Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Claudia1907's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2016
    Postari in forum
    1

Test de sarcina negativ

Buna fetelor, vreau sa va împărtășesc Off-ul meu.
    Eu am cm foarte neregulat. Deoarece ne dorim un copil, am fost la medic. Medicul mi-a prescris 2 luni de anticoncepționale ca sa mi se regleze cm. Anticoncepționalele le-am terminat in 15 mai, iar atunci mi-a venit. In luna Iunie m-am întors la control, cam in 20 Iunie, deoarece nu îmi venise cm. Mi-a scris 3 zile arefarm. Intr-adevăr, in 24 Iunie mi-a venit. După aceea am "lucrat" intens pt bebe. Am făcut si teste de ovulatie, la sfatul medicului. A ieșit pozitiv in 19 Iulie. De atunci nu mi-a venit cm. Am făcut test de sarcina in 8 August, dar a ieșit negativ. De 3 zile ma confrunt cu niște scurgeri închise la culoare, maro, fără miros. Sânii mi s-au mărit, ma doare spatele si ovarele. M-am îngrășat din Iunie 2 kg.
    Am programare joi la ginecolog. Mătușa mea, medic rezident Pediatrie, m-a sfătuit sa îmi fac anumite teste de hormoni si tiroida. V-ați mai confruntat cu aceasta situație? As putea sa fiu însărcinată si testul de sarcina sa fie negativ? Menționez ca nu l-am făcut dimineața, constata, când m-am întors de la munca.
    Mulțumesc

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de Claudia1907 Vezi mesajul
    Buna fetelor, vreau sa va împărtășesc Off-ul meu.
    Eu am cm foarte neregulat. Deoarece ne dorim un copil, am fost la medic. Medicul mi-a prescris 2 luni de anticoncepționale ca sa mi se regleze cm. Anticoncepționalele le-am terminat in 15 mai, iar atunci mi-a venit. In luna Iunie m-am întors la control, cam in 20 Iunie, deoarece nu îmi venise cm. Mi-a scris 3 zile arefarm. Intr-adevăr, in 24 Iunie mi-a venit. După aceea am "lucrat" intens pt bebe. Am făcut si teste de ovulatie, la sfatul medicului. A ieșit pozitiv in 19 Iulie. De atunci nu mi-a venit cm. Am făcut test de sarcina in 8 August, dar a ieșit negativ. De 3 zile ma confrunt cu niște scurgeri închise la culoare, maro, fără miros. Sânii mi s-au mărit, ma doare spatele si ovarele. M-am îngrășat din Iunie 2 kg.
    Am programare joi la ginecolog. Mătușa mea, medic rezident Pediatrie, m-a sfătuit sa îmi fac anumite teste de hormoni si tiroida. V-ați mai confruntat cu aceasta situație? As putea sa fiu însărcinată si testul de sarcina sa fie negativ? Menționez ca nu l-am făcut dimineața, constata, când m-am întors de la munca.
    Mulțumesc
    Probabil ai ovulat in 20 iulie, asta inseamna ca menstra trebuia sa fie pe 4 august, deci, prea devreme testul de sarcina, se face la minim 14 zile de la ovulatie. Eu zic sa-l repeti, daca nu e pozitiv, poate e vorba de dereglare hormonala.

Floricica Nou Venita Dr.OanaMoise's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2015
    Postari in forum
    3
    Incearca sa faci o luna de monitorizare ecografica a ovulatiei daca acum nu este deja o sarcina (repeta oricum testul)!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari