Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806

Campania Pampers un pachet=un vaccin

Pampers Unicef Mosaic pe Facebook

De curand am fost solicitata sa ma implic in Campania Pampers, Un pachet= Un vaccin. Initiativa mi se pare laudabila, din doua puncte de vedere: prea putin eu, ca femeie din Romania, am sansa sa ajut in bine un copil necajit dintr-o tara si mai defavorizata decat a mea- iar prin simplul gest de a cumpara un pachet de scutece (pe care S. oricum le foloseste), adaug si eu o picatura de ajutor; in al doilea rand, mi se pare foarte interesanta cauza locala- aceea de sprijini (prin modernizarea mobilierului rezervelor de tip rooming-in) 4 maternitati din tara. Toate mamicile (cu putine exceptii), se plang de conditiiile in care au fost nevoite sa nasca si sa stea cu bebelusii lor proaspat veniti pe lume in spital. Desigur- campania nu va ajuta pe toata lumea, dar pentru mamele din 4 orase s-ar putea sa fie un pic mai bine. De aceea va invit sa intrati pe pagina de FaceBook Lumea Mamicilor, sa participati cu poza copilului dvs. la Mozaic (daca doriti), si sa votati orasul unde ati vrea sa fie modernizata maternitatea. Pampers va oferi si donatii constand in scutece de unica folosinta pentru cele 4 maternitati castigatoare- poate ca noi ne permitem sa venim cu scutece de acasa pentru ca micutilor nostri sa nu le lipseasca nimic- dar sunt atatia bebelusi abandonati de care nu se intereseaza nimeni. E sansa noastra sa ne implicam pentru ca lor, si noua, ca proaspete mamici- sa ne fie un pic mai bine!

Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Aceasta campanie este sustinuta si de Copilul.ro!
    1 pachet = 1 vaccin, campania Pampers UNICEF la a 3-a editie | Copilul.ro

Voi ce parere aveti? V-ati implica in asa o actiune? Credeti ca este de un real folos? S-ar putea face mai mult?
    Mi-ar placea tare mult sa aud opiniile voastre despre subiect!

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    buna! imi place initiativa lor, pentru asta am si optat pentru pampers, la pret sunt la fel cu ceilalti, diferenta e ca 1pachet=1vaccin. de cand s-a nascut bebe, numai pampers am luat. cat despre modernizarea maternitatilor...cred ca toate au nevoie

Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Initial, cand am decis sa ma implic ina ceasta campanie, am zis ca trebuie s-o fac pentru maternitatea din orasul meul. Dar in Piatra Neamt maternitatea este renovata deja, si modernizata prin UNICEF, asadar poate ca nevoia cea mai mare nu ar fi aici. Si in bacau, unde am nascut eu, in rezervele rooming-in mobilierul e nou si decent. Cum sunt maternitatile in care ati nascut voi?
    Care este cea care credeti ca are cel mai mult nevoie de ajutor? Am putea sa ne unim si sa o sustinem!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna.eu m-am "implicat" cand avea fetita mea pampersi cautand pachetele cu aceasta campanie.mias dori ca tuturor copiilor sa le mearga binesi sa fie sanatosi!!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si eu m-am implicat in campanie, Pampers am cumparat inca de la inceput (am incercat si alte marci insa n-am fost deloc multumita) si acum in acesta campanie am votat pentru o maternitate din Bucuresti. Maternitatea Caritas unde am nascut eu, este un spital cu medici de exceptie acolo insa conditiile lasa foarte mult de dorit. Sunt 2 rezerve create de Pampers acolo cu toate conditiile decente si inca 2 rezerve Mama si Copilul care insa au baia la comun care este infioratoare.

leut
    Guest
    si noi de ceva vreme cumparam Pampers cu donatia de vaccin.
    este un gest util atat din partea Pampers cat si din partea cumparatorilor!
    am vazut ca si pentru pachetul de servetele umede se doneaza o suma.

Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Dragi mamici,
    Daca vreti ca poza copilului vostru sa apara im mozaicul campaniei, trebuie sa incarcati poza/ pozele si sa votati orasul dvs. astazi, pana la ora 23.59 (asa am inteles eu). Deja o maternitate din Bucuresti a castigat un premiu, si va fi modernizata- mai raman maternitatile din provincie! Intrati pe Lumea Mamicilor Pe FaceBook si sprijiniti maternitatea din orasul vostru- in felul acesta devenind voi insiva mamici ambasadoare Pampers!
    Pampers Unicef Mosaic pe Facebook- sau primul link de la primul meu post

Numai implicandu-va puteti schimba ceva in orasul vostru, pentru copilul vostru, dar si pentru copiii in nevoie de peste mari si tari!

Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Pana la urma am aflat ca si maternitatea din orasul meu are nevoie de mobilier nou pentru bebelusi, de aceea am decis sa votez pentru ea. Timisoara este pe primul loc, in top aflandu-se si Iasul, Clujul si Lupeni. Vreti sa faceti o diferenta in orasul vostru? Intrati pe Lumea mamicilor pe Facebook si Inscrieti-va in Mozaic. Poza copilului vostru va aparea in mozaicul final, iar voi veti deveni mamici Ambasadoare Pampers, avad sansa sa schimbati ceva in viata unui copil, dar si a copiilor ce se vor naste in orasul votat de voi!
    http://apps.facebook.com/pampersmosaic/?fbc=RO]Pampers Unicef Mosaic pe Facebook

Floricica Nou Venita mc9sp's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2010
    Postari in forum
    32
    Si noi suntem fani Pampers, doar pampers am cumparat de cand o avem pe Teo si o sa folosim pana trecem la utilizarea olitei. Initiativa lor este laudabila. In ceea ce priveste modernizarea maternitatilor, dupa cum a zis o alta mamica, cred ca toate au nevoie.

Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    SE pare ca inca se poate vota! Dati o sansa maternitatii din orasul vostru, si copiilor sarmani din tari sarace. Intrati si votati maternitatea pe care o doriti modernizata. Este un mod simplu in care va puteti implica si face diferenta in orasul vostru!

http://apps.facebook.com/pampersmosaic/?fbc=RO

Va multumesc celor ce v-ati implicat pana acum!
    Modificata de raluca28; 27.01.2011 la 10:43:05.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari