Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Idee Protestul mamelor de 8 Martie

Copilul.ro sustine demersurile initiate de Asociatia Mame pentru Mame. Suntem alaturi de mamici si de 8 Martie, cand Mame pentru Mame organizeaza un protest in Piata Universitatii impotriva legilor abuzive aplicate in perioada 2010-2012:

- reducerea concediului de crestere a copilului;
    - reducerea indemnizatiei de crestere a copilului;
    - blocarea indemnizatiei in caz de datorii;
    - reducerea concediului cu inca o luna... cadou de 1 Martie...

Pe 8 Martie, ora 18:00, in Piata Universitatii, la Fantana, cantam in cor "De Ziua ta, Mamico", cu cate o floare rosie in mana!

Gravide, mamici cu copii in burtica, in brate sau in carucior, tatici si bunici, toti sunt asteptati la protest!
    Imagini atasate

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Putem protesta si virtual? Ca am ceva aniversari in seara cu pricina!

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Nicole, cu siguranta ca si asta conteaza, dar daca nu poti ajunge, de mare ajutor este sa popularizezi protestul. Sa afle cat mai multe mamici despre el!

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Ok, Simona, s-a facut!
    Putem purta un banner sau un avatar reprezentativ, de ex.?

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Deocamdata noi nu avem ceva reprezentativ creat in acest sens. Daca te descurci sa creezi sau sa decupezi ceva din afis, ar fi minunat.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Imi pare rau ca nu sunt din Bucuresti cu siguranta as fii participat si eu!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Sunt alaturi de voi si va sustin chiar daca nu pot veni in piata (fetita mea e racita) . Va sustin si pe facebook.

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Nu stiu cate dintre voi ati reusit sa ajungeti la protestul din 8 Martie, dar pot sa va spun ca scandarile mamicilor prezente la protest au fost auzite! Ministrul Muncii Claudia Bogicievici a chemat mamele la discutii.

Aflati mai multe despre cum s-a desfasurat protestul: Protestul Mamelor de 8 Martie in Piata Universitatii naste speranta: Ministrul Muncii ne cheama la discutii!

Iar poze puteti vedea in link-ul: Protestul Mamelor de 8 Martie 2012 | Facebook

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Pe 12 martie doua reprezentante ale Asociatiei Mame pentru Mame au mers la intalnirea cu Ministrul Muncii Claudia Bogicievici. In urma discutiilor, ele s-au intors atat cu vesti bune, cat si cu unele mai putin bune... Cititi mai multe in materialul: Ministrul Boghicevici pune accentul pe oportunitati de munca pentru femei si cresterea natalitatii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari