Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Subiecte noi pe forumul Copilul.ro

Dragele noastre,

Au trecut mai bine de 8 ani de cand copilul.ro a venit pe lume. Am petrecut alaturi de voi clipe minunate: am strigat o data cu voi:"Vreau sa am un copil" si am trait fiecare batalie pe care ati dus-o pentru a va implini visul de a avea un bebelus. Am simtit toate emotiile pe care le-ati trait atunci cand ati vazut pentru prima data cele doua liniute si ati aflat ca veti fi mamici. Am traversat impreuna toate greutatile si emotiile sarcinii si v-am facut galerie cand ati nascut. Incet-incet am trecut impreuna cu voi prin perioada dificila a colicilor, am cautat retete pentru bebelusi pe care sa le puneti in aplicare in diversificare, ne-am bucurat cand prichindeilor vostri le-au aparut primii dintisori si au facut primii lor pasi, cand au intrat la gradinita sau la scoala. Am trait toate acestea de nenumarate ori alaturi de voi si prin voi si va multumim pentru asta!

Voi sunteti comunitatea Copilul.ro, o retea de prietene virtuale care se sfatuiesc si se ajuta la nevoie. O mare familie de femei incredibile unite de cel mai sfant sentiment pe care il poate trai o femeie - bucuria de a fi mama.

Forumul nostru are peste 38 000 de subiecte si aproape 3 milioane de postari, am discutat, cred, despre tot ce se putea discuta, am dezbatut orice merita dezbatut, ne-am contrazis si ne-am suparat, ca mai apoi sa ne impacam si sa o luam de la capat.

Voi, toate, stiti cat de importanta este parerea voastra pentru noi, cei din echipa, si pentru ca ne dorim sa gasiti aici toate informatiile de care aveti nevoie, am vrea sa aflam care sunt temele prea putin discutate pe forum, ce subiecte ati vrea sa abordam sau sa imbunatatim. Cu alte cuvinte: Ce v-ar placea sa discutati cu celelalte mamici cand intrati pe copilul.ro?

In plus, puteti sa ne spuneti si ce ati imbunatati, ce probleme tehnice intampinati, ce va multumeste si ce va nemultumeste pe forumul copilul.ro. Feedback-ul vostru este foarte important pentru noi, asadar, nu va sfiiti!

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    copilul.ro este primul site pe care am inceput sa-l citesc imediat ce fetita mea a venit pe lume. M-ati bucurat de multe ori atunci cand fetita mea a fost bebelusul zilei!
    Aici am gasit multe raspunsuri la intrebarile mele si aici ma simt acasa!
    La multi, multi ani!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    La Multi Anisori:) Ai crescut intr-un an cat altii in zece, precum voinicul din poveste!Mie imi plac discutiile libere, unde fiecare isi spune parerea fara sa para ca te dai important sau incerci sa iti impui punctul de vedere.Imi place ca ceri ajutorul si ti se da imediat, imi plac incurajarile, raspunsurile prompte la diverse probleme.
    Ce ma deranjeaza...e ca uneori anumite reclame se incapataneaza sa ruleze la nesfarsit...le vad o data, de doua ori..dau si F5 si nimic!zici ca sunt puse pe repeat:))

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    la multi ani,am descoperit acest site cand eram insarcinata inca cu nazdravanul meu si pot spune ca de multe ori am gasit liniste in momentele de panica(ca ori ce mamica la primul bebe)neavand pe nimeni langa mine care sa ma linisteasca am gasit raspunsuri in discutiile de pe acest site minunat facut cu si pentru mamici,va multumesc la multi ani

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    cand am nascut primul copil acum aproape 3ani nu stiam mai nimic de ingrijirea lui bebe,dar cand am dat un search pe google am gasit acest site de unde am invatat multe lucruri(mai ales de pe forum).ma deranjeaza un singur lucru:unele care sunt deja veterane nu prea acorda atentie sau importanta celor nou venite in forum(mie mi s-a intamplat dar nu vreau sa jignesc si sa supar pe nimeni mai ales eu care sunt casnica imi prinde bine acest site si ma ajuta sa ma mai destind).eu fregventez acest site de trei ani de zile dar de curand m-am hotarat sa-mi fac cont.LA MULTI ANI,COPILUL.RO!

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Dragelor,

Va multumim pentru urari si imi cer scuze ca v-am indus in eroare Ziua noastra este de fapt in decembrie si o sarbatorim de obicei o data cu petrecerea de Craciun pe care o organizam pentru membri comunitatii. Am corectat mesajul si sper ca acum este mai clar ca nu sarbatorim ziua Copilul.ro. Cel putin nu inca .

Va multumesc si pentru feedbackul oferit, as vrea sa stiu daca sunt teme de discutii pe care ati vrea sa le abordam si care sunt acelea. Cu cat ne oferiti mai multe detalii despre ceea ce ati vrea sau cum ati vrea sa fie forumul nostru cu atat ne va fi noua mai usor sa ne indreptam in directia pe care voi o doriti.

Bineinteles ca nu vom reusi sa multumim pe toata lumea desi noi ne straduim, insa am vrea sa reusim sa multumim pe cele mai multe dintre voi .

O dimineata frumoasa va dorim si va asteptam la o .

Floricica Nou Venita danieluska's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    46
    La multi ani! Au am aflat prima data de copilul .ro , acum 6 ani cand am ramas gavida,cautand informatii descpre dezvoltarea fatului pe lunile de sarcina..Am aflat foarte multe de pe acest site,insa nu prea am avut timp sa scriu..dar sa stiti ca faceti parte din inima mea..sper sa fiu mai activa de acum in colo...

sadia
    Guest
    Cunos de mult site-ul de vreo 5 ani,nu am fc cont decat acum de curand.Nu este multa activitate ,cand il citeam eu candva mai ales in sarcina acum vreo 4 ani,era ffff activ.
    Imi pare rau ca va dezamagesc dar asta vad....multi useri care au disparut,s-au certat si au plecat sau citesc din umbra,era mai inchegata comunitatea,imi pare rau sincer.
    In rest publicitatea e disperare...nu se mai termina.
    Eu va iubesc oricum......
    La multi ani!

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Subscriu la cele spuse de Sadia...si in legatura cu activitatea forumului - am observat ca pe vremea cand eram burtici se umpleau zeci de pagini daca lipseam 2 zile - si in privinta publicitatii, dar asta este de inteles, trebuie sa existe o sursa de finantare...

Ma gandeam chiar astazi, ca de fiecare data cand dau cu nasul de cate o problema noua legata de cresterea si dezvoltarea micului terorist, in toate aspectele ei, caut imediat in toate sursele disponibile sa aflu daca s-a mai confruntat cineva cu problema si cum a rezolvat-o....spre exemplu, toata bebelusia noi nu am avut neplaceri legate de iritatii si eriteme si ne-am trezit la 1 an si 4 luni cu ditamai "frumusetea" de eritem de scutec, care nu a trecut cu una cu doua, desi am incercat tot felul de creme...am mers si la doctor...si m-am apucat sa intreb ce au mai folosit mamicile, ca sa incerc prin eliminare....

Apoi chiar in we asta ne-au spart doua masele....si ne confruntam cu o serie de scaune mai dese, 2-3 pe zi si de o alta consistenta decat cele obisnuite (de obicei este mai constipat)...Am cautat din nou, daca exista o incidenta intre eruptia dentara si diaree...toti medicii, pediatri sau nu, si toate site-urile de specialitate vor spune un NU categoric...in timp ce in realitate, mai toate mamicile s-au confruntat cu aceasta problema.

Ar fi interesanta o sectiune de genul "Problema intalnita - solutia care a rezolvat-o"....sau apropos de testarile de produse...un loc unde fiecare mamica sa impartaseasca ce anume produse a folosit cu succes, din orice arie (cosmetice, produse de curatenie, farmaceutice si parafarmaceutice etc)....si ce anume produse nu s-au ridicat la inaltimea asteptarilor.

Numai bine!

Floricica Novice laura9's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2011
    Postari in forum
    363
    Si eu ma bucur ca am gasit acest site. eu zic ca la capitolul accesibilitate trebuie umblat. deoarece suntem mamici nu avem timp sa stam in fata calculatorului si e mai usor de intrat de pe telefon. dar daca incerci sa intri de pe telefon trebuie sa ai nervi de fier. deja s-au strans mamici pe facebook deoarece telefoanele au aplicatii si intrii direct foarte usor, de aici si activitatea slaba pe forumuri. trebuie facut mai usor accesul la cont.

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Laura nu stiu cum functioneaza forumul la voi pe telefon, insa la mine merge perfect. Acum cred ca depinde si de telefon, de cat de performant este. Daca ai un smartphone, imposibil sa nu-l accesezi destul de usor. Iar daca prinzi drag de forum cred ca este imposibil sa nu-l deschizi macar o data in zi, chiar daca Facebookul ne-a acaparat cu totul; Eu spre exemplu nu ma pot dezlipi de Copilul. ro...deja face parte din viata mea! Si daca mai sunt zile in care nu pot sta prea mult logata, tot imi fac timp 5 min sa intru cand cel mic este la ora de somn

Navigare cat mai placuta tuturor

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari