Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita paraschiv's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    1
    Un copil care suferă de astm e convins că se va face bine, că persoane cu suflet generos îi vor dărui bani pentru medicamente și îi vor ajuta frățiorul flămând și sărac să aibă o copilărie mai blândă. Cei doi micuți și părinții lor trăiesc într-o singură încăpere, au datorii la întreținere și duc o viață chinuită.

De când s-a născut, Andrei suferă de ASTM BRONSIC TREAPTA 3 AGONIE CU APROXIMATIV 3 CRIZE PE SAPTAMANI. Din cauza bolii, fiecare gură de aer este pentru el o victorie, fiecare respirație este un câștig. Pare un copil vesel, jucăuș, puternic, dar, în fața crizelor, tot echilibrul lui se năruie.Cele patru suflete trăiesc înghesuite într-o singură cameră: locuiesc într-un cămin de nefamiliști al Fabricii de Avioane din Bacău. Mama lui Andrei gătește pe un reșou și dorm cu toții într-un singur pat. Se înghesuie cât pot, nu au decât câteva lucruri și patru pereți între care stau cu chirie.Până acum câțiva ani, Cătălin era un bărbat în putere, muncea și aducea bani acasă, dar un accident l-a transformat în muritor de foame. Singurii care i-au întins o mână de ajutor au fost polițiștii de la Secția 1 Bacău.Copleșit de necazuri, Cătălin nu mai știe încotro s-o apuce. Are nevoie de bani pentru medicamentele copilului, are datorii la întreținere și trăiește cu teama că într-o zi va fi aruncat în stradă, cu copii cu tot.Toți cei care vor să-i ajute pe Andrei și pe frățiorul lui sunt rugați să depună bani în contul:Titular: Cătălin Paraschiv

Banca: BCR

Sucursala: Orizont, Bacău

Lei: RO 85 RNCB 05311017 5698 0001adresa famile esteLADARIU NADYA SAU paraschiv catalin str henrii coanda nr 13 camera 2, bacau , sau la nr 0748632728 sau 0743747565

nicole13
    Guest
    sper sa fie vazut mesajul vostru de cat mai multe persoane cu suflet!
    sa le ajute Dumnezeu, sa li se implineasca visul!

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    Sanatae multa!o sa ajuta cu ce pot.

Floricica Nou Venita gazutza29's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    12
    nu stiu daca am voie sa postez dar...sper sa nu iau vreun "ban" ceva

Floricica Nou Venita gazutza29's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    12
    se dovedeste minciuna gogonata..baietelul este bolnav, insa nu atat de grav, iar despre parintii lor puteti citi destule...e de ajuns searc dupa nr de cont

nicole13
    Guest
    poti fi mai explicita?din ambele mesaje eu n-am inteles o iota..,

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    gazutza, nu stiu cine esti, dar in momentul in care faci niste acuzatii adu si probe. ar fi pacat sa judecam gresit niste oameni care poate chiar sufera.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    Gazutza pusese niste licuri unde mai postae acelas domn..darcredca le-a sters adm

nicole13
    Guest
    m-am lamurit, scuze!

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    din linkurile puse reiesea site-ul?
    ma gandesc sa le dam un nume si poate nu deranjam
    ok, gazuta! imi cer scuze

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari