Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957

"Ce se intampla cu un copil caruia boala ii rapeste copilaria si care in loc sa se joace in parc cu alti copii suporta tratamente foarte dure. Ne-am dorit foarte mult al doilea copil, iar dupa nasterea Alexiei familia noastra era implinita. Dar incurcate sunt caile Domnului si nu stii ce se intampla in viata si la ce incercari esti pus.

Am zis mereu ca orice suporti mai usor, dar sa ti se imbolnaveasca copilul este cea mai grea cruce pe care o poti duce.

Tragedia noastra incepe pe 8 septembrie 2007, cand Alexiei i s-a facut rau, nu a mai putut sa-si miste picioarele. Am mers de urgenta cu ea la un control NPI de unde am fost indrumati sa mergem la Bucuresti.

In urma examenului RMN efectuat in capitala a reiesit ca Alexia are o tumora la nivelul cutiei toracice. A cazut cerul pe noi, nu ne-a venit sa credem, cum e posibil ca un copil atat de mic sa aiba asa ceva.

A fost operata de urgenta iar in urma examenului anatomo-patologic a reiesit ca puiutul nostru are NEUROBLASTOM TORACIC: mai tarziu am aflat ca este in stadiul 4.

Am inceput imediat curele citostatice la Institutul Oncologic Cluj,cure extrem de periculoase si care au ca scop micsorarea tumorii. Desi atat de dure, Alexia a ales sa lupte si a iesit invingatoare dupa fiecare cura.

Dupa 6 cure de chimioterapia Alexia a fost operata din nou,de data aceasta pentru excizia tumarii. In prezent este la a cincea cura de citostatice postoperatorie.

Din pacate, pentru ca lupta crancena pentru viata pe care a dus-o fetita noastra sa nu fie zadarnica, are nevoie urgent de transplant allogen de maduva. Am luat legatura cu Institutul Gustave Roussy, care ne-a trimis costurile pentru o asfel de operatie, in jur de 150.000 euro, bani de care nu dispunem, eu si sotul fiind bugetari.

Daca vreti si puteti sa o ajutati pe Alexia in lupta cu boala, puteti face o donatie cat de mica, in conturile deschise la BCR Galati, pe numele Mihai Nela", ne povesteste mama Alexiei.

Cont lei : RO18 RNCB 0144 0175 0719 0001 - BCR Sucursala Traian - Galati

Cont Euro: RO10 RNCB 0141 0175 0719 0004 - BCR Sucursala Galati

Cod SWIFT: RNCBROBUGL0(zero)

Cont USD: RO80 RNCB 0141 0175 0719 0005 - BCR - Sucursala Galati

Cod SWIFT: RNCBROBUGL0(zero)

Tel:0765234889

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Acestea sunt si documentele care atesta boala de care sufera micuta Alexia. Cine poate sa o ajute, sa o faca cu toata inima. Va multumesc!

Floricica Nou Venita misionarul's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    3

Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    3
    poate cineva sa ma invete cum postez documente pe forum?

Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    3
    Am deschis un blog despre Alexia unde am postat diferite link-uri,si cateva fotografii.O sa postez si filmulete cu Alexia.

http://savealexia.blogspot.com

Floricica Nou Venita faunbine's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2009
    Postari in forum
    34
    Ce se mai stie de Alexia?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari