Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mamistef's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2009
    Postari in forum
    2
    Astazi,14 martie,Alessandra implineste 4 anisori.

Astazi,14 martie,ar putea fi ultima ei zi de nastere.

Daca locuiesti in Iasi si ai grupa de singe B III (negativ sau pozitiv) sau grupa 0,sau daca ai rude,prieteni in iasi cu aceste grupe de singe,fa-i un cadou de ziua ei si daruieste-i SANSA LA VIATA!

NU uitati,cele care citi acest mesaj,ar putea fi copiii vostri in aceeasi situatie!!! Ajutati-o pe Alessandra!! FAPTA conteaza mai mult decit VORBELE!

[color=red]Alessandra,iti urez La multi,multi,multi ani fericiti!!
    Si iti doresc de ziua ta sa primesti cel mai frumos cadou-ajutorul celor din jurul tau,si implicit SANSA LA VIATA!

va rog sa accesati pagina pe care a fost postat anuntul initial,cu mai multe detalii despre donarea de singe si conditiile pe care e necesar sa le indeplineasca oamenii cu suflet mare care vor sa o ajute pe Alessandra.
    http://portal.feaa.uaic.ro/News/Pages/sange -viata.aspx

Floricica Nou Venita mamistef's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2009
    Postari in forum
    2
    poze de ieri,de la ziua de nastere a Alessandrei,petrecuta in Spital
    http://picasaweb.google.com/tvasilica

va rugam,mediatizati acest caz,Alessandra are nevoie de ajutor!!

Faptele conteaza mai mult decit vorbele!

Floricica Nou Venita macovei anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    127
    oare ce mai face micuta?eu am tot dat mass,imi pare rau ca mai mult nu pot face.sper sa aiba vesti bune.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    cum putem lua legatura cu parintii sau medicul care o ingrijeste?

Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    127
    Buna seara! Vă solicităm ajutorul în ajutorarea micuței Alessandra Vasilică (foto), care sâmbătă, 14 martie împlinește 4 anișori. Acum 3 săptămâni Alessandra a fost diagnosticată cu o boală crâncenă: Leucemie acuta limfoblastică. Pentru salvarea ei avem nevoie de donatori de sânge grupa B3 (și pozitiv și negativ),numai din Iasi Cei care au această grupă de sânge și sunt dispuși să redea speranța copilei și familiei acesteia, sunt rugați să se prezinte la Centrului de Recoltare si Transfuzii Sanguine ( CRTS ) de pe str. Nicolae Bălcescu, nr. 21, între orele 8.30 și 12.30 (telefon: 0332800749). Trebuie să specificați că doriți să donați sânge pentru VASILICĂ ALESSANDRA. Doritorii cu alte grupe de sânge pot ajuta alți pacienți aflați în situații similare. Detalii tehnice: Cantitatea de sânge recoltată de la fiecare persoană este de 400 - 450 de mg. În schimb, donatorii primesc cupoane de masa in valoare de 70 de lei, 50% reducere in mijloacele de transport in comun din ziua respectiva și o zi liberă de la serviciu. Pentru a dona sânge, persoana trebuie sa îndeplinească următoarele condiții generale: să aibă vârsta cuprinsă între 18 și 60 de ani, să aibă greutatea peste 57 de kg, să nu fi consumat cantități mari de alcool cu 48 de ore înainte, să nu fi avut operații efectuate in ultimele șase luni, să nu aibă boli precum TBC, malarie, hepatită, etc. Înainte de prezentarea la centrul de recoltare se recomandă să mâncați bine și să consumați cafea numai dacă obișnuiți acest lucru. Un avantaj personal pe care îl puteți obține odată cu donarea este aceea a faptului că vi se fac în mod gratuit toate analizele inclusiv testul HIV. Mai multe detalii pe adresa:http://portal.feaa.uaic.ro/News/Pages/sange-viata.aspx VA MULTUMESC![/quote]
    aceste informatii le-am din alta parte...sper sa fie de folos.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    eu sunt din iasi si am grupa b , pot merge sa donez..dar trebuie neaparat sa ai peste 57 kg? sunteti sigura? adica pot face asta in zilele urmatoare pt ca sunt racita acum,dar nu am 57 kg am mai putin!oricum ma voi interesa! va multumesc pt informatii!

Membru inregistrat la
    20.08.2008
    Postari in forum
    127
    cred ca pentru maimulte informatii si ar fi mai bine sa sunati la centru de recoltare...
    asa puteti fi sigura,eu din pacate nu cunosc pe nimeni cu grupa asta ,doar am dat massuri

Floricica Nou Venita andalucia's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2009
    Postari in forum
    27
    eu pot sa-ti donez din tot sufletul contacteaza-ma la nr asta 0745918378

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari