Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Maria2901's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2016
    Postari in forum
    1

Intrerupere de sarcina sau nu?

Am sa incerc pe scurt sa explic situatia si dificultatea in care ma aflu.Am deja o fetita de 4 ani de aproape un an ne.am stabilit in Regatul Unit unde abea acum.incep lucrurile sa intre pe un fagas normal,fetita merge la gradinita,sotul are un job stabil. Acum cateva zile am.aflat ca sunt insarcinata, speriata si confunza am.cerut cateva pareri despre care ar fi cea mai buna alegere. Pana acum mi s.a spus doar ca sunt tanara sa mai fac o.pauza, sa imi gasesc un servici iar copiii am.tot timpul sa fac..Ne dorim un al2lea copil dar acum.ne.au cuprins ganduri legate de cum.o sa.ma.simt eu..cum.ne vom descurca etc. Va rog sa ma ajutati cu o.parere multumesc

Floricica Nou Venita avramancuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2016
    Postari in forum
    5
    Eu zic ca e pacat sa renunti. Fiecare lucru in viata se intampla cu un motiv. Nu ai de unde sa stii ce iti rezerva viata pe viitor. Daca renunti acum si peste un an realizezi ca te-ai fi descurcat minunat iti imaginezi ce regrete o sa ai? Sau daca mai tarziu apar anumite probleme de sanatate doamne fereste si nu mai puteti face... trebuie sa gandesti pe viitor, nu pe moment. Dar sa fii sigura ca aceasta decizie pe care o vei lua te va urmari toata viata ca sa spun asa

Floricica Nou Venita avramancuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2016
    Postari in forum
    5
    Si daca nu ma insel in Regatul Unit ajutorul din partea statului in cazul mamicilor este destul de mare, nu cred ca nu o sa va descurcati.

Floricica Nou Venita Roxy_Bushuqa's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2016
    Postari in forum
    5
    Din cate stiu, ajutorul este in jur de 350lire in primii doi, plus ceva ajutoare pe timpul sarcinii, iar la al doilea copil nascut alocatia creste cu cateva lire, trebuie sa verifici mai bine, depinde si de asigurarea medicala, statutul pe care il ai, cu acte sau fara acte, si in ce regiune esti. Dar cam peste tot sunt aceleasi conditii, totul este sa intrebi la primaria de acolo, si te vor indruma ei. Eu m-am documentat acum cateva luni, inainte de Brexit dar mi sa facut frica, deoarece ar fi trebuit sa nasc prin cezariana, nu aveam posibilitatea sa am asigurare medicala si ar fi trebuit sa platim totul din buzunar, dar poate situatia la tine e diferita. Oricum nu renunta, e posibil sa nu mai existe o a doua sansa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari