Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

Foarte interesant Mos Nicolae vine in Comunitate!

Dragele noastre, astazi am realizat ca mai sunt atat de putine zile pana cand Mos Nicolae pleaca in lume, lasand tuturor cadouri sau nuieluse.

Anul acesta, Mosul va veni si in Comunitatea Copilul.ro! Cu daruri atat pentru copii, cat si pentru parinti!

Pe 6 decembrie, Mos Nicolae va alege 10 castigatori si va trimite 10 premii celor mai activi membri ai Comunitatii Copilul.ro.

Cadourile de la Mos vor pleca catre cei care, in perioada 21 noiembrie - 5 decembrie, se vor implica si vor posta in cele mai multe dintre topicele noi, de interes, pentru Comunitate!

Noi, complici fiind cu Mos Nicolae, va dorim mult spor si o iarna frumoasa!
    Modificata de daniela37; 21.11.2011 la 21:22:18.

Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Dragele mele,

Pentru ca pe la noi - cu siguranta - Mos Nicolae va trece mai bogat sau mai putin bogat, dar va trece, cred ca ne putem gandi la copiii pentru care Mosul nu exista. Pentru ca, poate, nu are nimic cu care sa vina.

Una dintre utilizatoarele noastre m-a rugat mai demult sa va scriu despre Asociatia Pro Vita de la Valea Plopului.

Asociatia Pro-Vita este o organizatie neguvernamentala si non-profit cu sediul in Valenii de Munte, judetul Prahova, care a fost infiintata de preotul Nicolae Tanase si preoteasa Maria Tanase. Asociatia cuprinde asociati, angajati permanenti si voluntari de diferite profesii – ingineri, arhitecti, preoti, profesori, tarani, artisti, studenti, functionari, medici.

In tabara din Valea Screzii locuiesc 120 de persoane, din care 80 copii si adolescenti, tineri orfani care au parasit sistemul de stat, femei si barbati in varsta. Restul asistatilor - in jur de 400 de persoane - se afla in grija familiilor din satele Valea Plopului si Valea Screzii.

La Pro Vita orice ajutor este binevenit: donatii in bani, dar si donatii in natura: haine, mancare, materiale de constructii etc. Orice este binevenit pentru ca Asociatia nu primeste nimic de la stat, totul vine de la cei care vor si pot sa ajute. Adriana, utilizatoarea noastra care mi-a scris despre Pro Vita, mi-a zis ca ei au dus mancare, haine, dar si scutece pentru bebelusii care cresc la Valea Plopului. Ajunsi acolo, au stat la masa cu atat de multa lume si atat de multi copii, iar implinirea a fost pe masura.

Contul IBAN pentru donatii in lei este: RO42 RNCB 0211 0118 4390 0001 la Banca Comercială Romana

Datele de contact ale Asociatiei Pro Vita sunt:
    Asociatia Pro Vita pentru nascuti si nenascuti, Str. N. Iorga nr. 72
    Valenii de Munte Jud. Prahova
    Adresa Taberei: Asociatia Pro Vita, Sat Valea Screzii, com. Posesti, jud Prahova, Romania
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100001451841601#!/asociatiaprovitavaleaplopului
    Telefoane:
    0744376544
    0746014605
    0744290471
    0741989024
    0745223663
    0745068000
    asociatiaprovita@gmail.com
    asociatiaprovita@hotmail.com
    preotnicolaetanase@gmail.com

Haideti sa facem in asa fel incat Mos Nicolae sau Mos Craciun sa vina si pentru acei multi copii de care are grija parintele Nicolae Tanase!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Inca un gest frumos din partea comunitatii. Va multumim frumos si cu siguranta ani buni vom fi alaturi de dumneavoastra.Sper ca Mos Nicolae sa treaca pe la toti copii din lume .
    Modificata de llorikiss; 28.11.2011 la 17:14:47.

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Imi doresc ca de Mos Nicolae sa pot dona si eu un pachetel care sa ajunga la copii din Asociatia Pro-Vita pentru ca Mos Nicolae este bun si nu trebuie sa lipseasca niciodata.Dumnezeu sa-l ajute pe parintele Nicolae Tanase !!!

ADY_ELA
    Guest
    Felicitari pentru initiativa.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Un gest demn de toata lauda.Copii de la Valea Plopului chiar au nevoie de putina mangaiere.Felicitari pentru initiativa!

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Astazi impreuna cu fetita mea am compus scrisorica pentru mos nicolae ;diseara o sa o lasam pe geam sa vina mosul sa o ia. Vreau sa va marturisesc ca ma emotionat foarte, foarte mult acest moment in care fetita mea isi exprima gandurile , dragoste de parinti si ia cerut mosului doar cateva lucrusoare. Un moment emotionant !!!

Floricica Nou Venita mamialbinuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    121
    felicitari pentru initiativa! meritati multe laude!!!

Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Nu noi meritam laude, nici pe departe.

Propunerea a venit din partea unei utilizatoare, care ea, pentru ca s-a implicat, are parte de toata recunostinta copiilor de la Valea Plopului!

Speram sa ajungem si noi, cei de la Copilul.ro, pana la Craciun la Valea Plopului, cu ceva daruri pentru cei de acolo. Daca puteti ajuta si va este mai simplu astfel, cele din Bucuresti puteti aduce darurile la Copilul. Cele din tara, fie fac un drum pana la fundatie, fie trimit colete. Mosul poate veni oricum!

Multumim mult!

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Stiam ca , Copilul.ro este o echipa minunata care nu poate trece cu vederea suferinta copiilor de la valea plopului. O sa fac si eu un pachetel cu jucarioare si niste dulciuri.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    O sa incerc si eu sa aduc ceva pentru copilasii de acolo, pe 11 decembrie cand ne vom intalni.
    Multumim copilul.ro!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari