghici, Alexandru Gorghe, Florin Ivancov, Mara Nistor, Robert Onofrei

O productie Atelierul de teatru al Colegiului National „Mihai Eminescu” Botosani.

Durata: 1 h

(Peste 12 ani)

ora 17.00 - Teatrul Excelsior, Sala Mare 

Thomas Sawyer

dramatizare dupa “Aventurile lui Tom Sawyer” de Mark Twain; regia artistica: Horia Suru; scenografia: Cristina Milea; muzica originala: Petre Ancuta; coregrafia: Stefan Lupu

Cu: Andrei Bradean, Emilian Marnea, Lucian Ionescu, Ovidiu Usvat, Alexandru Stefanescu, Daniela Ionita-Marcu, Aida Avieritei, Alina Petrica, Ioana Repciuc, Andreea Tanase, Robert Radoveneanu, Oliver Toderita, Antonio Satiru.

O productie Teatrul Excelsior Bucuresti.

Durata: 2 h fara pauza

(peste 12 ani)

Inchidere Teen-Fest 

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul