Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    buna am o fetita care are mare nevoie de hainute...nu suntem mofturoase purtam si roz si bleu..hainute sa fie mai grosute ca vine frigul..stiu ca ne veti ajuta ca aici faceti lucruri minunate..are 80 cm si 11 kg piciorus..21-22 max multumim .

Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    am pus link pe la cateva topicuri incerc sa-l pun pe mai multe sper sa te ajute cineva

Floricica Nou Venita rudolfleonard's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2009
    Postari in forum
    25

Bolnav de cancer la 24 de ani

Mă numesc Magyara Rudolf Leonard, am 24 de ani și bani prea puțini pentru a-mi permite medicamentele necesare tratării afecțiunilor de care sufăr. Nu am pe nimeni, am crescut, de la un an, în mai multe case de copii din Sibiu, iar de la 18 ani sunt pe drumuri. Acum dorm la un adăpost de noapte din Sibiu și nu pot munci pentru că medicii mi-au interzis efortul fizic. Sufăr de ciroză hepatică, ulcer, leucemie și scolioză toracică și am nevoie, lunar, de medicamente în valoare de aproape cinci milioane de lei pentru a putea urma tratamentul prescris de medici. Mă adresez oamenilor cu suflet și credință în Dumnezeu să mă ajute pentru a putea continua acest tratament. Cei care doresc, mă pot ajuta cu mici donații în contul deschis la BCR RO36RNCB0231088855520001 (lei).

Vă rog ajutați-mă dacă nu pot să mor.

E-mail: rudolfleonard@yahoo.com

Telefon: 0757205495

Vă mulțumesc anticipat.

Boală, disperare, durere, neajutorare și câte sinonime ar putea descrie situația acestui om. În jurul nostru în fiecare zi mor oameni. Mor sau trăiesc cu o frică teribilă de moarte din cauza indiferenței noastre. În fiecare zi semenii noștri duc poveri grele în sufletele lor. Cine dintre noi este gata să întindă o mână de ajutor???

Nu pot să ajut acest om financiar, dar vreau prin acest anunț să sesizez pe cei care nu stau cu mâna întinsă și pot să pună ceva deoparte ca să contribuie la această nevoie. Dumnezeu spune că: religiunea curată și neîntinată înaintea Lui constă în cercetarea văduvelor și orfanilor în necazurile lor. (Iacov 1). Tu ce faci în acest sens. Contribuie și tu la salvarea lui Rudolf. Am aflat despre situația lui de la el, când a lăsat mesajul de mai sus într-un comentariu pe acest blog. Trimite acest mesaj tuturor celor care ar putea să dea o mână de ajutor.

Floricica Cu Vechime carmen dragu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    eu pot sa te ajut cu cate ceva . Spre ex am un fas care cred ca i-ar veni(salopeta+geaca de iarna groase .Din pacate am sa incerc sa gasesc si ghetute ca erau 21 si erau noi. Eu am avut doua perechi pentru Ralis dar nu a purtat decat una. Da id-ul de mess si vorbim

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    dupa cum zice 80cm 11 kg ma gandesc ca in jur de 2 anisori sau poate ma insel

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    ei are 1 an si 5 luni tocmai asa e titlul la topic
    Avem nevoie de hainute-1 an si 5 luni

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    rebeca are 1 an si 5 luni 80 cm 11 kg poarta la piciorus 21-22 are 14 cm piciorusul multumim lery ca ne sprijini sanatate

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    da multumesc multa sanatate si voua

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari