Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Buna dragelor,

Am primit pe mail inca un mesaj trist. Este povestea Dariei Maria Vele, o micuta in varsta de 3 anisori care a fost diagnosticata recent cu leucemie acuta limfoblastica.

Daria-Maria are 50.000 de euro. Mai are nevoie de 100.000. Putem sa o ajutam. Suma e mare, insa noi suntem multi, iar putin cu putin se pot aduna.

Pe 24 decembrie a implinit cei 3 anisori, hai sa o ajutam ca varsta de 4 ani sa o prinda cu un zambet mare mare pe fata.

Daria este fiica unui tanar preot si a invatatoarei de la Scoala Nicolae Iorga din Cluj-Napoca.

Leucemia acuta limfoblastica este o afectiune hematologica foarte grava. Ea apare in momentul in care maduva osoasa hematogena (adica producatoare de celule sangvine) nu mai produce in mod normal celulele sangvine, ele cresc necontrolat.

Mai exact este vorba de un tip de celule sangvine imature numite limfoblasti, care in mod normal au prezinta anumite stadii prin care trec si ajung la maturitate.

Ca si la Daria, exista cazuri in care mecanismele de dezvoltare a acestor celule esueaza, iar celulele in loc sa se matureze, ele raman imature cresc si devin maligne.

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    BRD - Cluj

RON: RO 19 BRDE 130 SV 399 1900 1300

EURO: RO 84 BRDE 130 SV 814 3176 1300

Cod SWIFT BRDEROBU

Titular: Vele Valeriu Cosmin

Site-ul pentru Daria: Daria.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Bebela ,mamica lui daria nu a incercat sa ia legatura cu fundatia Teodora ,eu am urmarit o emisiune cu mamica lui Teodora si a zis k ajuta toti bb care au aceasta problema.
    Daria eu iti doresc sa te faci bine si sa fii sanatate .

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Buna Anne!! doamne ce a crescut Karina!!!! wow.. e o dulce, sa creasca mare si sanatoasa!

Mersi frumos, uite o sa le scriu parintilor Dariei despre ce mi-ai scris tu dupa ce ma interesez mai mult.

te

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Ms.Bebela .
    Eu sper s-a o ajute si pe Daria .

Floricica Nou Venita faunbine's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2009
    Postari in forum
    34
    Buna bebelaa,

Poate si Asociatia PAVEL poate sa o ajute pe Daria: http://www.asociatiapavel.ro/.

Si daca reusiti sa dati de fundatia Teodora Georgescu, da-mi si mie va rog adresa de mail, ca as dori sa iau si eu legatura cu ei, iar mail-ul de pe site-ul lor nu cred ca mai e valabil (nu mi se trimit mesajele la acea adresa).

Multumesc.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari