Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

Scrisoarea de recunostinta a lunii septembrie

Dragele mele, inainte sa se termine aceasta frumoasa luna septembrie, imi doresc foarte tare sa multumim, sa fim recunoscatori pentru ceea ce ni s-a intamplat bun in acesta perioada.

De aceea, vreau sa multumesc catorva dintre moderatoare, care au facut ca si pe forum, aceasta prima luna de toamna sa fie una rodnica, calda si plina de promisiunea inceputului.

Vreau sa ii multumesc Campania "Jucariile vor sa mearga la gradinita!". Pentru ca nu a renuntat la campania de donatii pentru gradinite inceputa anul trecut, campanie care a adus zambetul pe fata multor copii. A continuat, a reluat campania, iar jucariile au plecat catre gradinite. Iar exemplul si daruirea ei au determinat multe mamici din Comunitate sa se alature, sa isi implice si copiii si sa daruiasca. Le multumim cu mare drag tuturor: laurian76, miki00, oanamunteanu, bazar.umanitar (si fetelor din spatele lui!), georgeta serban, violett24. Multumim frumos si suntem siguri ca gesturile frumoase nu s-au oprit aici.

Raluca28, care stie cum putem folosi fiecare lucru din jurul nostru pentru a transmite o idee sau pentru a cladi abilitati. Citindu-te, avandu-te alaturi, avem sentimentul ca suntem un pic mai buni in fiecare zi, ca am invatat sa facem altfel totul, ca stim exact care sunt lucrurile importante in viata: copiii, prietenii, visele, ajutorul, implicarea, oamenii, familia.

Vreau sa ii multumesc annei_creteanu pentru tumultul sufletesc, pentru puterea si forta pe care le degaja in momentul in care ii place o idee, un om, o atitudine. Isi sustine pasiunile si ideile cu patos, daruire si dragoste, stiind in acelasi timp sa asculte si sa accepte pareri opuse. Anna nu stie ce este indiferenta, ea stie sa se implice, sa asculte si sa participe. Iar atunci cand nu este de acord stie sa fie diplomata, draguta si foarte toleranta. Multumesc, Anna, pentru ca stii sa creezi foarte bine sentimentul "de a fi alaturi"!

Suport pentru alaptare. Pentru ca stii ca exemplu personal conteaza, tot ceea ce spui are tot timpul acoperire in faptele tale. Cuvintele tale construiesc si sustin si atunci noi, ca si Comunitate, nu putem decat sa multumim.

Vreau sa ii multumim lui roxie pentru vigilenta, claritate, calm. Pentru ca noi, toti, stim ca ne putem baza pe ea atunci cand ceva se intampla pe forum. Pentru curatarea forumului de spamuri, spameri si alte lucruri care ne deranjau pe noi toti, ea a fost un ajutor pretios. Pentru ca ii plac lucrurile clare, limpezi si fara echivoc.

Krisstina!

Madalinutzamamy este cea care ne-a invatat in luna septembrie sa luam atitudine. Sa credem in ceva si sa actionam. Asa cum a facut ea, participand, impreuna cu Darius la Let-s do it, Romania! Stim acum, o data in plus, ca daca vrem sa schimbam lumea din jurul nostru trebuie sa fim noi cumva, altfel, trebuie sa actionam. Si lumea va fi un picut mai buna!

Am avut un septembrie poleit de razele soarelui, un septembrie in care ne-am cunoscut mai bine, in care am construit si am ajutat. Si cred ca este numai inceputul unui drum bun pe care putem merge impreuna. Pentru ca acest drum ne face bine tuturor. Iar aici intalnim multe soiuri aparte de oameni: oamenii-alaturi, oamenii-sprijin, oamenii-oameni. Si suntem apoi cu mult mai bogati.

Iar drumul va continua si vom avea atat de multi oameni carora sa le putem multumi, Iar asta nu poate decat sa ne bucure. Pentru ca vrem sa avem cele mai multe motive pentru care sa multumim!

Nu vreau sa incheiei scrisoarea mea de recunostinta pentru luna septembrie fara a va spune ca suntem recunoscatori pentru cele patru parteneriate pe care Comunitatea le deruleaza de acum. Si ma refer aici, pe de-o parte, la parteneriatul cel nou cu Maternitatea Isis si cu Liliana Tudose, consilier pe alaptare, care raspunde intrebarilor actualelor sau viitoarelor mamici in Suport pentru alaptare.

Multumim, totodata, pentru parteneriatele cu Teatrul Excelsior, Circ&Variete Globus Bucuresti si Teatrul National de Opereta “Ion Dacian”. Vom avea informatii saptamanale de la acesti trei dragi prieteni – ai nostri si ai copiilor nostri - precum si bilete si invitatii pentru copiii si parintii Comunitatii Copilul.ro.

Va asteptam cu mare drag alaturi de noi si de prietenii nostri! Participati la concursurile pe care le vom organiza impreuna cu partenerii si prietenii Comunitatii pentru ca trebuie sa ne trimitem copiii la spectacole. Iar noi trebuie sa-i insotim!

Un octombrie la fel de plin in motive de recunostinta va dorim si ne dorim!

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Foarte frumos Mirela!
    Felicitari fetelor, va apreciez pe fiecare-n parte, pentru efort, constanta! Nu mai argumentez cu nimic, a spus Mirela tot, despre fiecare!

leutul
    Guest
    Foarte frumoasa aceasta scrisoare!
    Le felicit si eu pe fetele mai sus numite si le multumesc pentru activitatea si implicarea lor.
    Eu am invatat multe de la raluca28. Multumesc Raluca

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Multumim Mirela pentru vorbele frumoase, si dupa o zi grea, cuvintele tale sunt aur si miere pentru noi. Te pupam

Aici este o adevarata comunitate, pentru ca voi stiti sa o faceti asa. Vorbesc de Administratori, useri, moderatori, si toti cei care ne sunt alaturi. O comunitate stransa, care iubeste copiii in primul rand si care pentru noi sunt viitorul cel mai stralucit. Haideti fetelor, sa facem din COPILUL . RO ceva mult mai mult de atat.
    Va asteptam cu drag!

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Multumesc pentru cuvintele frumoase de apreciere...chiar aveam mare nevoie de asa ceva in aceasta perioada- au fost o mare incurajare pentru mine!
    Pentru toate celelate moderatoare si echipei copilul.ro- multe ganduri bune si imbratisari si din partea mea!!
    Eu una am castigat tare multe din aceasta tovarasie virtuala cu voi- si va apreciez pe fiecare in parte!

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Multumesc Mirela pentru aprecieri. Si-ti mai multumesc ca te-ai alaturat echipei copilul.ro
    Vreau sa o felicit pe Raluca pentru ideea cu bazarul umanitar Prin intermediul topicului s-au facut cunoscute unele cazuri cu copii cu probleme de sanatate. Si multe cazuri au fost ajutate. Nu numai material ci si prin sustinere morala. Mirela si Nicole au fost aproape de Angela, mamica lui Sebastian, ce a trecut prin cateva interventii chirurgicale. Si ma bucur ca nu a fost singura Angela in acele momente neplacute de spitalizare a puiului ei.
    Multumesc pe aceasta cale donatoarelor, au contribuit cu sume mari de bani pentru a ajuta cazurile umanitare prezentate pe Blog umanitar
    Ii urez comunitatii sa ramana in continuare asa, un loc vesel de intalnire dar si un loc placut unde poti primi ajutor, as zice, ca sa parafrazez o reclama tv, "unde toate visele pot deveni realitate"

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Multumesc Mirela ! :)
    Sper , ca si pana acum, sa pot onora solicitarile in timp util si , de asemenea, sa fie de un real folos tuturor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari