Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita karinus's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37
    Haideti sa dam mana pentru Andu...e doar un copil... care are nevoie de noi...sa facem ceva pentru acest micut...faptele bune nu se fac doar in post...se fac atunci cand este nevoie de ajutor...sa daruim din suflet...chiar si 1 Euro...e mult,e putin?...De voi depinde...

1 EURO TE FACE UN INGER PENTRU ANDU!

Arata ca iti pasa de drama unui copil NEVINOVAT care lupta sa traiasca!

DRAMA lui ANDU o gasiti urmand link-urile de mai jos:

http://www.youtube.com/watch?v=TpcRAfAAB6U

http://www .intepatdefluturas.blogspot.com/

BRDE

RON: RO74BRDE445SV16715654450

EURO: RO03BRDE445SV16716104450

TITULAR DE CONT : MARIUS NICUT-tatal

cont Paypal pe adresa mariusnicut@gmail.com

VA ASTEPT SA NE DAM MANA PENTRU ANDU!

Va multumesc!

Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37

Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37
    AJUTORUL ESTE IN MAINILE NOASTRE
    SA NU RAMANEM INDIFERENTI!

http://i277.photobucket.com/albums/kk59/gicaral/babcong-1.jpg

Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37
    Dragi mamici si nu numai...stiu ca trecem printr-o perioada de criza ...stiu ca fiecare dintre noi se lupta cu problemele de zi cu zi...tot felul de rate ,facturi si cheltuieli...DAR parerea mea este ca 1 EURO (sau chiar mai putin...banutii care se duc pe un pachet de tigari de exemplu, care in plus dauneaza grav sanatatii)nu ne imbogateste si nici nu ne SARACESTE...DAR adunati de la noi toti cu suflet mare ...pot aduce SANATATE si BUCURIA DE A TRAI ...unui baietel care se lupta pentru viata lui ...SA-L AJUTAM PE ANDU!

http://www.acasatv.ro/emisiuni/la-povestiri-adevarate-andrei-copilul-de-trei-ani-bolnav-de-talasemie.html

Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37
    AICI GASITI AMANUNTE DESPRE DRAMA LUI ANDU...care din pacate este cat se poate de reala...

Blog Andu

Haideti sa punem mana de la mana si sa-i redam zambetul micutului ANDU ...CE CADOU POATE FI MAI FRUMOS DECAT ZAMBETUL UNUI COPIL?...care cu ajutorul nostru celor care avem inima buna si dam cate putin din putinul nostru ... va reusi sa se bucure de VIATA!

Donati 1Euro accesand linkul urmator

Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37
    "Mutand muntii din loc
    Traiau odata in Anzi doua triburi de razboinici--unul locuia la poalele muntilor, iar altul sus pe creste. Intr-o zi, cei care locuiau pe munte i-au invadat pe cei de la poalele muntilor, si ca prada de razboi, au rapit un copil si l-au dus cu ei sus in munti.
    Oamenii de la poale nu stiau cum sa urce pe munte...nu cunosteau nici potecile folosite de munteni si nici nu stiau unde se ascund muntenii sau cum sa mearga pe urmele lor pe potecile abrupte.
    Dar chiar si asa, ei i-au trimis pe cei mai buni razboinici ai lor, sa urce muntele si sa aduca copilul inapoi acasa.
    Razboinicii au incercat o metoda, apoi alta, dar nu au reusit sa urce. Au luat-o pe o poteca, pe urma pe alta...insa dupa mai multe zile de efort nu urcasera decat vreo doua sute de metri.
    Deznadajduiti si neputinciosi, hotarara ca au pierdut lupta si se pregatira sa se inapoieze in satul lor. Isi impachetau lucrurile ca sa coboare in vale, cand au vazut-o pe mama copilului indreptandu-se spre ei... Si-au dat seama ca ea, cobora muntele pe care ei nu reusisera sa-l urce.
    Apoi au vazut ca-l avea, legat pe spate, pe baietelul ei. Cum e posibil?
    Unul din ei i-a dat binete si a zis:
    - Noi nu am reusit sa urcam pe munte. Cum de ai izbutit tu, cand noi, cei mai puternici barbati din sat, am ratat?
    Femeia dadu din umeri si spuse:
    -NU ERA COPILUL VOSTRU... "

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    ma intristeaza sa citesc despre copilasi bolnavi, care trebuie sa indure o boala crunta... nu sta in puterea noastra vindecarea lor, insa putem contribui cu totii la acoperirea costurilor...
    sta in puterea noastra sa sprijinim la nevoie un copilas care nu-si doreste altceva decat sanatate in trupul lui firav...

multa sanatate ii doresc lui Andu si sper din suflet cat mai multe mamici sa contribuie din putinul lor... nu se stie niciodata cand vom junge si noi sa depindem de bunavointa si darnicia celor de langa noi [imbratisarea]

Guest
    pe cat de trista este povestea lui Andu,pe-atat de incurajatoare este povestea aceasta!intr-adevar,o mama poate muta si muntii din loc cand e vorba de copilul ei!care din noi n-am face-o?

Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37
    Mami Ligia cata dreptate ai!Tocmai pentru asta nu trebuie sa RAMANEM INDIFERENTI la greu... nu stim ce ne poate rezerva ziua de maine.

SA NU PERCEM GRESIT...nu este nevoie decat de putin din putinul nostru ...tocmai pentru ca viata este destul de grea ...dar facand o fapta buna CU SIGURANTA NE VOM SIMTII MAI BINE!

DAR DIN DAR SE FACE RAIUL!

Multumesc ,Ligia pentru bunatatea ta ...Dumnezeu sa vegheze asupra familiei tale!
    Pupicei prinesei tale frumoase ,Carina!
    P.S -si fetita mea se numeste Karina

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    am vazut povestea si m a impresionat atat de mult....am s aajut acest copil si eu cu cat pot..sper ca bunul dumnezeu sa ii dea sanatate si sa se stranga acesti bani...va rog din suflet mamici ajutati acest copilash...

Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    37
    Asa este ,Nicole!Numai mama sa nu fi...

HAIDETI SA NU LASAM ACEASTA MAMICA SINGURA LA GREU...HAIDETI SA NE UNIM SI SA O AJUTAM CU ATA CAT PUTEM FIECARE...SA NU TRECEM MAI DEPARTE GANDIND CA NOUA NU NI SE POATE INTAMPLA ASA CEVA...HAIDETI SA ARATAM CA AVEM SUFLETE BUNE SI CA NE PASA DE ANDU...este un baietel atat de dulce si firav care se lupta din greu cu boala...HAIDETI SA-L SPRIJINIM!

PUTIN CATE PUTIN ...SE ADUNA!

http://www.youtube.com/watch?v=TpcRAfAAB6U
    http://www.intepatdefluturas.blogspot.com/
    https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=X52KT9DT36YK2&lc=RO&item_name=Andu&currency_code=EUR&bn=PP%2dDonationsBF%3abtn_donateCC_LG%2egif%3aNonHosted

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari