Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mario8145's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2009
    Postari in forum
    25

Rugativa pentru noi

Dragi nostri cei care veti citi aceste randuri pline de lacrimi ,sunt mai veche pe forum am trei copilasi si ne descurcam foarte greu cu toate si in chirie dar nu vreau sa zic de mine eu inca sunt bine si copilasii nostri desi ne este grreu ,eu sunt din dorohoi judetul botosani acolo am stat timp de 21 de ani si mam mutat la tulcea cu serviciul sotului si saracia grea din moldova mia ramas acolo 2 surori ,un frate si familia loir si binenteles mama noastra ,tatal este decedat de trei ani ,in urma nenorocirilor produse de inundatiile care au fost acum doua zile aproape mama nu este de gasit si casa unde statea impreuna cu o sora si copilasii ei ,Andreea si Stefan doi gemeni minunati de 6 anisori au ramas pe drumuri casa ia fost distrusa din temelii au ramas cu hainele de pe ei si cu suferinta produsa din cauza apelor acum ne rugam lui Dumnezeu sa o gasim pe mama care pana in acest moment inca nu stim de ea nimic retelele au cazut ,curent nu este iar de aseara nu mai putem suna sa vedem ce au facut ,suntem distrusi si imi pare rau si ma doare sufletul ca nu am putere sa merg sa le fiu aproape in aceste momente ,din cauza situatiei finaniara nici nu putem sai ajutam cu nimic de aceea va rog si va implor din suflet macar sa va rugati pentru ei ca au mare nevoie de rugaciunile dumneavoastra caci stim ca este greu de trait in aceste zile si abia ne ducem zilele greu rugativa va rog pentru familia mea fara de care as muri daca asa pierdeo ,nu mai am nimic pe lume ,va multumesc din suflet.

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Sa dea bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute sa o gasiti pe mama ta si sa fie totul bine. Am sa ma rog pentru voi. Sanatate si Doamne ajuta.

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Doamne Ajuta sa fie bine pentru toata lumea cu necazuri!
    Acestea adevarate necazuri...chiar ii ziceam si sotului ca acesti oameni sunt cu adevarat amarati si au nevoie de tot ajutorul si sprijinul, este cumplit!

Membru inregistrat la
    30.06.2009
    Postari in forum
    25
    Va multumesc din suflet tuturor care sunteti alaturi de noi in aceste momente cumplite in care ne este foarte greu azi dimineata am reusit sa iau legatura cu familia mea acasa pot sa va zic ca mama este bine a stat in podul casei in seara cu nenorocirea care sa produs deoarece nu a mai avut timp sa fuga sora mea sia luat copii in brate si a fugit cat a tinuto picioarele cu lacrimi in ochi striga mama sa fuga si ea afugit a trecut pana la brau prin apa ca sasi salveze copilasii sunt speriati si plang de frica ,mia povestit in parte ca era in casa si a auzit sirenele nu a iesit in acel moment afara ca nu stia ce se intampla cu acele sirene dar a auzito pe mama si lumea care tipa de durere apa venea ca un vartez parca calca tot in drum iar sora mea cu cei doi copii a iesit sa fuga asa cum era in casa era ora 4 dimineata cu o vecina cu un copil de trei ani a luato la fuga si spre durerea tuturor acea femeie cu pruncul ei a fost tarata de ape si nu a pututo salva nimeni au gasito abia ieri agatata intrun gard saraca se tinea de el si a ramas acolo cu copilasul cu mainile inclestate pe el au murit impreuna este o mare durere mama a ramas cu hainele de pe ea la fel si sora cu copilasii ei casa a inchitito apele si au stat pe unde eu apucat ,ma doare sufletul de durere si asa multe necazuri se abat asupra noastra si orasul meu este un oras saracacios si greu de trait acum numai puterea lui Dumnezeu stioe El ce va urma incerc sa strang cateva hainute sa trimit pentru ei deoarece au ramas goi cu ce aveau pe ei iar autoritatile asteapta ca oamenii cu suflet mare sa ajute acesti indurerati copii care au vazut dezastrul cu ochii ,sora mea este speriata si plina de durere sa ne rugam in continuare dragi crestini caci vine sfarsitul lumii Dumnezeu da semne sa ne rugam pentru zilele care neau ramas ca durerea noastra sa fie mai usor de suportata voi reveni cu noi vesti si sa dea Dumnezeu sa fie vesti bune si minunea sai ajute sa treaca peste necazul indurat de ei Dumnezeu cu mila ,Amin.sanatate voua si Dumnezeu sa va ajute sa va fereasca de aceste cumplite potopuri .

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Ma bucur Iulia ca ati gasit-o pe mama ta si ca e in viata...pentru restul sa ne rugam la Dumnezeu sa fie bine, atat ne-a mai ramas...rugaciunea. Nu te voi uita draga mea, vei fi mereu in rugaciunea mea.

Membru inregistrat la
    30.06.2009
    Postari in forum
    25
    multumesc din suflet cristina si tuturor care sunt aproape cu rugaciuea de noi macar sa ne rugam pentru necajul lor caci este greu sa traim in zilele noastre conditii insuportabile si legea ne calca in picioare cum vom suporta numai Dumnezeu stie saraciei si durerii care ne apasa zi de zi ,toti ne iau tot si nu ne ajuta tot pe oamenii de rand ii asteapta sa ne intinda o mana de ajutor ei statul ma refer si presedintele nu au bani dar stiu sa stranga pentru ei nu judecam dar suntem la disperare asa ajutao pe mama si nu stiu ce sa fac pentru ea in aceste momente si de sora care a afectato cu nepoteii nu mai zic ca ma doare inima de durere si nu ma poit linisti deloc va pup pe toti si va doesc numai bine .

Floricica Nou Venita basandicaion's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    38
    BUNUL DUMNEZEU DIN CER, vegheaza asupra noastra a tuturor! NU VA PIERDETI NADEJDEA IN EL. E drept ca suntem aspru pedepsiti prin PUTERE LUI, insa prin ruga si cainta, i-si va apleca privirea catre noi, si ne va ierta tuturor pacatele...Traim intr-o lume rea plina de scrupule si prejudecati,o lume bizara, haina, cu hoti...pedofili si criminali! Cum vreti sa ne mai rabde DUMNEZEU? Consider ca acesta lume este o jungla unde cel mai tare poate supravietui! TOT CEEA CE TREBUI SA FACEM ESTE DOAR SA NE RUGAM...CHIAR SI PENTRU CEI CE NU STIU CE FAC....RUGATI-VA..dumnezeu din cer ne vede pe toti! VA DORESC TOT BINELE DIN LUME TUTUROR, CHIAR SI CELOR PLINI DE URA, RAZBUNARE .MULTA SANATATE! CAMI

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari