Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Am uitat copilul la scoala...help

Nu pot sa cred ca am facut asa ceva..ma simt asa rau pur si simplu am uitat ca azi fac doar 3 ore si am uitat-o la scoala,saracuta a plans si s-a panicat rau tare,m-a sunat doamna si am zis ca pic jos..noroc ca stau la 5 min am fugit repede..Nu este normal asa ceva,nu am scuza insa sunt extrem de depasita psihic :am bebelusa care de 4 luni are bronsiolite,rosu in gat,rinofaringita,lucrez destul de mult si acasa si la serv,sunt la o noua facultate plus casa de intretinut..nu pot renunta la nimic ca asa este viata insa vreau sa cred ca sunt inca o mama buna,sunt ff atenta cu fetele,le citesc,ne jucam,radem sunt niste copile senine si fericite insa eu simt ca nu mai fac fata..as vrea sa stiu ce pastile pot lua pt memorie sigure naturiste (de preferat) pe sapt viit merg si la psiholog ca tare vinovata ma simt nu pot sa-mi dau seama cum am uitat-o .......((((((((

Floricica Debutanta Morco's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2012
    Postari in forum
    722
    cryssa draga , eu nu as lua problema asa de drastic, nu ai uitat-o la scoala , pur si simplu nu ti-ai mai amintit ca termina mai repede. Doamna a sunat , tu ai mers dupa ea , si gata .Sincer, se mai intampla . Mai ales ca , din cate am citit , esti foarte ocupata .Si eu am o fetita de 4 luni , care ma solicita la maxim , si imi imaginez ca a avea 2 , si pe langa ei si servici si scoala e infiorator de greu , dar , eu mi-as stabili niste prioriati .
    E clar ca e f greu sa le faci pe toate singura.

nu te invinovati pt asta , ti-am zis nu e capat de tara , ca doar nu ai lasat-o pe strada , nu ai abandonat-o , era la scoala ... nu avea ce sa ii se intample, teoretic.

te pup

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Cryssa, nu te invinovati, e normal ca atata stress si oboseala sa te copleseasca si sa uiti.Esti o mama minunata din ceea ce ne-ai povestit, dar si foarte ocupata!Cred ca tot acest stress iti da si aceste stari extreme, de vinovatie, poate chiar depresie!Iti recomand sa incerci sa-ti programezi lucrurile in asa fel incat sa ai si timp pentru tine, pentru odihna ta, altfel risti sa te suprasoliciti si poti ajunge la depresie sau boli cauzate de oboseala.Magne B6 poti lua, ajuta sistemului nervos si oboselii.Te imbratisez si, nu uita, esti o mama buna!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Mare lucru, ai uitat ca trebuia sa iei copilul cu o ora mai devreme. Nu e nicio tragedie ca ai incurcat zilele sau ca ai uitat ca are doar 3 ore in loc de 4. Mai degraba mi-as face probleme ca a inceput sa planga fetita si de ce, ce si-a inchipuit si de ce s-a panicat.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Multumesc fetelor insa sentimentul inca nu mi da pace,ma simt extrem de vinovata...a plans ca a crezut ca ramane acolo sa doarma (am mai povestit mai de mult cum a fost traumatizata la gradi acum 3 ani si cred ca si-a reamintit ce s-a intamplat acolo desii nu a stat decat 15 min peste ora de iesire)...i-am explicat si a inteles chiar a ras si a zis :"sunteti prostovani asa cum uit eu sa ma spal pe dinti " deci ea a trecut peste repejor eu insa nu...am incercat sa-mi stabilesc prioritatile insa nu pot renunta la nimic din pacate..si imi va fi din ce in ce mai greu sunt la medicina anul 2 si imi dau si masterul in med veterinara anul viitor sunt depasita insa o fac pt ele pentru viitorul lor oricum voi vizita psihologul sapt viit sa vedem cum ma poate ajuta ((

Floricica Debutanta Morco's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2012
    Postari in forum
    722
    cryssa nu e ok deloc , eu inteleg ca tot ce faci e spre binele lor , dar e prea mult!!!! Sincer? nu te cunosc , dar din cate am citit te-a depasit situatia , pana la urma nimic din ceea ce faci nu vei face calumea.uita-te cum reactionezi la ceea ce ti s-a intamplat !!! Fetita ta a stat doar 15 minute in plus !!! , i-ai explicat si a inteles , dar tu nu reusesti sa te ierti , nu e deloc ok.
    Inca o data , incearca sa iti faci un pic de ordine in viata , sa iti stabilesti o scara de prioritati , e musai !!!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Sunt de acord cu postarea de mai sus.Eu cred ca ai prea multe si cred ca ar trebui sa lasi unele din ele ( chiar daca fac parte din viata ta)...sincer te inteleg ca esti obosita..vrei prea multe de la tine ca OM>.muulta sanatate si ai grije si de tine!

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Nu ai pe nimeni care sa te ajute in perioada asta cu bebe bolnavior?Adica sa vada de fetita pana isi revine bebelusul,macar cateva ore dupa scoala.

Floricica Cu Vechime Astrid22's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2013
    Postari in forum
    5.153
    Chryssa, la fel de bine, daca stateai in alt capat de oras putea sa fie aglomeratuie in trafic si sa intarzii chiar si mai mult de 15 min.... nu suntem roboti, suntem oameni iar creierel noastre nu sunt computere... chiar si agenda din telefon mai da rateuri cateodata daramite mintile noastre... iar la cat de ocupata esti tu nu e de mirare... nu te mai autoflagela, nu e cazul. cred ca ceri prea multe de la tine si esti prea dura cu tine insati. Te rog din suflet sa te iubesti pe tine putin mai mult si sa iti permiti sa fii om. Te pup!

Floricica Cu Vechime madona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2009
    Postari in forum
    6.233
    Am patit-o si eu, in primele zile, nu mi-am dat seama cand a trecut timpul, nu stiam cat este ora si m-am panicat...din fericire am ajuns la timp....chiar si asa am avut o stare similara de invinovatire dar mi-am revenit repede....

I-am explicat fetei sa nu se panicheze daca se mai intampla, ca vin sigur s-o iau, sa atea linistita in curtea scolii sa ma astepte...a inteles si chiar nu a fost nici-o problema...

Ca sa evit mi-am pus alarama pe telefon, la 11:30 suna si stiu ca trebuie sa ma pregatesc...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari