Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita corynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2007
    Postari in forum
    29
    Crisa e o fetita de 3 anisori si 7 luni care la varsta de 7 luni a fost diagnosticata cu un tip de cancer foarte rar ce afecteaza ficatul si apare la copii-HEPATOBLASTOM.A fost operata la 1 ani si 2 luni la spitalul fundeni,iar in urma acestei interventii a ramas cu o FISTULA BILIARA ce nu s-a inchis nici acum,desi a fost operata de 4 ori ca sa i se inchida FISTULA.In prezent micuta Crisa traieste cu un tub in burtica prin care se dreneaza bila.Desi a scapat de acea boala groaznica ea nu se poate bucura de copilarie deoarece are acest tub.Dupa cautari dispearte parintii ei au gasit un spital in Belgia care poate rezolva problema Crisei,dar pt asta are nevoie de 20.000 euro.Va rog din suflet sa o ajutai pe Crisa sa isi traiasca copilaria.Este un ingeras de copil,iar pt parintii ei ea reprezinta totul.Daca doriti sa cititi povestea Crisei in intregime o puteti face pe site www.crisa.ro sau www.crisa.z1.ro sau www.mecenat.ro/?cat=11

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Nu cred ca exista nimic mai trist decat sa citesti povestea unui suflet mic care duce o povara prea mare pentru o varsta atat de frageda. Orice copil trebuie sa se poate bucura de copilarie. Sunt alaturi de voi si va doresc din suflet sanatate si putere sa treceti peste acest obstacol.
    Va pup si astept vesti de la voi.

Membru inregistrat la
    06.11.2007
    Postari in forum
    29
    Iti multumim enorm ca esti alaturi de noi si ca ne sustii.Iti vom da vesti imediat ce le vom avea.Acum ne straduim sa strangem suma de care are nevoie Crisa.Si noi te pupam.

Floricica Nou Venita dariantonia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    78
    Draga Corinutza,

Ati incercat la Casa de Asigurari cu formularul E112? Daca interventia nu poate fi facuta in tara, statul roman acopera 70% din cheltuielile interventiei chirurgicale facute intr-o tara din UE. Am vazut ca opeartia este in Belgia deci va incadrati in cerinte.Merita sa incercati. Suntem alaturi de voi si nici nu pot sa ma gandesc prin ce treceti.

Membru inregistrat la
    06.11.2007
    Postari in forum
    29
    Sigur ca am incercat,cand am auzit de acest formular am facut tot ce am putut in speranta ca vom fi ajutati.dar din nefericire pt a beneficia de acest formular trebuie sa te incadrezi in anumite cerinte.De exemplu beneficiezi de acest formular daca viata ta este pusa in pericol si numai in strainatate se poate face o operatie,dar Crisa a putut trai cu acest tub, si aprobarea acestui formular o pot cere doar medici

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Imi pare nespus de rau ca un copil mic sufera de o boala atat de crunta.
    Copilul nu se afla sub supravegherea unui medic?Daca da,acel medic nu poate cere aprobarea formularului pentru fetita?
    Sanatate multa si suntem alaturi de voi.

Membru inregistrat la
    06.11.2007
    Postari in forum
    29
    Buna ziua tuturor!La multi ani celor care poarta numele Sf Nicolae si sper ca mosul va adus ceea ce va doreati.Imi cer scuze ca nu am mai scris aici ,dar am fost putin cam ocupata.Din nefericire Crisa zilele trecute s-a simtit cam rau, a acuzat mari dureri de burtica si mi-a fost teama sa nu ajung cu ea din nou la medici, acum se simte mai bine si sper sa nu mai avem probleme.

Am aparut la emisiunea O data-n viata pe tvr1 vinerea trecuta , iar Oana Zavoranu a sustinut-o pe Crisa . Azi de Sf Nicolae Crisa va fi prezentata la POVESTIRI ADEVARATE pe ACASA TV ora 17:30. Daca doriti puteti sa o vedeti pe Crisa acolo. Va doresc o zi buna si sper ca Mosul va incarcat ghetutele cu tot ce v-ati dorit! Multi pupici de la Crisa

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    of....doamne! D-zeu sa ii da sanatate si ajutor!
    ne vom uita la Tv sa vedem!
    Multa sanatate va dorim!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si eu va doresc ca Mosul sa va aduca sanatate in primul rand, liniste si putere sa depasiti acest obstacol

Membru inregistrat la
    06.11.2007
    Postari in forum
    29
    Buna seara!In aceasta seara la ora 17:30 pe Acasa Tv la Povestiri Adevarate a fost prezentat cazul Crisei.Reportajul il puteti viziona dand clik pe acest link http://www.acasatv.ro/emisiuni/povestiri-adevarate/noutati/la-povestiri-adevarate-o-fetita-bolnava-de-cancer-i-a-cerut-mosului.html .Speram sa strangem si ce a mai ramas din suma cat mai repede si astfel sa ii putem reda Crisei copilaria.

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Buna, Corynutza! In primul rand vreau sa-ti multumesc mult pentru ca ne-ai facut cunoscuta aceasta poveste scriind-o si aici pe site (poveste care din pacate este una reala) si astfel am putut cunoaste o familie deosebita cu acest copil minunat. Suntem alaturi de Crisa din prima zi in care am aflat de problema ei si o sustinem in continuare, am urmarit-o si pe TVR 1 si astazi pe Acasa si sper din toata inima s-o si intalnim intr-o zi. Ii uram din tot sufletul multa, multa sanatate si fie ca Bunul Dumnezeu sa aiba grija de ea si de intreaga familie si sa-i ajute sa stranga cat mai repede suma necesara de bani pentru a putea fi operata in Belgia. Pupici dulci din partea noastra tie, Crisei si intregii familii! V-asteptam cu vesti bune! Sarbatori fericite!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari