Cât de greu poate fi să ceri ajutor ?
Foarte greu !
Când ceri ajutor recunoști că ai o problemă, că nu mai poți, că nu mai știi cum să faci, că te-ai blocat, că nu vezi mai departe.
Și nu vorbesc despre a cere ajutor să ridici o cutie mai grea sau să muți un șifonier.
Cel mai greu este să-ți recunoști ție, foarte onest că într-adevar ai nevoie de ajutor si apoi da recunosti si fata de altii. Cei mai mulți își păstrează măștile de superman până când e prea târziu, atât de târziu încât ajung la depresie...
Da, te temi că vei fi judecat !
Că prietenii, cunoscuții, toți oamenii vor spune că ești slab și neputiincios, că vei fi respins si exclus. Spun toți oamenii nu pentru că generalizez din greșeala, ci pentru că asta este percepția celui care preferă să moară decât să recunoască situația în care se află...am vrut să scriu mlaștina în care se află...
Da, sunt momente în viață când avem nevoie de ajutor, de o mana intinsa, de un sprijin, de solidaritate...de iubire !
Și ma întreb pe mine, cel care imi duc cu stoicism suferința și depresia, dacă un prieten mi-ar spune că a ajuns la capătul puterilor, că nu mai știe ce să facă și că tot ce are nevoie este să-i fiu alături, că are nevoie de un sfat, de o limonadă, de o oră din timpul meu ca să nu se simtă singur, de o mana intinsa, l-as refuza ?
Nu cred !
Nu l-as refuza pentru ca stiu ce inseamna durerea...stiu cum este sa fi prins in mrejele ei fara scapare, sa nu poti manca sa nu poti dormi si gadurile cele mai negre sa-ti fie perna de fiecare noapte...si lacrimile sa-ti izvorasca fara sfarsit ...
Nu sunt un cersetor, dar pentru copiii mei trebuie sa fac TOTUL, si daca acest lucru ma transforma in ochii vostri ai tuturor intr-un cersetor ma puteti considera si asa...
Nu cred ca o mama, oricare alta mama nu ar face acelasi lucru ca si mine, cand copii ei sunt grav bolnavi !

VA ROG, DOAMNE CUM SA VA ROG SA MA AJUTATI SA LE SALVEZ ?
Spuneti-mi voi prieteni ce sa fac ca sa pot sa fiu auzita si sa le pot salva ....

Viata ca o povara - YouTube
Un caz dramatic - YouTube
Romani, să

Ele pot face transplantul cu celule stem dar asta ar insemna ca noi sa avem 60.000 euro si nu-i avem, pentru ca nu ai cum sa strangi banii astia din salariile noastre amarate, si din ajutoarele lor de persoane cu handicap, nici in 10 vieti, deci nu ai cum sa le ajuti, deci le condamni la tot ce este mai rau – de la debutul unei astfel de forma de boala mai poti supravietui intre 3 si 12 ani.
Ca mama numar fiecare secunda alaturi de ele si incerc sa mi-o intiparesc adanc in suflet pentru ca daca nu voi reusi, va veni vremea cand imi voi hrani sufletul din amintiri.
Va cer asadar ajutor, tuturor celor care vor si pot sa ne ajute, nu sunt un cersetor dar nu am incotro si pentru ele as face orice, sunt tot ce am mai scump, sunt singurii mei copii.
Va rog din suflet ajutati-ne sa le putem ajuta sa traiasca.

Datele noastre de contact sunt : Daniela Zaharia – Braila str.Plutinei nr. 29 , tel.0763664224
Iar conturile in care pot fi ajutate sunt :
SWIFT : RNCB RO BU IBAN : RO 62 RNCB 0048085555310002 pentru EURO,
IBAN : RO 35 RNCB 0048085555310003 pentru USD si
IBAN : RO 89 RNCB 0048085555310001 pentru RON

Dumnezeu sa va dea sanatate si sa va binecuvanteze