Buna ziua, am gasit acest site cautand pe internet ajutor din partea oricarui om cu suflet. Stiu ca anul 2009 a fost cel mai greu an pntru toti din cauza acestei crize, dar... pe noi aceasta criza nu ne-a afectat prea mult deoarece noi traim intr-o criza permanenta de vreo 10 ani incoace. Pana acum nu am cerut ajutor de la nimeni, am incercat sa razbim toate greutatile prin munca si speranta, dar acum... cand cand multe fabrici s-au inchis, multi oameni disponibilizati ramasi fara serviciu printre care si noi... sarbatorile nu sunt intampinate cu bucurie, ci doar cu ganduri, griji si intrebari, fara raspuns. Avem 2 copii mici o fetita de 7 anisori si un baietel de 5 anisori, ei sunt lumina ochilor nostri pentru ei traim! Ieri m-au rugat sa le scriu o scrisoare la Mos Craciun, aveam lacrimi in ochi, dar incercam sa ma abtin sa nu plang, ei dictau, iar eu scriam "Draga mosule, stim ca anul acesta nu prea am fost cuminti si ca am necajit-o pe mami si pe tati pentru ca mama anul asta nu ne-a mai cumparat jucarii, nu ne-a mai tinut ziua de nastere, noi credem ca am suparat-o si drept pedepsa nu ne-a mai luat nici jucarii si nici nu ne-a mai tinut ziua de nastere, dar speram ca tu, mosule, sa ne ierti si sa ne aduci macar cateva dulciuri si daca vrei o papusica si o masinuta la Alex." Cu drag Alex si Ela. Am pus foaia intr-un plic si fetita s-a dus sa o bage la posta. Saracii de ei au crezut ca nu au fost cuminti si ca de-asta nu le-am cumparat jucarii sau dulciuri in acest an, dar.. noi de-abia aveam bani sa mancam si sa platim utilitatile casei. Cred ca v-am plictisit destul cu realitatea mea... dar sunt disperata nu stiu ce vom face de Craciun fara mancare sa nu mai vorbesc de altele... De aceea cer ajutorul oamenilor cu suflet sa ne ajute cu ce poate fieacare. Pentru a putea sa le oferim copiilor nostri un Craciun cat de cat decent. Cei care doresc sa ne ajute va rog sa imi scrieti pe email lenghen_andra@yahoo.com. Va multumesc!