Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalinaflorescu28's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2008
    Postari in forum
    4
    Cu greu mi-am facut curaj sa apelez la voi dar stiu ca au mai fost cazuri unde ati fost saritoare si ati ajutat cu ce ati putut.Baietelul meu a fost diagnosticat cu autism infantil si trebuie sa inceapa cat mai urgent terapia ABA.Nu exista tratament medicamentos sau altceva,singura posibilitate de recuperare este aceasta terapie care e foarte costisitoare deoarece nu este decontata de casa de asigurari de sanatate si parintii o fac pe cheltuiala lor.Terapia presupune angajarea a cel putin 2 tutori care sa lucreze 8 ore pe zi cu copilul si un coordonator.Se estimeaza ca se ajunge la 1000/2000 euro lunar numai cu terapia.Fac apel pe aceasta cale la toate mamicile care ne pot ajuta prin donatii.Mai multe informatii pe http://copilulcurcubeului.blogspot.com/.Este foarte dureros sa stii ca poti sa iti ajuti copilul si sa depinzi de bani.Este foarte greu sa ceri ajutor financiar persoanelor din jur,te degradeaza intr-un fel dar o mama face orice pentru copilul ei si cred ca stiti si voi foarte bine despre ce vorbesc.

Sper ca nu v-am deranjat si va multumesc din suflet...sunt stangace imi e foarte greu sa fac asta si nu-mi gasesc cuvintele.http://copilulcurcubeului.blogspot.com/

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    Sa v-ajute D-zeu sa reusiti sa strangeti banii necesari si sa puteti beneficia de terapie!

Floricica Nou Venita catalinaflorescu28's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2008
    Postari in forum
    4
    Multumim din suflet pentru incurajari si pentru cuvintele frumoase.Eu sper din suflet ca oamenii sa se sensibilizeze mai mult in asemenea cazuri.Nu trebuie sa fi bogat ca sa poti ajuta un suflet,e de ajuns sa te lipsesti de o mica placere intr-o zi si sa donezi 5-10 lei pentru salvarea unui suflet de copil.Sper din suflet ca oamenii sa imi auda strigatul de disperare,nu e usor sa ceri bani nici celor apropiati dar sa faci apel la bunavointa oamenilor e mult mai greu insa sunt disperata,plang zi si noapte si sentimentul de vinovatie pe care il am cred ca ma va arunca intr-o depresie.Ma simt vinovata ca nu pot sa fac ceea ce trebuie pentru copilul meu,Doctorii mi-au spus ca are potential foarte mare de recuperare insa recuperarea costa foarte mult,terapia ABA este foarte costisitoare si imi e imposibil sa sustin aceasta cheltuiala,de aceea ma simt vinovata.
    Va multumesc din suflet!
    http://copilulcurcubeului.blogspot.com/

Floricica Nou Venita nana02's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2008
    Postari in forum
    2
    Sper din tot sufletul sa fiti ajutati si sprijiniti de oameni cu suflet. Am citit in ultima vreme destul de multe despre autism si am vazut ca intr-adevar terapia ABA da rezultate si copiii progreseaza mult.
    Povestea lui Razvan e una trista, m-a impresionat pana la lacrimi si va doresc sa fie o poveste cu final fericit

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari