Urmareste-ne:

Program Spectacole, Teatrul Excelsior, mai 2013

Program Spectacole, Teatrul Excelsior, mai 2013

Spectacole la Sala Teatrului Excelsior, str. Academiei nr. 28

Joi 9 mai, ora 10:00, Surprize la Excelsior

Spectacol interactiv de varietati

Distributia:

Cristian Nicolaie, Annemary Ziegler, Vasile Menzel, Mihaela Coveseanu, Robert Radoveneanu, Natalia Guberna
Regia: Cristian NicolaIe
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.


Teatru_Excelsior

Vineri 10 mai, ora 10:00, Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:
Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Împaratul - stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Jeanine Stavarache; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light design: Gheorghe Jipa; Sound design: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica 12 mai, ora 11:00, Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:
Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Marti 14 mai, ora 10:00, Surprize la Excelsior

Spectacol interactiv de varietati

Distributia:

Cristian Nicolaie, Annemary Ziegler, Vasile Menzel, Mihaela Coveseanu, Robert Radoveneanu, Natalia Guberna
Regia: Cristian NicolaIe
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Marti 14 mai, ora 19:00, 4 Dansuri

de Albert Espinosa
traducere din limba spaniola: Luminita Voina-Raut

-premiera pe tara -

Distributia:

Patricia – Annemary Ziegler; Babysitter – Ion Bechet; Fratele – Tudor Parvu; Desiratul – Marian Radulescu; Vanjosul – Robert Robert Emanuel

Regia: Adriana Zaharia
Scenografia: Ana-Iulia Popov
Coregrafia: Andreea Duta
Concept Video: Darie Armin Alexandru
Ilustratia Muzicala: Adriana Zaharia
Spectacol pentru tineri; durata spectacolului: 65 min.

Miercuri 15 mai, ora 10:00, Maria-Sa... Magarul!

Comedie cu... "cantece"
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:

Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul - Robert Robert Emanuel / Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... Asin Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; Bufnita – Veronica Popescu

Joi 16 mai, ora 10:00, Maria-Sa... Magarul!

Comedie cu... “cantece”
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:

Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul - Robert Robert Emanuel / Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... Asin Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; Bufnita – Veronica Popescu

Vineri 17 mai, ora 10:00, Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:
Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Duminica 19 mai, ora 11:00, Mica Sirena

dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica Sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Silvana Ionescu; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 90 Min.

Luni 20 mai, ora 10:00, Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:
Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Împaratul - stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Jeanine Stavarache; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light design: Gheorghe Jipa; Sound design: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Marti 21 mai, ora 10:00, Taramul Vrajit

de Carmen Dominte

Distributia:

Temak – Robert Radoveneanu; Kamir – Ion Bechet; Brik – Cristian Nicolaie; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota / Silvana Ionescu

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si Costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia Muzicala: Patricia Prundea
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Miercuri 22 mai, ora 10:00, Frumoasa si Bestia

dupa Charles Perrault

Distributia:
Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii: durata spectacolului: 70 min.

Joi 23 mai, ora 10:00, Frumoasa si Bestia

dupa Charles Perrault

Distributia:
Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii: durata spectacolului: 70 min.

Duminica 26 mai, ora 11:00, Frumoasa si Bestia

dupa Charles Perrault

Distributia:
Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii: durata spectacolului: 70 min.

Marti 28 mai, ora 10:00, Mica Sirena

dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica Sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Silvana Ionescu; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 90 Min.

Miercuri 29 mai, ora 10:00, Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:
Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Miercuri 29 mai, ora 19:00, Contrabasul

dupa Patrick Süskind
Traducerea: Radu Beligan

Distributia:
Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan

Invitati Speciali:
Pianista Andreea Dobia

Un Spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea Muzicala:
Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Daniel Stefanescu
Spectacol pentru tineri de la 14 ani si adulti; durata spectacolului: 105 min.

Joi 30 mai, ora 10:00, Mica Sirena

dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica Sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Silvana Ionescu; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 90 Min.

Vineri 31 mai, ora 10:00, Maria-Sa... Magarul!

Comedie cu... “cantece”
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:

Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul - Robert Robert Emanuel / Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... Asin Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; Bufnita – Veronica Popescu

Regia Artistica: Ion Lucian
Asistent Regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica Originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.


Casa de bilete:

marti – vineri (09:30 – 17:30)

duminica (10:00 – 13:00)

seara, inainte de spectacol

Informatii si rezervari: 021.315.9736;

Pretul biletelor:

Spectacole in matineu: 10,80 RON

Spectacole de teatru serale: 32,40 RON si 16,20 RON (redus pentru elevi, studenti si pensionari)

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii Piese de teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA
OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!

Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul