Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tarlungeanandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2014
    Postari in forum
    2

Sunt insarcinata in 41 de saptamani

am implinit 41 de saptamani de sarcina si nu am avut nici o contractie de nastere si treaba asta ma cam sperie deoarece mai am doua fetite pe care le-am adus kla termen pe lume dar acum o sa am un baietel si imediat o sa fac 42 de saptamani.ce ma sfatuiti sa fac?

Floricica Nou Venita ElenaGhiorghe's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2015
    Postari in forum
    40
    Citat Postat de tarlungeanandreea Vezi mesajul
    am implinit 41 de saptamani de sarcina si nu am avut nici o contractie de nastere si treaba asta ma cam sperie deoarece mai am doua fetite pe care le-am adus kla termen pe lume dar acum o sa am un baietel si imediat o sa fac 42 de saptamani.ce ma sfatuiti sa fac?
    Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu medicul care ti-a urmarit sarcina. El e cel mai in masura sa te linisteasca. :D

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Si eu te sfatuiesc sa mergi la medic pentru ca ar cam fi cazul sa nasti. O nastere intarziata are o serie de riscuri cum ar fi imbatranirea placentei ceea ce inseamna ca bebele nu mai primeste suficienti nutrienti si nici oxigen, fatul poate elimina meconiu pe care il poate aspira, sau lichidul amniotic insuficient, asta pe langa faptul ca bebele va fi mai mare si nasterea poate deveni mai dificila.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    DIn cate stiu eu, un ultima luna de sarcina vizita la medic este saptamanala...la ultima vizita ce ti s-a spus?Ce recomandari are medicul tau?

Floricica Nou Venita tarlungeanandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2014
    Postari in forum
    2
    nu mi-a zis nimic doar ca la sfarsitul lunii februarie inceputul lunii martie mai exact 14 martie cel tarziu crede ca voi naste

Floricica Nou Venita daviduc.elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2015
    Postari in forum
    41
    Cred ca ar fi cazul sa te duci la medic, el este cel mai in masura sa-ti spuna ce trebuie sa faci.Cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu medicul pentru ca ar trebui sa nasti la 41 de saptamani totusi.

Sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari