Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241

Campania "Durerea nu este iubire"

Sper ca am postat corect acest topic, insa in cazul in care am gresit rog administratorul sau adminii sa il mute unde il vor considera de cuviinta.
    "800.000 de femei recunosc că sunt victime ale violenței în familie Multe nu au curajul să vorbească pentru că legea nu le apără eficient. Dacă nu facem nimic... suntem cu toții complici. Semnează petiția! Cu un suport legal mai bun, mii de femei bătute își vor recâștiga demnitatea. Durerea nu este iubire. O campanie AcasăTV".Pentru toti cei care doresc sa semneze petitia , o pot face pe linkul acesta:
    Durerea nu este iubire
    Va multumesc si o zi cat mai placuta!!!!!!!!

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Stii care e problema reala? Ca multe stau si se coplac in aceasta situatie. Din comoditate, din teama de un nou inceput, din varii motive mai mult sau mai putin intemeiate. Sunt cazuri grave, dramatice si da, pentru acelea trebuie facut ceva pentru a avea o alternativa cand pleaca disperate de langa brutele alea.

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396

Violenta in familie

Am vazut astazi o emisiune pe acasa tv,las un site sper ca am voie unde puteti semna o petitie impotriva violentei pt a se adopta noi legi impotriva violentei in familie,va rog mult nu neglijati,conteaza foarte mult pt unii,acest lucru!!!
    http://durereanuesteiubire.acasatv.ro/

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    eu una sunt inscrisa pe lista am votat si sper sa se faca ceva
    am trait o astfel de situatie un ''tata'' cu bautura si o mama care a inghit multe prea multe si pe care autoritatile nu au ajutat-o deloc

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396
    din pacate unii oameni sunt mult prea egooisti si nu baga in seama lucruri mult mai importante!!!Daca ati fi primit un pumn in fata,o palma ?ati fi facut asta?
    stiu ca cine trece prin situatii asemanatoare face asta,restu...mult prea putin...oare,de ce???

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari