Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Sfantul Valentin, Valentine’s Day, Sarbatoarea Iubirii din ziua de 14 februarie si Dragobetele romanesc din ziua de 24 februarie sunt zilele in care oamenii de peste tot isi sarbatoresc dragostea. Nu e vorba aici doar de dragostea dintr-un cuplu, noua ne place sa credem ca Valentine’s Day este inca o sarbatoare in care putem arata ca ne pasa de ceilalti.

De aceea, ne-am gandit ca v-ar bucura sa stiti ca doar povestindu-ne despre copiii vostri puteti ajuta copiii mai putin norocosi. Tot ce trebuie sa faci este sa ne spui un lucru dragalas, surprinzator, emotionant pe care l-a rostit copilul tau sau sa ne povestesti o istorioara de acest gen in care el a fost implicat.

Am vazut cu totii emisiunile in care copiii spun lucruri care de care mai traznite, mai emotionante sau mai surprinzatoare si chiar daca copiii nostri sau cei care ne inconjoara nu au ajuns la televizor, scot si ei diverse perle, de multe ori mai amuzante sau mai frumoase decat cele vazute la TV.

L-ai intrebat vreodata pe copilul tau ce crede el ca este dragostea sau iubirea?

Ti-a spus vreodata un lucru care te-a emotionat si te-a surprins?

Povesteste-ne si fiecare postare se va transforma intr-o inimioara de Sfantul Valentin
    , iar fiecare inimioara inseamna o contributie in plus la cadourile pe care noi le vom aduna si le vom trimite in apropierea acestei sarbatori unei case de copii. Si ei trebuie sa simta ca sunt iubiti, iar gandurile copilului tau scrise aici ii vor ajuta si pe acesti copii sa zambeasca.

Pana pe 24 februarie am calculat aproximativ 1.000 de ore asa ca ne propunem sa strangem 1.000 de inimioare!

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Azi am intrebat-o pe pitica mea:
    -Ce inseamna pentru tine dragostea?
    -Tu....[amorezat]
    Ma asteptam la orice fel de raspuns amuzant dar nu la faptul ca pentru o inimioara de 5 ani eu sunt dragostea ei.
    Pentru mine ea e mica mea "valentina" doarece e nascuta chiar de San Valentino.

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Vai, flora, cred ca te-ai topit cand ai auzit-o! E minunat ce raspunsuri uimitoare ne pot oferi cei mici, iar uneori sunt adevarate lectii de viata!

Iti multumim ca ai spart gheata!

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    de vreo doua luni baietelul meu este foarte atasat de mine, ma mangaie, ma saruta si ma strange in brate cu toata puterea lui. ieri, in timp ce ma mangaia , mi-a spus: \"ooo, draguta mea...\". bineinteles ca noi ne iubim in fiecare zi "pana la stele si inapoi"

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    He, he! Ce frumos, Carmen! Mie mi-e tare drag cand vad copilasi asa iubareti!

nicole13
    Guest
    Foarte frumos si interesant subiectul!

Am sa va povestesc despre dragostea dintre copii mei:)

Andreea, fiica mea cea mare si-a dorit tare mult un fratior sau o surioara. Timpul a trecut si minunea pe care o astepta intarzia sa se petreaca...fiind singura si in centrul atentiei incepuse sa devina un pic egoista si razvratita.
    Cand am ramas insarcinata cu David, tot universul ei s-a schimbat, pentru ea fratiorul mult asteptat a devenit preocupare zilnica.
    Atat de multa dragoste avea copilul meu de oferit, incat am ramas si eu surprinsa!Inca inainte de-a naste avea grija sa-i fie bine,vorbea cu el, ii canta...dupa ce a venit pe lume nu va pot spune in cuvinte cum se manifesta dragostea ei, fata de David!
    De multe ori ma intreaba:"mami stii cat de mult il iubesc?" "Si pe tine si pe tati, voi sunteti tot ce am mai bun pe lumea asta!"
    Bineinteles ca si David isi manifesta dragostea fata de ea in felul lui micut:)))

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Ce frumos! Chiar ca se vede ca fetita ta si-a dorit mult un fratior sau o surioara din povestirea ta!
    Abia astept sa aflu si alte povesti!

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Dragele mele, nu stiu cat ati inteles, insa acest subiect a fost deschis in ideea de a putea IMPREUNA ca si comunitate sa facem un lucru minunat, si anume sa oferim o bucurie unor copii de la o casa de copii.

Pentru ca stim si ne-ati dovedit pana acum de nenumarate ori cat de generoase sunteti, am venit acum cu aceasta idee: din inimi pentru inimi.

Ce inseamna din inimi pentru inimi? Inseamna ca o simpla postare, cuvinte, cuvintele voastre din inima se pot materializa in cadouri pentru copii si nu orice copii, copii care nu au avut acces la jucarii precum au copilasii nostri, copii care au nevoie de noi.

Tot ce trebuie sa faceti este sa postati! Absolut orice in contextul povestit de Simona (kiddo). Ne-am gandit ca "aceste cuvinte" trebuie sa fie cele mai pure si sincere.. iar gandurile copiilor sunt astfel.

Asteptam gandurile voastre, cat mai multe pentru a aduce in sufletul unor copii bucuria pe care o resimt si copiii nostri, acasa atunci cand se joaca.

Va asteptam sa strangem impreuna cele 1000 de inimi = 1000 de postari si eventual sa mergem impreuna sa le oferim copiilor inca pe atat.

Va pup si am increderea ca noi, ca si comunitate putem schimba ziua unor copii intr-un una zambitoare!

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    buna mi-am adus aminte niste cuvinte ale Alexandrei de cand avea atunci vro 3 anisiori si ramanea acasa cu bunica in timp ce eu eram la serviciu si de cateori sunam ea i-mi spunea de fiecare data la telefon:Mamii,inimiora mea bate pentru tine...

Floricica Cu Vechime cristelc's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.06.2008
    Postari in forum
    6.968
    Fetita mea e prea mica sa imi poate raspunde la intrebari ....dar exprima dragosta ei prin manutele intinse catre mine si faptul ca alearga de-a busilea spre mine cand ma vede si imi zambeste toata. ea cel mai frumos cadou pt mine...cand imi spune mama ma topesc tooata

Floricica Cu Vechime DianaL's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    5.697
    Luca e prea mic sa imi spuna ce inseamna dragostea pt el. Dar daca il iau in brate si ii spun sa-mi dea poop, se arunca cu gura deschisa spre obrazul meu si ma pupa. E asa dulce...Iar dimineata, cand se trezeste si il iau in brate din patut, ma strange tare de gat si se bucura prin chitait si dat din picioare. Desi e mic stie sa ne arate dragostea lui

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari