Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sabina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2005
    Postari in forum
    9
    Noi avem un altfel de mesaj. . . Daca ne puteti primi si citi povestioara. . Stiu ca sunt multi cu suflet mare si ne vor "asculta ". Alexia a venit pe lume cu displazie luxanta de sold. Cand a implinit un an a primit diagnosticul de tripareza spastica. La doi ani a facut luxatie de sold. In doar patru ani si jumatate de viata, a fost supusa la sase interventii chirurgicale. Alexia are nevoie de multe sedinte de recuperare pentru a reusi sa faca primii pasi. Cu toate că suferă enorm, este curajoasă. Vă rugăm din tot sufletul, atât eu, cât și soțul meu, ajutați-o pe alexia să meargă. Documentele medicale cat si datele de contact sunt pe blogul alexiei:

http://alexiamariapintea. Blogspot. Com/

multumim din inima si multa sanatate.

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810

Buna seara,
    durerea din suftetul unui parinte provocata de boala, suferinta, copilului sau este cumplita!Eu, urmaresc blogul Alexiei sunt la curent cu starea ei, imi pare sincer rau, ca din pacate situatia tot mai grea de care ne lovim cu toti, ma impiedica in acest moment sa pot ajuta financiar!Insa pot sa va ofer, sustinere morala, o imbratisare sincera din partea unei mamici care va intelege durerea!Sper ca toata suferinta Alexiei, un copil superb si foarte inteligent, sa nu mai dureze...ma rog pentru acest ingeras, sa umble cat mai curand, sa poata avea o copilarie fericita...sper din tot sufletul sa fie bine!
    Va doresc, multa putere, imi doresc sa :"fac magie sa se faca picioaiele bie" si acest ingeras sa fie sanatos!
    Va pup si imbratisez, sunt cu sufletul alaturi de voi!

Alexia Maria Pintea: Am scapat de gips momentan....

Floricica Debutanta ema_mami_printese's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2006
    Postari in forum
    810
    Impreuna putem ajuta, macar cu o vorba, un banut...orice forma de ajutor zic eu ca este bine venita!

Alexia Maria Pintea

luni, 14 iunie 2010
    Din nou in gips
    Azi am mers la control ... si doctorul ne-a spus ca trebuie sa o bage din nou in gips..... ne-am internat si maine ii pune gispul .. deoarece este posibil sa faca subluxatie... va sta inca o luna in gips ..iar in toamna va urma o noua operatie o derotare a soldurilor.
    Alexia este foarte trista .. si suparata nu am mai stiut ce sa-i raspund ma tot intreaba ... dar de ce mami punem iar gips... ?
    Publicat de Sabina la 12:31

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari