Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita daniela.zaharia's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    14

Idee Cand singurii tai copii se sting, desi ar avea o sansa... TU ce ai face?!

"Ce e sanatatea pana sa o pierdem?
    Ce e bucuria pana cand se intalneste cu lacrima?
    Ce e viata pana nu e amenintata de moarte?
    Ce e normalitatea pana nu ii este deviat cursul?
    O mama cere disperat ajutorul pentru fetele sale gemene,care s-au culcat sanatoase si s-au trezit fara sa stie cine sunt. Diagnosticul:atrofie cerebeloasa si tetra pareza spastica,la diferenta de doar 5 luni intre ele. Au 27 de ani si au nevoie de 60.000 de euro pentru a primi un transplant cu celule stem la o clinica din China, reusind astfel sa-si imbunatateasca viata cu aproape 70%.
    Ce sunt procentele astea cand uiti sa vorbesti,cand ochii sunt plini de disperare,cand nu stii sa exprimi ceea ce poate a mai ramas pe undeva ascuns,cand echilibrul nu-l mai cunosti,cand singurele bucurii e sa primesti o inghetata alba sau sa mergi in casa ?"
    Mediatizati va rog acest caz!
    Ascultati durerea mamei, deschideti baierele sufletului si lasati sa se reverse peste fetele acestea,dragostea voastra."
    Acesta este un comentariu ce mi-a ramas adanc sapat in suflet, pentru emotia adevarata a transmiterii crudului adevar.
    http://www.neacostache.com/2011/07/1...ea-s-o-ajutam/
    Modificata de daniela.zaharia; 15.09.2012 la 11:53:53.

Floricica Avansata mire.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.765
    Mi-as dori enorm sa pot sa va ajut cu ceva! Sunt din Braila si eu...Sunt cu sufletul alaturi de dvs. si de fete! Dzeu trebuie sa faca o minune, nu va pierdeti speranta!Sunt convinsa ca intr-o zi ,o sa reusiti!

Floricica Avansata danipufu's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    1.856
    nu stiu ce sa iti spun ,Daniela,asa cum am mai spus e infiorator ce vi s a intamplat,e groaznic sa vrei sa ajuti si sa nu poti,sa te ajute cineva sa apari pe posturile nationale,nu stiu ...ma uitam aseara la Kanal d parca era o emisiune si asa aruncau cu bani la manelisti ,doamne chiar m am gandit la voi ...sa dea Dumnezeu sa reusiti sa strangeti banii necesari...sa se faca fetele bine

Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    14
    Stiu si ai dreptate, in fotbal si in lumea mondena curg banii, pentru fite si mofturi, dar cand e vorba sa ajuti pentru o cauza cinstita, morala si sufleteasca, toti se dau la o parte si toata lumea te respinge si nu te vede !
    Multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si pentru incurajari ! Speranta moare ultima !

Floricica Avansata mire.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.765
    Daniela, noi stim cum e lumea!
    Unii nici macar nu se opresc o clipa din tumultul asta al vietii...sa se uite putin si la ceilalti care cer -intradevar ajutor!
    Suntem cu totii prinsi de aceste lucruri "lumesti" incat multi sunt nepasatori si trec mai departe! E foarte greu, si te inteleg -dar sunt convinsa ca fetele de aici,te vor ajuta -macar din putinul fiecaruia!

Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    14
    Sarut mana pentru ca ne sunteti alaturi, suportul vostru inseamna extraordinar de mult pentru noi ! Va multumim si va dorim tot binele din lume !

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Dragelor, am gasit pe Blogul lui Nea Costache o scrisoare a Danielei Zaharia, in care erau si conturile, adresa ei si numarul de telefon.

"Titular de conturi Zaharia Gina Daniela :
    RO 62 RNCB 0048085555310002 pentru euro,
    RO 35 RNCB 0048085555310003 pentru USD si
    RO 89 RNCB 0048085555310001 pentru RON.

Zaharia Gina Daniela – str. Plutinei nr. 29 Braila Jud. Braila cod. 810527
    telefon : +40763664224
    "

Haideti sa o ajutam pe Daniela, pe mama Adelinei si Loredanei, haideti sa ii ajutam fetele, pentru ca noi stim ca putem.

Stim ca oricare dintre noi am cere ajutor in lumea larga daca asta ar ramane singura solutie pentru copiii nostri!

Asa stie si Daniela, ca mamele o vor ajuta, ca noi o vom ajuta!

Spor, spor la daruit!

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Noi am postat cazul ei si pe pagina de FB a Copilul.ro: O mama cere... | Facebook

Dati si voi mai departe si cereti ajutor pentru Loredana si Adelina!

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Am gasit pe forum, postata anul trecut de Daniela, povestea lor: https://www.copilul.ro/forum/suntem-...nei-40137.html

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de admin Vezi mesajul
    Noi am postat cazul ei si pe pagina de FB a Copilul.ro: O mama cere... | Facebook

Dati si voi mai departe si cereti ajutor pentru Loredana si Adelina!
    Foarte buna ideea de a da share pe FB,asa vom face povestea cunoscuta .Fiecare share reprezinta o sansa in plus!
    Multa sanatate fetelor si sa speram ca se vor strange banii urgent!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Daniela Zaharia,ai incercat sa iei legatura cu vreun post de televiziune pentru a mediatiza cazul?Sau cu vreun ziar?Exista cineva pe forum care ar putea ajuta in privinta asta?
    Ar putea cineva tipari niste fluturasi pentru a fi impartiti oamenilor pe strada?Nu se stie niciodata de unde poate aparea speranta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari